Туширање хладном водом

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
Већ годинама, уствари скоро две деценије се свако вече пред спавање туширам хладном водом, било да је лето или цича зима. Стално, сем кад сам ровит или болестан.
Ето, толико од мене, нећу ништа, само да се похвалим :lol:

Шалу на страну, да ли још неко ово ради, да ли је то добро за здравље или лоше, или није ни добро ни лоше, већ само ствар навике?

Да чујем стручна мишљења, молим само аргументовано.
 
Nikad nisam čuo da se neko kupa hladnom vodom, moraću to da probam barem jednom, haha. :D
Ja se u kupatilu kupam samo vrućom vodom da ne kažem vrelom, a i uz to otpevam jedan dugačak solo koncert, da se opustim totalno. :D

Не смем да причам около да то радим, мислиће људи да сам луд, или да сам толика циција да ни бијлер нећу да укључујем.
 
Већ годинама, уствари скоро две деценије се свако вече пред спавање туширам хладном водом, било да је лето или цича зима. Стално, сем кад сам ровит или болестан.
Ето, толико од мене, нећу ништа, само да се похвалим :lol:

Шалу на страну, да ли још неко ово ради, да ли је то добро за здравље или лоше, или није ни добро ни лоше, већ само ствар навике?

Да чујем стручна мишљења, молим само аргументовано.

STEDIS STEDIS..
KAD NEMA VRUCE VODE DOBRA JE I LADNA.
 
kako se osecas posle toga??nisam imao iskustva sa tim..ali nisam imao ni prilike da pricam sa nekim ko praktikuje kupanje hladnom vodom cak i zimi..bas me zanimaju pojedinosti ove da kazem "navike"..

Осећај је супер, мишићи добијају на тонусу, кожа поцрвени од навале крви (хиперемија), а нерви постају умиренији.
 
Већ годинама, уствари скоро две деценије се свако вече пред спавање туширам хладном водом, било да је лето или цича зима. Стално, сем кад сам ровит или болестан.
Ето, толико од мене, нећу ништа, само да се похвалим :lol:

Шалу на страну, да ли још неко ово ради, да ли је то добро за здравље или лоше, или није ни добро ни лоше, већ само ствар навике?

Да чујем стручна мишљења, молим само аргументовано.

Ja sam se tuširala hladnom vodom kad sam imala 14-15 godina i sve što sam taradila je --kijavicai visoka T
Od tad se tuširam toplom vodom.
 

- - - - - - - - - -

Ja sam se tuširala hladnom vodom kad sam imala 14-15 godina i sve što sam taradila je --kijavicai visoka T
Od tad se tuširam toplom vodom.

Има ту и цака, не треба се туширати хладном водом ако си знојав, а само туширање увек треба да буде такво да се прво полива периферија, стопала, потколенице, па бутине, па до струка, па онда шаке, подлактице, па надлактице и рамена, о а онда трбух и леђа, и на крају глава..
 

- - - - - - - - - -



Има ту и цака, не треба се туширати хладном водом ако си знојав, а само туширање увек треба да буде такво да се прво полива периферија, стопала, потколенице, па бутине, па до струка, па онда шаке, подлактице, па надлактице и рамена, о а онда трбух и леђа, и на крају глава..

E,ja sam počinjala od glave, tu je bila glavna greška,izgleda.
 
Баш сад погледах на интернету неке сајтове и испада да има позитивних ефеката по здравље:

- повећава будност
- добро је за косу и кожу
- побољшава имунитет и циркулацију
- стимулише мршављење
- смирава упале у мишићима
- смањује стрес и депресију
- дубље, здравије дисање

Мораћу и ја да почнем да се туширам хладнијом водом :D

EDIT: Није опрезност него будност
 
Poslednja izmena:
Повећава опрезност? :eek:

Одавде:
1. Increases Alertness

Taking a cold shower in the morning, and feeling cold water pour down over our body seems more horrifying than soothing. However, the deep breathing in response to our body’s shock helps us keep warm, as it’s increases our overall oxygen intake. Thus, our heart rate will also increase, releasing a rush of blood through our entire body. This gives us a natural dose of energy for the day.
 
Није то опрезност, alertness би се овде могло превести као будност.
Овај саветује туширање ујутру, али ето мени то не одговара, јер би ми ујутру било хладно.

То ја онда нисам лепо превео.
Како год испада да је здраво.
 
Већ годинама, уствари скоро две деценије се свако вече пред спавање туширам хладном водом, било да је лето или цича зима. Стално, сем кад сам ровит или болестан.
Ето, толико од мене, нећу ништа, само да се похвалим :lol:

Шалу на страну, да ли још неко ово ради, да ли је то добро за здравље или лоше, или није ни добро ни лоше, већ само ствар навике?

Да чујем стручна мишљења, молим само аргументовано.

tušira se nedavno dva puta,yebeno je bilo za izdržati,ali sve je stvar navike...
navodno podiže imunitet,i dobro u borbi protiv protiv depresije
pošto sam imunitet ojačao prilično,sad će uskoro 3 godine da sam se samo jednom prehladio(i to ne bi ni tad,ali skroz mokar šljakao vani na minusu),odlučio sam da mi to nije potrebno
probao čisto iz znatiželje
 

Back
Top