Дилетантсво, сујета или хормони?

mijak

Poznat
Poruka
8.781
Занимљиво је да док се многи ватрено препиру и сукобљавају на идеолошкој основи тумачења стања земље као и историјских узрока неки се првенствено (и поред историјских, идеолошких па и националних неслагања) налазе у заједничком пљувању Срба ако не и Српства без конструктивног, или макар, са обзиром на медијум, инспиративног и мотивационог учешћа.
Овом приликом се извињавам свима које сам увредио, макар и испровоциран, који су идеолошки противници али родољуби или правдољуби и забринути за стање српског народа као и Србије са свим грађанима.
 
Занимљиво је да док се многи ватрено препиру и сукобљавају на идеолошкој основи тумачења стања земље као и историјских узрока неки се првенствено (и поред историјских, идеолошких па и националних неслагања) налазе у заједничком пљувању Срба ако не и Српства без конструктивног, или макар, са обзиром на медијум, инспиративног и мотивационог учешћа.
Овом приликом се извињавам свима које сам увредио, макар и испровоциран, који су идеолошки противници али родољуби или правдољуби и забринути за стање српског народа као и Србије са свим грађанима.

U kom kontekstu pominješ pravdoljublje i Srbiju sa svim njenim građanima?
 
Moj kriterijum je jasan...
Ja nisam najbolji ili najpametniji , ali dodji i budi pametniji i bolji od mene.
To je kriterijum za dobrosrpstvo, u protivnom si deo snaga koje rade destrukciju namerno ili deo snaga koje rade iskljucivo na svom interesu, a za njih treba vremena da postanu korisni a trenutno samo smetaju i pomazu ovima sto rade na destrukciji.

Zato je zakljucak da je Srbija jos uvek na putu razaranja i destrukcije i da srbi nista ne valjaju a srpkinje jos gore...
 
Главни деструктивац је ВУчић који нон-стоп жвалави како су Срби нерадници и који јавно путем рекламе нуди јефтину робовску радну снагу странцима. Шта онда остаје другима ако премијер ради овако???
 
Главни деструктивац је ВУчић који нон-стоп жвалави како су Срби нерадници и који јавно путем рекламе нуди јефтину робовску радну снагу странцима. Шта онда остаје другима ако премијер ради овако???

Pa ti jedno te isto drvis za sve bivse premijere i predsednike, a svi su oni rezultat demokratskih izbora postenih i pravednih Srba.
 
U kom kontekstu pominješ pravdoljublje i Srbiju sa svim njenim građanima?
Стање државе и становништва у смислу привреде, социјалне политике и опште заштите појединца од институционалне и привредне не одговорности и прекршаја.
 
Poslednja izmena:
Moj kriterijum je jasan...
Ja nisam najbolji ili najpametniji , ali dodji i budi pametniji i bolji od mene.
To je kriterijum za dobrosrpstvo, u protivnom si deo snaga koje rade destrukciju namerno ili deo snaga koje rade iskljucivo na svom interesu, a za njih treba vremena da postanu korisni a trenutno samo smetaju i pomazu ovima sto rade na destrukciji.

Zato je zakljucak da je Srbija jos uvek na putu razaranja i destrukcije i da srbi nista ne valjaju a srpkinje jos gore...
Питам о учешћу на форуму. Не верујем да ико ту (од Срба) ради деструктивно (осим елитистичких мрзитеља). Нисам живео у Србији па и незнам колико партијска припадност (и евентуална корист) може да мотивише острашћено, а ипак не идеолошко, форумско ангажовање не штету општег добра. Чини ми се да би пре било прилика за олакшавање душе.
 
Poslednja izmena:
Animalno spustaj drugoga da bi sebi izgledao pametniji je isto destruktivno kao i presecanje ograde da bi se prodale sipke u staro gvozdje zbog licne koristi...
Tebi je logicnije ovo drugo , ali ja sve to trpam u isti kosh...cak i da imaju dobre namere, ne deluju dobro i to mi lici na nedovoljno doucenog lekara koji prepisuje pogresan lek koji ce ubiti pacijenta, kog on stvarno zeli da izleci, ali.....
 
Animalno spustaj drugoga da bi sebi izgledao pametniji je isto destruktivno kao i presecanje ograde da bi se prodale sipke u staro gvozdje zbog licne koristi...
Tebi je logicnije ovo drugo , ali ja sve to trpam u isti kosh...cak i da imaju dobre namere, ne deluju dobro i to mi lici na nedovoljno doucenog lekara koji prepisuje pogresan lek koji ce ubiti pacijenta, kog on stvarno zeli da izleci, ali.....

