Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?

Sigurno je, bilo je tema ja mislim, izbegavaj nase brokere, samo strani i to iskljucivo ECN (ECN su inace brokeri koji ne igraju protiv tebe, naloge ti salju direktno na interbank), najbolji je Interactive brokers ali oni traze depozit od 10 000 dolara. Ali prvo se edukuj jedno par meseci pa onda kreni.
 
Poslednja izmena:
Isključivo poslujem sa stranim brokerima i trudim se da izbegnem i ruske brokere pošto među njima ima dosta nepoštenih.
Najviše aktivnih naloga imam kod www.roboforex.com zato što ne spamuju, imaju odličnu podršku i ne kasne u prenosu novca a takođe može se otvoriti ECN nalog sa samo 10 evra ili dolara.
Novac uglavnom deponujem karticom ili putem www.skrill.com

Za više informacija može se videti na stranici http://www.forexpeacearmy.com/
 
Interesantno mi je to sto si pomenuo ruske brokere... Ovaj drug mi je bas preporucio izmedju ostalih FreshForex koji su inace iz rusije, kaze da imaju odlicne uslove i da je jako zadovoljan sa svime a pogotovo sa nekim bonusima i promocijama koje nude. Smatra da je za pocetnika jako bitan izbor brokera da nebi dolazilo do nepotrebnih frustracija i nervoze ..Raspitacu se jos.
Bitno je da su inostrani generalno bolji a to mi je informacija koju trazim.

Isključivo poslujem sa stranim brokerima i trudim se da izbegnem i ruske brokere pošto među njima ima dosta nepoštenih.
Najviše aktivnih naloga imam kod www.roboforex.com zato što ne spamuju, imaju odličnu podršku i ne kasne u prenosu novca a takođe može se otvoriti ECN nalog sa samo 10 evra ili dolara.
Novac uglavnom deponujem karticom ili putem www.skrill.com

Za više informacija može se videti na stranici http://www.forexpeacearmy.com/
 
Imas pravo, ima tu puno da se uci. A izbor brokera je jedna od bitnih stvari .
Sto je ECN u stvari, koliko mislis da je to vazno za uspjesno trejdanje ?

To je tip brokera, ECN direktno salje tvoje naloge na interbank trziste i ti tu trgujes sa drugim uciesnicima, dok postoje i Market Makeri koji zapravo igraju protiv tebe. Oni imaju dealing desk gde sakupe na primer 1000 lotova od trejdera poput tebe i tek tad to posalju na trziste ili trguju sa tobom tako da oni budu u plusu, kad ti gubis-oni dobijaju i sa njima ces na kraju uvek biti na gubitku. Postoje i STP brokeri koji su nesto izmedju, ali njih nemoj da gledas, isto kao i Market maker.

Znaci, kad biras brokera uvek gledaj da je ECN. Imas dosta njih koji lazu da su ECN, zato uvek proveri po forumima i lepo se raspitaj :)



Evo nadjoh jednu sliku koja opisuje ovo

ECN-STP-broker.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam napisao da su svi nepošteni već dosta njih,.. imam loše iskustvo, jedan me zavrnuo za 3500$, ne bih opet. Pa nas sa Balkana više ne zapošljavaju na kruzerima zbog tamo nekih koji su izmišljali povrede i oboljenja na radu. Znaš kako kažu, ko se opeče i u jogurt duva.


Pa dobro svuda ima kukolja. Svakako je neophodno dobro se raspitati a i licna iskustva drugih sa konkretnim brokerima su najvaznija.
 
To je tip brokera, ECN direktno salje tvoje naloge na interbank trziste i ti tu trgujes sa drugim uciesnicima, dok postoje i Market Makeri koji zapravo igraju protiv tebe. Oni imaju dealing desk gde sakupe na primer 1000 lotova od trejdera poput tebe i tek tad to posalju na trziste ili trguju sa tobom tako da oni budu u plusu, kad ti gubis-oni dobijaju i sa njima ces na kraju uvek biti na gubitku. Postoje i STP brokeri koji su nesto izmedju, ali njih nemoj da gledas, isto kao i Market maker.

Znaci, kad biras brokera uvek gledaj da je ECN. Imas dosta njih koji lazu da su ECN, zato uvek proveri po forumima i lepo se raspitaj :)

Znao sam nesto u vezi toga ali nisam detalje . Ovo je korisno da se zna prilikom izbora brokera.
Js sam nesto provjeravao i uz odredjene preporuke dosao do ovog sajta http://www.myfxbook.com/dashboard Ovdje se moze povezati racun stranih brokera sa reputacijom kako bi se pratio portofolio i statistika trejdanja u realnom vremenu .
Vidio sam da organizuju povremeno razna takmicenja preko demo racuna i na kojima isplacuju neke jako "realne" nagrade.
 
Znas kako, ECN uglavnom traze velike sume depozita, tipa 10 000-50 000$ , ali i to sto traze veliki novac ne garantuje da su ECN.

Ja sam otvorio demo racun sa brokerom koji je ECN i nema minimalnog depozita, tj. moze se otvoriti live account sa koliko god zelis.
Mislis da je to nemoguce ?
Odakle ti informacija da ECN brokeri traze tako velike depozite ?
Eto npr. Dukascopy ..
 
Imas razne fore u ugovorima, gde se oni predstave kao ECN ali na kraju ipak postoji neki deo koji kaze suprotno, tako da sve treba dobro proveriti, garantujem da pola,ako ne i vise ovih nisu ECN

Na kraju kad se sve pogleda, to nije toliko ni vazno .. Trading se i zove zato sto je je u pitanju trgovina, sa druge strane je uvijek neko ko uzima kontra poziciju jer je forex veoma likvidno trziste .. meni je drago da sam nasao svog brokera na toj listi ... a ostaje puno toga da se uci i da se prakticno primijeni i provjeri prvo na demo a posle na live ..
 

Back
Top