Na jedno udje na drugo izadje...
Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 308

Tema: Na jedno udje na drugo izadje...

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2272

Podrazumevano Na jedno udje na drugo izadje...

Zene, kako podnosite porodicni stres?

Ne mislim na stres na poslu, pritisak od sefa itd... vec na stres koji nam izazivaju ukucani i najblizi?

Osoba sam koja sve prima k srcu i sve prezivljava. Procitam da je umrla devojcica od 18 meseci i placem 3 dana. Mama mi kaze da je ujak bolestan i potresem se. Tata se posvadja sa mamom i iznerviram se. Muz je neraspolozen, u sekundi to prenese na mene, pokvari mi dan. Tata se nervira na poslu, digne mi pritisak.
    Ubise me tudje brige.
    Ne mogu vise da podnesem price o rodbini ko je bolestan, prehladjen, ko nema para, ko je jadan, tuzan, ko je nesrecan, ko je neuspesan, ko ide na kontrolu, ko ide na operaciju, koga sta boli...

DOSTA!
    Imam osecaj da ce mi stitna puci. Ugusise me!
    Svi su u nekom problemu i svi mi to pricaju a ja to ne zelim da znam.

Kako filtrirate informacije?
    Kako se iskljucite?
    Kako uspevate da vam na jedno uvo udje a na drugo izadje?

Ja se svaki dan posle mame/tate ili svekija osecam kao iscedjena krpa...

Naucite me, dajte mi neki savet, kako ste se ogradili od svega negativnog oko vas?

Hvala
    Iskustvo je najbolja skola, samo je skolarina vrlo skupa...

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7389

Podrazumevano Re: Na jedno udje na drugo izadje...

Само наставиш да дојиш...
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1232

alkohol

- - - - - - - - - -

stvarno pomaže.
    zzz

Elita
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    13432

Ne razumem, kakav muž treba da ti bude kada ga već svaki dan docekujes u nervnom rastrojstvu? I koje raspoloženje ti pokvari kada su te već mama, tata, ujak i vesti dotukli?
    Mislim da se trebas javiti specijalisti ili naći svalera, ovo drugo bi vratilo osmeh u tvoj život napaćene domaćice bez radne perspektive
    Opsti eticki principi, moralne konzistencije, koncepcijske koherencije i konstanta recepcija univerzalnih principa humanisticke i liberalne aksiologije, ukratko, covek.

Buduća legenda smokva (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4700

naucila sam sta su budalastine a sta ne.dete dobilo 3 iz matematike?koga bre boli
    jel pita neko sad mene sta sam imala na kontrolnom u 8 razredu?
    meni je samo vazno da smo svi zdravi i zivi.a to sto se posvadjamo svako malo,znam da cemo se za pola sata izljubiti.moz misliti
    ako mracis,mracno je,ako sijas,sjajno je

Zainteresovan član шутка (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

kako bilo ko moze promeniti tvoju sustinsku emotivnu bit? dakle, jasno... modifikovati je mozes samo ti

i da ti neko ovde napise nesto tipa " ja se od toga ogradim tako sto bla bla bla" ti ces opet napisati kako ti to ne mozes ili si pokusala ali ne ide (posto sam sigurna da si bezbroj puta pokusavala da sama sebi doskocis ali nije islo cim si otvorila ovakvu temu)
    nema tog saveta... vidi sta ces sa sobom sama

ja na primer mogu dosta iz pomenutog... mogu da kazem samo " ma zaboli me savrseno"... mogu i da cujem na jedno odmah potom pustim kroz drugo uho

e sad, da sam na tvom mestu ja bih zamolila doticne da svoja sranja zadrze sa sebe i objasnila im kako ista uticu na mene... ne znam sta drugo

Buduća legenda Regina Mills (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1680

Cicak, to ti obicno tako biva kada brines tudje brige - sto smo primetili po tvojim temama na forumu.

Ja brinem iskljucivo svoju brigu i gledam svoj zivot i ne stresiram se. Umro cika Paja? Jbg, desava se. I ovako je bio bolestan.

Poznat
    Učlanjen
    03.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio Mali čičak Pogledaj poruku

Ne mislim na stres na poslu, pritisak od sefa itd... vec na stres koji nam izazivaju ukucani i najblizi?

