Samostalnost?

gost 279531

Stara legenda
Poruka
80.235
Da li smatrate sebe samostalnom osobom, u smislu da ne zavisite od penzije roditelja, bake ,deke, i sl.?
Da li možete da kažete da ste SVOJI, sami odgovorni za status u kom se nalazite?
Hvala.

Edit: :lol:
Ma kažu mi nije jasno, aj da probam drugačije da formulišem.
Da li hranu, račune, stanarinu, i sve ostalo što čini život plaćate SAMI?
Da li ste bar nasledili nešto od nekoga?
Da li ste IZ KORENA sami?
Mislim, normalno, niste se rodili ni iz čega ... ali, dalje, od kada ste samostalni?

Mislim da je sada ok :D
:sad2:
:lol:

Nije ok :sad2:
Edit2: Bitno je navesti na kom podneblju živite tu Vašu sanostalnost/nesamostalnost ... :D
 
Poslednja izmena:
Da li smatrate sebe samostalnom osobom, u smislu da ne zavisite od penzije roditelja, bake ,deke, i sl.?
Da li možete da kažete da ste SVOJI, sami odgovorni za status u kom se nalazite?
Hvala.

chuj ticu i temilicu :lol:

svoji smo onoliko koliko smo odgovorni za sebe i svoje postupke i nezna cheljad koja su u nashem jatu ..
za ostalo ..
valjaj platu po blatu

u sistemu ljupkom

: hvala:
 
Da, ali da li ste se zaposlili sami, da li ste nasledili kuću/stan u kojem živite ili ste ga kupili sami?
Mislim na APSOLUTNU samostalnost.

- - - - - - - - - -

chuj ticu i temilicu :lol:

svoji smo onoliko koliko smo odgovorni za sebe i svoje postupke i nezna cheljad koja su u nashem jatu ..
za ostalo ..
valjaj platu po blatu

u sistemu ljupkom

: hvala:

Jel ovo znači ne? :think:
 
..no man is an island..
..kad smo bili bas mladi i imali rashode vece od prihoda bili smo dotirani..
..sad, deceniju i kusur kasnije, mi dotiramo posto su njihovi rashodi porasli, a primanja postala penzionerska..
..kucili smo se i tad i jos se kucimo, posao smo nasli sami..
..da li bi mogli sami dalje - mogli bi,
da li bi stigli dovde bez njihove pomoci - stigli bi, ali uz vise odricanja i sporije..
 
..ja dotiranjem smatram i kiseli kupus od aveki i dzeparac za ekskurziju klincima od dede i cuvanje dece da ne uzimam bolovanje i sve ono sto bi kostalo vremena ili novca da nismo dobili od njih..
..u tom smislu mislim da je apsolutno samostalan samo onaj bez roditelja ili sa nekom patologijom u odnosima..
..a opet vecini se ne bi zivot raspao da to nemaju, sto ih cini samostalnim, zar ne?
..rekoh, no man is an island..
 
..ja dotiranjem smatram i kiseli kupus od aveki i dzeparac za ekskurziju klincima od dede i cuvanje dece da ne uzimam bolovanje i sve ono sto bi kostalo vremena ili novca da nismo dobili od njih..
..u tom smislu mislim da je apsolutno samostalan samo onaj bez roditelja ili sa nekom patologijom u odnosima..
..a opet vecini se ne bi zivot raspao da to nemaju, sto ih cini samostalnim, zar ne?
..rekoh, no man is an island..
Čitam Lajona, samo napiso :da :roll: Pojasni deder
E bold je bitan, samostalni BEZ ikoga, živite, ostali sami, nešto vam ostavili ili ta patologija u odnosima?
Sve to je direktno vezano za temu...

- - - - - - - - - -

ne ti tico , uvek kasnish :lol:
grbava ti ta postavka teme, mora tu josh da se doda..

Ću editiram, znala sam da sam zgešila nešto
 
Čitam Lajona, samo napiso :da :roll: Pojasni deder

nemam nista, nasledstvo sam odbio od dede, nasledio otac sve, ziv je jos...kad bude umro sve ce se deli na mene i brata, mada brat ne zeli nista, al nikad se ne zna
sve sam placam trenutno, ne dobijam od nikog, radim za svoju platu i za sad mi stize, e sad ako mi bas zatreba nesto zaskripi mogu da potrazim od mojih ili brata
 
nemam nista, nasledstvo sam odbio od dede, nasledio otac sve, ziv je jos...kad bude umro sve ce se deli na mene i brata, mada brat ne zeli nista, al nikad se ne zna
sve sam placam trenutno, ne dobijam od nikog, radim za svoju platu i za sad mi stize, e sad ako mi bas zatreba nesto zaskripi mogu da potrazim od mojih ili brata

cenim iskrenost, ...

- - - - - - - - - -

Jok, mada za koju godinu mozda i bude nesto.

Novi poso ili se bogato ženiš? Šalim se , mada možda i ne?
 
nasledio,neko steko pre mene sticajem drustvenih okolnosti u drugom sistemu,i dalje iz tog sistema crpim zaradeno od roditelja putem penzije,oslanjam se i na bednu socijalni sistem drzave a i sam radim na posteno( bez stranacke zaposljavanje,rodjacke i burazerske veze i onoga ja tebi ti meni)
iskreno najvise bih voleo da bude ukinuta privatna svojina,kao sto je i bilo,ili da se vrate porodicne zadruge,ovo sada je presipanje iz supljeg u prazno,mnogo njih ce ostati bez imovine zbog zaduzenja roditelja ili ce je rastociti ulozivsi u neki posao koji ce propasti ili je prokockati
i ne vidim za cega je dokaz to kao da si samostalan neke uspesnosti i na nekoj lestvici pozicioniranja ili kao dobre prilike za neku udavacu... nedovoljno da bi se gazili principi
 
Samostalni smo u smislu da smo svoji na svome...
Sa dotacijama, nismo siročići... Ali te dotacije su stvar dobre volje, mi se organizujemo bez toga.... Dakle, samostalno plaćamo režije, hranu, pokrivamo potrebštine... a lepo je kad nam kane sa strane, u novcu ili naturi...
 
Da li smatrate sebe samostalnom osobom, u smislu da ne zavisite od penzije roditelja, bake ,deke, i sl.?
Da li možete da kažete da ste SVOJI, sami odgovorni za status u kom se nalazite?
Hvala.

Edit: :lol:
Ma kažu mi nije jasno, aj da probam drugačije da formulišem.
Da li hranu, račune, stanarinu, i sve ostalo što čini život plaćate SAMI?
Da li ste bar nasledili nešto od nekoga?
Da li ste IZ KORENA sami?
Mislim, normalno, niste se rodili ni iz čega ... ali, dalje, od kada ste samostalni?

Mislim da je sada ok :D
:sad2:
:lol:

Tema za hvalisanje :lol:
Samostalna od svoje 17.te godone. Kupila kucu sa 26 i jos 7 godina kuca je otplacena. Radim, placam racune od svoje plate i sve ostalo neophodno za zivot. Povremeno prodam neku svoju sliku na platnu ali nemam puno vremena za tako nesto.
 

Back
Top