Чињенице - Истина - Разум

Poruka
3.024
Гледам и немогу да верујем... :eek:

Ако имамо чињеницу, видимо својим очима, не прихватамо то, већ тражимо неко објашњење од неког састране, од особа које су дале неко своје виђење ствари, посматрано из њиховог угла, без обзира на намеру, било то позитивно или не, прихватамо оно што неко сугерише, без обзира да ли је то тачно или не...
Мислим на филозофе из целог света, кад кажем 3. лице... :)

Шта мислите о оваквим особама, које неверују својим очима, чињеницама, већ верују зато "што је то неко тречи рекао"?

Где је ту разум?
 
Poslednja izmena:
pa ima onih koji gledaju a ne vide...ili cak i vide a ne znaju sta vide...

neki su nesvesni znacenja cinjenice pa pogresno koriste termin 'cinjenice'... npr...vernici i njihove "cinjenice" ;) zvuci poznato lave? ;)

Ето видиш, први си се јавио, шта да ти кажем, ваљда схваташ... :)

Поставио сам тамо неки текст, који је ненамерно испао тест за многе... :lol:

- - - - - - - - - -

Vecina u Srbiji su takvi, samo pogledas rezultate izbora i sve je jasno :)
:lol:

Одлично запажање! :lol:
 
Menjaju realnost onakvu kakvu oni hoće, ne zanima ih ništa ostalo. Možda su baš i u tom svetu mašte pronašli svoje tvrdnje.

У неистини? Лажући себе?

Да, пре бих рекао да спроводе неку шему, како њима одговара, или су припадници неке организације , и да намерно саблажњавају друге. :)
 
Гледам и немогу да верујем... :eek:

Ако имамо чињеницу, видимо својим очима, не прихватамо то, већ тражимо неко објашњење од неког састране

Gledas u bibliji da je isus zadavljen i gledas u bogomoljama protiv kojih je isus za zivota bio protivnik, njegovo neobeseno telo i opet se drzis bogomolja i isusa kao razapetog a ne obesenog. Ja verujem.
 
Gledas u bibliji da je isus zadavljen i gledas u bogomoljama protiv kojih je isus za zivota bio protivnik, njegovo neobeseno telo i opet se drzis bogomolja i isusa kao razapetog a ne obesenog. Ja verujem.

To je tvoje viđenje, svakо zna za sebe, a neki i za druge...

Posebno je "dobro" što večina vas znate šta je za druge dobro. :)
 
Poslednja izmena:
Apostol Luka kaze da su ga udavili. Ako ne verujes bibliji gde je ovo jasno navedeno, a verujes kipovima od drveta koji ga predstavljaju kao razapetog, onda si prijatelju u ozbiljnom problemu jer nisi osvestio da si idolopoklonik i priotivnik bozine reci.

Где то пише? Вероватно нисам добро обратио пажњу, па те молим да ми укажеш где је то написано... :think:
 
Гледам и немогу да верујем... :eek:

Ако имамо чињеницу, видимо својим очима, не прихватамо то, већ тражимо неко објашњење од неког састране, од особа које су дале неко своје виђење ствари, посматрано из њиховог угла, без обзира на намеру, било то позитивно или не, прихватамо оно што неко сугерише, без обзира да ли је то тачно или не...
?

Emocije su čudo.
 
Гледам и немогу да верујем... :eek:

Ако имамо чињеницу, видимо својим очима, не прихватамо то, већ тражимо неко објашњење од неког састране, од особа које су дале неко своје виђење ствари, посматрано из њиховог угла, без обзира на намеру, било то позитивно или не, прихватамо оно што неко сугерише, без обзира да ли је то тачно или не...
Мислим на филозофе из целог света, кад кажем 3. лице... :)

Шта мислите о оваквим особама, које неверују својим очима, чињеницама, већ верују зато "што је то неко тречи рекао"?

Где је ту разум?
ja ne verujem recimo u boga al postujem tudju veru..a ti ne razumes sta je vera,toje nesto duhovno sto ljudi prihvataju bez dokaza,bez potebe za istim...

a sto se tice filozofa,cinjenica i istina:
svako vidi stvar z svog ugla,i svakoima neku svoju istinu..a cinjenice su posebno pitanje....
 
ja ne verujem recimo u boga al postujem tudju veru..a ti ne razumes sta je vera,toje nesto duhovno sto ljudi prihvataju bez dokaza,bez potebe za istim...

a sto se tice filozofa,cinjenica i istina:
svako vidi stvar z svog ugla,i svakoima neku svoju istinu..a cinjenice su posebno pitanje....

Изгледа да стварно не разумем шта је вера, као и остало.

Овде су ми мали милион пута указали да нисам нормалан, да сам ванземаљац и слично. :)


Ко зна, ваљда је тако.... :confused:
 

Back
Top