Osoba sam koja sve prima k srcu i sve prezivljava. Procitam da je umrla devojcica od 18 meseci i placem 3 dana. Mama mi kaze da je ujak bolestan i potresem se. Tata se posvadja sa mamom i iznerviram se. Muz je neraspolozen, u sekundi to prenese na mene, pokvari mi dan. Tata se nervira na poslu, digne mi pritisak.
    Ubise me tudje brige.
    Ne mogu vise da podnesem price o rodbini ko je bolestan, prehladjen, ko nema para, ko je jadan, tuzan, ko je nesrecan, ko je neuspesan, ko ide na kontrolu, ko ide na operaciju, koga sta boli...

DOSTA!

Kako se iskljucite?

Naucite me, dajte mi neki savet, kako ste se ogradili od svega negativnog oko vas?

Hvala
    daću ti samo jedan savjet,a to je da ne vjeruješ više da problemi sa štitnom nastaju usljed stresa,ogromna većina ljudi je prolazila kroz stresove,pa nemaju problema sa žlezdom...to su budalaštine...kad ti kaže čika Šime

Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1232

Sreća, počele i žene da se javljaju na temu............
    zzz

Učlanjen
    31.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4700

Citat Original postavio Regina Mills Pogledaj poruku
    Cicak, to ti obicno tako biva kada brines tudje brige - sto smo primetili po tvojim temama na forumu.

Ja brinem iskljucivo svoju brigu i gledam svoj zivot i ne stresiram se. Umro cika Paja? Jbg, desava se. I ovako je bio bolestan.
    siroma cika paja

Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1232

Citat Original postavio smokva Pogledaj poruku
    siroma cika paja
    .......ko?
    zzz

Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2272

Citat Original postavio Андроник Комнин Pogledaj poruku
    Само наставиш да дојиш...
    Ducni mi ga
    Citat Original postavio buudala Pogledaj poruku
    alkohol
    - - - - - - - - - -
    stvarno pomaže.
    I na to sam pomislila u jednom momentu... uvece casa vina da se uvede...
    Citat Original postavio EnjoytheSilence Pogledaj poruku
    Ne razumem, kakav muž treba da ti bude kada ga već svaki dan docekujes u nervnom rastrojstvu? I koje raspoloženje ti pokvari kada su te već mama, tata, ujak i vesti dotukli?
    Mislim da se trebas javiti specijalisti ili naći svalera, ovo drugo bi vratilo osmeh u tvoj život napaćene domaćice bez radne perspektive
    Divan si
    naucila sam sta su budalastine a sta ne.dete dobilo 3 iz matematike?koga bre boli
    jel pita neko sad mene sta sam imala na kontrolnom u 8 razredu?
    meni je samo vazno da smo svi zdravi i zivi.a to sto se posvadjamo svako malo,znam da cemo se za pola sata izljubiti.moz misliti
    Znam i ja sta su budalastine i ne smeta mi da se nerviram oko svoje dece...
    Ali brate mili, sve osim nas cetvoro, roditelja i rodjenog brata necu da me dotice.

Mama me satra sa njenima... ima ih ko sitnih svetaca... i naravno da je svako malo neko bolestan... pa matori su vec...
    ali ona to kao i ja(jbm ti genetiku) sve prezivljava i onda meni dodje i prenosi te informacije...
    Ne razumem zasto?
    Ako se ona sekira sto bi i ja?

Kako razgranicis cije te zdravlje zanima a cije ne?

Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1680

siroma cika paja
    Da znas da jeste. Stvarno je umro, pre godinu i po.

gost 345037 nije na forumu
    Nije me briga šta misliš o meni. Ja o tebi ne mislim uopste
    Veoma poznat
    Učlanjen
    18.11.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ubise me tudje brige.

DOSTA!

Kako se iskljucite?

Hvala
    Problem nije u njima vec u tebi. Sticem utisak da si pod stresom a nemas snage da se boris protiv istog.
    Prvo i najosnovnije, posveti se samoj sebi...kozmeticar, frizer, drugarice, setnja, izlasci. Razumem da imas malu decu ali vremana moras naci za sebe. Preporucujem takodje masazu, pretpostavljam da si puna cvoruga na vratu, ispod grudi i u ledjima. Kada se budes osecala dobro sama sa sobom, tudji problemi i zaljenje ti nimalo nece smetati.

Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2272

Pa vidi, moja mama ima dva rodjena brata, kad je neko od njih bolestan, normalno je da se brine ALI ja necu da prezivljavam njihove bolesti! Muka mi je vise.
    Imam dvoje dece, muza, roditelje. Meni dosta ljudi o kojima brinem.
    Kad na to dodas i mm koji ima isto toliko... sta dalje.

Da se brinem za svakog ujaka, pa za njihovu decu, pa za njihovu decu... pa dokle bre?!
    A niko nista lepo... svi su nesto bolesni jadni tuzni... svi su u problemima...