Чини ми се да ме увлачиш у специфичну тематику стања у Србији у коју нисам упућен.
Што се мотивације тиче грешиш. Много пута сам размишљао ако је народ стока па ме боли ******, гласаћу у своју корист. Али ипак нисам, имао би по неки луксуз више у години, али многа деца која нису рођена као стока, старци који су преварени и опљачкани, разни несрећници поред свег труда, ментално оболели и разни би остали без нај основније пажње а шта је друштво ако не брига за слабе? Ако ћемо само по личним способностима хајде да равњамо терен, без законодавства и физичке примене (неолибералисти не желе уплитање државе)
без контрактуалног и били ког обавезујућег закона него свако према личној способности у виду планирања, организовања и физичке снаге па да сви живимо исконски или апокалиптично.
Нисам за бољшевизам нити за фашизам него за слободно привређивање уз "породично" уважавање просечних (који могу и да стабилизују) као и бриге за осталима. Разлика је (и уз цене трутова) само у нијансама беса нај богатијих. Значи класна борба се увек води и то од стране капитала, приватног или државног (олигархије или идеолошке елите) против радника и ситних привредника.
 
Poslednja izmena:
Ето, ипак сам се упустио у полемику и ако сам мислио на парламентарни политички систем у којем се може (све мање под америчким утицајем и потплаћивањем) приступити решавању проблема и без идеолошких победа.
Моје питање се односило на форум и изгледа ми да (и поред историографско политичке поделе) само елитисти, свих боја, ометају дефиниције напредка и опредељења Србије.
 
Ето, ипак сам се упустио у полемику и ако сам мислио на парламентарни политички систем у којем се може (све мање под америчким утицајем и потплаћивањем) приступити решавању проблема и без идеолошких победа.
Моје питање се односило на форум и изгледа ми да (и поред историографско политичке поделе) само елитисти, свих боја, ометају дефиниције напредка и опредељења Србије.

Sve si pomesao.

To sto ti nazivas elitistima su ti najiskreniji moguci ljudi.

Tvoj problem je sto ne razumes srpsko drustvo, i sto ne znas da ovde ideje nisu tako jasne, i nisu tako napredovale kao kod tebe u USA.

Kada se u USA neko dere 'Ti folirantu liberalu!', to ti je pandan tome kada ovde neko pokazuje foliranta levicara iz srednje klase, od kojih su mnogi toliko pomahnitali, da i ne znaju da politicka elita radi vise za njih nego i americka politicka elita za svoje folirante u narodu. Cak neki od njih i ne znaju da su levicari! Toliko su glupi, da.

Itd, itd, ne mogu ja sad ovde da ti crtam srpsko drustvo.
 
Sve si pomesao.

To sto ti nazivas elitistima su ti najiskreniji moguci ljudi.

Tvoj problem je sto ne razumes srpsko drustvo, i sto ne znas da ovde ideje nisu tako jasne, i nisu tako napredovale kao kod tebe u USA.

Kada se u USA neko dere 'Ti folirantu liberalu!', to ti je pandan tome kada ovde neko pokazuje foliranta levicara iz srednje klase, od kojih su mnogi toliko pomahnitali, da i ne znaju da politicka elita radi vise za njih nego i americka politicka elita za svoje folirante u narodu. Cak neki od njih i ne znaju da su levicari! Toliko su glupi, da.

Itd, itd, ne mogu ja sad ovde da ti crtam srpsko drustvo.
Е па то је већ неки напредак кад можеш да упоредиш и да се потрудиш да објасниш, без вређања и омаловажавања, ма да ти упоређивање није сто по стото пошто ниси одрастао овде и гледао исто лицемерје, и то са обе стране. Сам знаш да је ово комплексније друштво па има и рафинираније методике владавине са усавршенијом симболиком и методологијом пошто се много зарађује и на негованом и усмереном бунту.
Зашто не можеш да црташ српско друштво, кад већ свако зна да влада нај приземнија корупција, упућивајући на манифестације у форумској полемици коју, ето у праву си, не могу да протумачим у смислу партијског ангажовања и користи.
 
Занимљиво је да док се многи ватрено препиру и сукобљавају на идеолошкој основи тумачења стања земље као и историјских узрока неки се првенствено (и поред историјских, идеолошких па и националних неслагања) налазе у заједничком пљувању Срба ако не и Српства без конструктивног, или макар, са обзиром на медијум, инспиративног и мотивационог учешћа.
Овом приликом се извињавам свима које сам увредио, макар и испровоциран, који су идеолошки противници али родољуби или правдољуби и забринути за стање српског народа као и Србије са свим грађанима.

Diletantstvo.
 

Back
Top