Pitanje

korisnik01

Zainteresovan član
Poruka
134
Zdravo, zanima me da li je egzistenciju bakterije u tijelu moguce ustanoviti kompletnom krvnom slikom iliti vadjenjem krvi ili to zavisi od bakterije do bakterije? Pozz
 
Pa nisam mislio da odrede koja je u pitanju nego da li bi postojao neki pokazatelj da nesto ima. Tipa da su povisena krvna zrnca ili nesto slicno... Ako me kapiras
 
A ne zapravo nosim ih na tumacenje uvijek jer kao sto je ocigledno nisam bas upucen u ovu sferu zivota.. Samo me zanima da li bi se na nalazu vidjela neka neregularnost ili ne ...
 
vidi se od-do optimalno i pored u nalazu da li je u donjim-gornim granicama,ali ti kazu fazon nije nista strasno,praticemo,nikad ti nece reci da promenis ishranu i nesto izbacis,ali lekove redovno prepisuju
 
to ti kazem,ne pokazuje,za ozbiljnije stvari se posebno vadi krv i rade detaljnije analize,u privatnim laboratorijama se placa za svaki posebno,ako se sumnja na koksaki ne do bog ide se na torlak,znaci ne postoji boc u prst i sve ti se vidi,ne
 
ako imas bakterijsku infekciju, neko najopstije pravilo je da ti skoci ukupan broj leukocita i da preovladavaju neutrofilni granulociti (oni procentualno budu iznad svoje granice), ali postoji brdo izuzetaka od ovog pravila, tako da ne treba da pokusavas sam da analiziras nesto.
 

Back
Top