Mama nikako da skonta da to nije moja briga i da necu da znam...

Sad je ukocena i lezi... ne mogu jos da joj objasnjavam... ali cim se digne objasnicu joj da mi vise ne dolazi sa kuknjavom i bolestima ljudi oko nje...

Zabole i mene uvo za nekog cika Paju... ali kad su ti ti ljudi na neki nacin deo tvog zivota, kako se ogradis od toga?

Učlanjen
    31.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4700

Ducni mi ga

I na to sam pomislila u jednom momentu... uvece casa vina da se uvede...

Divan si

Znam i ja sta su budalastine i ne smeta mi da se nerviram oko svoje dece...
    Ali brate mili, sve osim nas cetvoro, roditelja i rodjenog brata necu da me dotice.

Mama me satra sa njenima... ima ih ko sitnih svetaca... i naravno da je svako malo neko bolestan... pa matori su vec...
    ali ona to kao i ja(jbm ti genetiku) sve prezivljava i onda meni dodje i prenosi te informacije...
    Ne razumem zasto?
    Ako se ona sekira sto bi i ja?

Kako razgranicis cije te zdravlje zanima a cije ne?
    ne mozes odbiti mamu ,jer ona ima potrebu da prica o tome,sigurno joj je to vazno i to joj je ventil da se smiri,ali mozes korigovati slusanje.znaci i moja mama meni prica kako je gledala strasno kako je pao avion,pa kako je bio zemljotres,pa kako je ovo i ono...sta cu moram da je saslusam,al ne moram to da primam k srcu
    stariji ljudi su drugaciji od mladih,to je valjda normalno .mladi su vise sebicni,gledaju samo svoje dupe i nista ih van toga ne zanima

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1680

Ja sam mojoj familiji glasno i jasno stavila do znanja da me njihovi zivotni problemi ne zanimaju. Mrze me kao nemca zbog toga, govore kako sam bezosecajna i nevaspitana, a ja im kazem da je bolje da sam nevaspitana nego da me pune negativnom energijom. Ima jedna rodjaka sa kojom sam bliska i to je to.

86bogomoljka nije na forumu
    Ako neko postane svestan da je kroćen, kad-tad mora podivljati.
    Elita 86bogomoljka (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2311

Ubise me tudje brige.

DOSTA!

Kako se iskljucite?

Hvala
    Ili si srecnica koja nema previse svojih (ozbiljnih) problema pa ima mesta (jos uvek) za tudje ili si preosetljiva.

Za bliske ljude koji su u problemu je vazno biti tu. Ne paniciti, ne sazaljevati, na otezavati svojim dozivljajem toga ionako tesku situaciju.
    Moramo biti svesni da svako ima pravo na los dan, potrebu za osamom, cutanjem,... Nekada je dovoljno reci: "Znas da sam tu" i ostaviti na miru, izaci iz prostorije, kuce,...
    Nekada se problemima treba i smejati, i svojim i tudjim. I poslati sve dodjavola! Sta leci bolje od smeha i osmeha!?
    A nekada nije lako ignorisati, da. Tada treba reci sta imas, pa se posle zatvoriti i isplakati. Evo, ja sa svojom mamom ne pricam vec par dana. Za divno cudo, ne salje mi srceparajuce poruke i lakse disem
    Neko na vratima zvoni. Traze me...
    Sta vredi i da otvaram kada nisam tu!?!
    Ko zna gde sam ja...

Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2272

Citat Original postavio Katcha Pogledaj poruku
    Problem nije u njima vec u tebi. Sticem utisak da si pod stresom a nemas snage da se boris protiv istog.
    Prvo i najosnovnije, posveti se samoj sebi...kozmeticar, frizer, drugarice, setnja, izlasci. Razumem da imas malu decu ali vremana moras naci za sebe. Preporucujem takodje masazu, pretpostavljam da si puna cvoruga na vratu, ispod grudi i u ledjima. Kada se budes osecala dobro sama sa sobom, tudji problemi i zaljenje ti nimalo nece smetati.
    Nije ni to problem.
    Ali meni to ne pomaze. Frizer, kozmeticar... meni to kao pranje zuba.
    Izlasci, druzenje, drugarice... ima i toga... manje ali izlazim... svaki vikend. Jeste to dobro. Sve stoji ali ne menja me.
    Setnja mi fali ali za nju nemam vremena.

