купујем - продајем

Moghrion

Veoma poznat
Poruka
12.703
У духу наслова и у име прегледности, рачунам да не би било лоше ако би се све понуде везане за набавку ил' удомљавање апарата и пропратне опреме држале у једној теми...
 
А идеја иначе погоњена актуелним стањем ствари каже следеће
:mrgreen:

На продају никонов

55-200 VR
AF-S f/4-5.6G ED
Код мене је од 2009 и мажен је и пажен...
Умерено и разумно коришћен, ваздан са филтером и углавном у ранцу...
Механички и оптички као првог дана, беспрекоран... козметички... благо излизана фарба са слова на таблици...
Види се на сликама...

01--1.jpg

02--1.jpg

03--1.jpg

04--1.jpg

05--1.jpg

06--1.jpg

07--1.jpg

08--1.jpg
 
ZENIT E + Helios 44-2
Не треба много причати о овом апарату.

Зенит Е у пару са објективом Helios 44-2 и у оригиналној кожној футроли са каишем.
Апарат и објектив имају козметичке знаке чекања на новог власника, али су механички апсолутно исправни и функционални.
Раде све експозиције, тајмер и завесица. Комплетан апарат је очишћен и утегнут, футрола хидрирана и угланцана.
Објектив је у једнако добром стању, бленда је сува и клизи савршено, а 8 листића у пару са стаклом ондашње структуре дају сјајан и мек боке.























Praktica Super TL1000
Потпуно исправан, козметички скоро савршен.
Механичка завесица и Немачка прецизност су оно што овом апарату даје прпознатљив звук и осећај у руци.
Батерија и њено лежиште су чисти и суви.
Цена је само за тело.
На фотографијама се види и Auto Beroflex 28mm, f2,8
Широк, чист и исправан, утегнут и суве бленде, готово у минт стању.
Навој филтера 52мм, угао видљивости 76 степени.
f2.8 до f22, са минималном даљином фокусирања од само 0,2 м.
његова цена је 30 евра, док је у пару с апаратом збирна цена 40 евра.
Коцкица за блиц је 5 евра.



















 
Lowepro Rover AW II

Сјајан ранац импресивног капацитета и издржљивости.
Код мене је већ дуго и никад ме није изневерио.
Има две преграде које је могуће и у једну објединити и користити га као обичан ранац.

Доњи део има приступ са средине и у себи 'кадицу' са преградама које се подешавају према потреби.
Сама кадица се вади, као и преграде, зарад прања и у случају када се ранац користи у друге сврхе, а када се у њој носи фото опрема, понаша се као изолатор од температуре, влаге и што је навјажније, удара.

Горњи део има два вањска џепа са шнировима, а унутра и један велики, гумиран и рекло би се посебно изолован.
Он је и провидан тако да је видно шта се у њему налази.
Са спољне стране има и посебан џеп намењен за ношење сталка, који код мене и није коришћен.

На леђима ранца су посебно падиране шине за циркулацију ваздуха и удобност при ношењу.
Има и појас за везивање око струка који је широк и једнако удобно попуњен тако да је ранац и тешко натварен могуће носити прилино лако и удобно.
Појас такође има и места предвиђена за качење објектива са својим торбицама.

Копча се и преко груди а и на каишевима има места за ношење штапова за ходање/планинарење.
Подлога ранца има у себе ушивен и џеп из којег се вади навлака за кишу која је изузетно јака и отпорна

Наравно, године које је код мене провео је бивао пажен и чуван, али, време је обома оставило извесне трагове. . .
Како је овде о ранцу реч, боја му је благо избледела како се на сликама види, облога на каишевима је збијена и стањена, али и далје је једнако удобан, чичак којим се затвара џеп са дна ранца (онај где иде навлака за кишу) је делом рашивен, али, конац, игла и мало стрпљења би то училини скоро новим.
Ранац је детаљно очишћен и опран кад сам престао да га носим, сви шнирови и копче су цели и исправни, нигде нема подеротина и неких битних оштећења.
А иако стар и коришћен, ранац је спреман да некоме још доста дуго сасвим фино служи.

За сва питања и додатне фотографије стојим на располагању.


54TvHFP.jpg

JDhmIF4.jpg


Dlogg4t.jpg


JTpKIVX.jpg


vNsjzgA.jpg


ове две доње су с нета
(ове горе су фотографије ранца који се продаје)

TKRwdLD.jpg

BNjpD3y.jpg
 

Back
Top