Meni treba samo da me sjase sa drugim ljudima i njihovim nedacama... nisu moji problemi

Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2272

ne mozes odbiti mamu ,jer ona ima potrebu da prica o tome,sigurno joj je to vazno i to joj je ventil da se smiri,ali mozes korigovati slusanje.znaci i moja mama meni prica kako je gledala strasno kako je pao avion,pa kako je bio zemljotres,pa kako je ovo i ono...sta cu moram da je saslusam,al ne moram to da primam k srcu
    stariji ljudi su drugaciji od mladih,to je valjda normalno .mladi su vise sebicni,gledaju samo svoje dupe i nista ih van toga ne zanima
    Smoki ti mene zezas malo a?

Na ti pricam o njenim stvarnim problemima. Brine se za svoju bracu, rodjenu, jesu li bolesni, jel im toplo, jel imaju para, ovaj se operisao, ovog nesto boli... ovom je zena bolesna... itd... to su stvarni problemi, nije serija. I razumem ja sto je ona upucena i zna i brine. Brinem i ja o mom rodjenom bratu i znam sve o njemu i njegovim problemima.

Ono sto ona ne konta je da mene to ne zanima!!! Ja necu da brinem njihove brige!
    A ona mi uporno i uporno donosi i prepricava sve njihove probleme.
    Ja sam mojoj familiji glasno i jasno stavila do znanja da me njihovi zivotni problemi ne zanimaju. Mrze me kao nemca zbog toga, govore kako sam bezosecajna i nevaspitana, a ja im kazem da je bolje da sam nevaspitana nego da me pune negativnom energijom. Ima jedna rodjaka sa kojom sam bliska i to je to.
    E to meni treba!

Kome si rekla i sta?

- - - - - - - - - -

Inace, gresis.
    Stari ljudi su sebicni.

gost 345037 nije na forumu
    Nije me briga šta misliš o meni. Ja o tebi ne mislim uopste
    Veoma poznat
    Učlanjen
    18.11.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije ni to problem.
    Ali meni to ne pomaze. Frizer, kozmeticar... meni to kao pranje zuba.
    Izlasci, druzenje, drugarice... ima i toga... manje ali izlazim... svaki vikend. Jeste to dobro. Sve stoji ali ne menja me.
    Setnja mi fali ali za nju nemam vremena.

Meni treba samo da me sjase sa drugim ljudima i njihovim nedacama... nisu moji problemi
    Malo je teze promeniti druge ljude, cak i kada se radi o mami i tati...rekla bih nemoguce je....mogu ti samo dati jos jedan savet a to je kada si ljuta, uzmi jastuk i izboksuj ga bas onako kako mislis da bi trebala i ne zaboravi uvek ali bas uvek moras da misilis prvo na sebe da bi bila nesto za druge.

Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2272

Citat Original postavio 86bogomoljka Pogledaj poruku
    Ili si srecnica koja nema previse svojih (ozbiljnih) problema pa ima mesta (jos uvek) za tudje ili si preosetljiva.

Za bliske ljude koji su u problemu je vazno biti tu. Ne paniciti, ne sazaljevati, na otezavati svojim dozivljajem toga ionako tesku situaciju.
    Moramo biti svesni da svako ima pravo na los dan, potrebu za osamom, cutanjem,... Nekada je dovoljno reci: "Znas da sam tu" i ostaviti na miru, izaci iz prostorije, kuce,...
    Nekada se problemima treba i smejati, i svojim i tudjim. I poslati sve dodjavola! Sta leci bolje od smeha i osmeha!?
    A nekada nije lako ignorisati, da. Tada treba reci sta imas, pa se posle zatvoriti i isplakati. Evo, ja sa svojom mamom ne pricam vec par dana. Za divno cudo, ne salje mi srceparajuce poruke i lakse disem
    Preosetljiva. Znam.
    I to ce me jednog dana u grob oterati.

Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1680

E to meni treba!

Kome si rekla i sta?
    Kome: jednoj tetki, drugoj tetki, jednoj baba tetki, jednom teci, drugi je onaj Paja sto je umro, ali on je bi ok i nije bio smarac mada je voleo da se pravi pametan, onda nekoj rodjaci za koju nisam bas sigurna da mi je rodjaka ali mama tvrdi da jeste...
    Sta sam im rekla: da ne mogu da se zamaram sa njihovim problemima i da me zbog toga ne zovu. Da znam da je svakome njegova muka najveca, ali da ja ne mogu da slusam kuknjavu. Ako nisi sposoban da zivis idi umri...

Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1232

Preosetljiva. Znam.
    I to ce me jednog dana u grob oterati.
    ogugla se...............
    zzz

Slične teme

1. Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 10.07.2012., 01:20
  2. Sve što udje-mora i da izadje...
    Autor Neznanko u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.02.2012., 11:27