Seksualno samopouzdanje kod zena i godine

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Inspiracija za temu jeste tema o kokama i supi, ali bih zamolio moderatore da ih ne spajaju, jer smatram da su ipak razlicite.

Citajuci tamo komentare provlaci se ono da zene vise uzivaju u seksu kasnije u zivotu u 30-40, znaju sta hoce, ne stide se da i to traze. Neki kazu da tada zene dostignu seksualno samopouzdanje, seksualni vrhunac, imaju veci apetit ili zovite kako to god, dok muskarci dostizu taj vrhunac u 20-im.
Moje pitanje vama je zasto je tako?

Da li su u pitanju hormoni? Devojke ranije ulaze u pubertet, ranije sazrevaju, tako da sumnjam da su hormoni problem.
Da li je drustvo problem? Svi mi znamo price o postenim zenama i da je jedina zena za udaju postena zena koja nije bila sa muskarcem, koja je neiskusna, koja ne zna, koja nije nikada probala. Ne daj boze da zena uziva u seksu, voli odredjene stvari i cak to kaze, pa to mora da je neka raspustenica i razvratnica i nije ona da se zeni. :roll:

I sa trece strane imamo libido svakog pojedinca, u ovom slucaju zene koji normalno postoji i radi svoje a sa druge strane imamo drustvo (muskarce i zene) koji zensku seksualnost vide kao razvrat (jer opet, prava zena je postena zena, kako neki tvrde) tako da moguce je da postoji sukob izmedju unutrasnjih zelja i libida i onog sto drustvo ocekuje. Ovo je moje neko teorisanje, a sta je istina ja pitam vas.

Da li zene u 30,40 ili kada vec jednostavno kazu sebi "ma sta me briga da li ce drustvo da misli da sam razvratnica, sta uopste je koga briga sta ja radim i volim u krevetu, volim bre to i to u seksu, zasto da se ustezem"?
Tj. postoji li neki pa ajde i da kazem strah od osude drustva (partnera, drugih zena) pa zato zene nisu potpuno opustene, samopouzdane, "volim to i to, hocu to i to, prija mi to i to" u nekim ranijim godinama, vec to samopouzdanje i opustenost dolazi kasnije, ili je problem opustenosti neke druge prirode?
 
Stvarno, da li ti lično poznaješ ikoga ko je oženio devicu?
Ili ikoga kome je to stvarno bilo važno, ne da je lupetao gluposti u društvu u pokušaju da bude interesantan?
Da li poznaješ ijednu devojku koja smatra da je izigravanje finoće preduslov braku? Zato što je 30% sve dece rođene u BGu u prošloj godini rođeno vanbračno... i šta sad, to je iju?
Sem toga čini mi se da oni kojima je iole stalo do devojaka, žena, supruga itekako vode računa da i njima bude lepo.....
 
Od samog početka seksualnog života nisam imala imala nikakve posebne lične inhibicije i bila sam poprilično slobodna što se tiče seksualnog eksperimentisanja i prepuštanja uživanju. Jedine ograde su postojale kada bih osetila da se sa partnerom nalazim na različitim nivoima kompatibilnosti, pa se u skladu sa tim pronalazio onaj modus seksualnog ponašanja koji je u tom trenutku bio prihvatljiv za obe strane.

Što se tiče navoda iz uvodnog posta o slici poštene žene kojoj je u životu muž prvi i poslednji, rekla bih da je to stvar nekog prošlog vremena i da takva slika odavno ne predstavlja stav o društvenoj prihvatljivosti seksualnog ponašanja žene.
 
Inspiracija za temu jeste tema o kokama i supi, ali bih zamolio moderatore da ih ne spajaju, jer smatram da su ipak razlicite.

Citajuci tamo komentare provlaci se ono da zene vise uzivaju u seksu kasnije u zivotu u 30-40, znaju sta hoce, ne stide se da i to traze. Neki kazu da tada zene dostignu seksualno samopouzdanje, seksualni vrhunac, imaju veci apetit ili zovite kako to god, dok muskarci dostizu taj vrhunac u 20-im.
Moje pitanje vama je zasto je tako?

Da li su u pitanju hormoni? Devojke ranije ulaze u pubertet, ranije sazrevaju, tako da sumnjam da su hormoni problem.
Da li je drustvo problem? Svi mi znamo price o postenim zenama i da je jedina zena za udaju postena zena koja nije bila sa muskarcem, koja je neiskusna, koja ne zna, koja nije nikada probala. Ne daj boze da zena uziva u seksu, voli odredjene stvari i cak to kaze, pa to mora da je neka raspustenica i razvratnica i nije ona da se zeni. :roll:

I sa trece strane imamo libido svakog pojedinca, u ovom slucaju zene koji normalno postoji i radi svoje a sa druge strane imamo drustvo (muskarce i zene) koji zensku seksualnost vide kao razvrat (jer opet, prava zena je postena zena, kako neki tvrde) tako da moguce je da postoji sukob izmedju unutrasnjih zelja i libida i onog sto drustvo ocekuje. Ovo je moje neko teorisanje, a sta je istina ja pitam vas.

Da li zene u 30,40 ili kada vec jednostavno kazu sebi "ma sta me briga da li ce drustvo da misli da sam razvratnica, sta uopste je koga briga sta ja radim i volim u krevetu, volim bre to i to u seksu, zasto da se ustezem"?
Tj. postoji li neki pa ajde i da kazem strah od osude drustva (partnera, drugih zena) pa zato zene nisu potpuno opustene, samopouzdane, "volim to i to, hocu to i to, prija mi to i to" u nekim ranijim godinama, vec to samopouzdanje i opustenost dolazi kasnije, ili je problem opustenosti neke druge prirode?

Naše devojke su prilično neiskusne što se seksa tiče. Ovde je na ceni prosta ********, gde devojke samo rašire noge, a momci svršavaju nakon 15-20 sekundi.
U stvari, te iste devojke, kada uđu u 30-40, ako imaju sreće i nađu partnera koji hoće nešto novo da nauči, možda i postanu iskusne.
Mada, opet, u tim starijim godinama ne mogu više tako često da se seksaju kao kada su bile mlađe. Hebiga, vreme prolazi, a žal ostaje.
Stvarno, retke su one koje imaju samopouzdanje u najranijoj mladosti - na žalost. Sve se to kasnije u životu negde preslikava i u druge sfere života.
 
pa znas ono,svinja,kobasica...kako ono ide...? :lol:
joj bas sam odvratna :(

- - - - - - - - - -


to sto nisam videla,kao da se nije ni dogodilo:cool:


kakav bre oralni seks pre 22 godine?
??


sto ja volim da liznem, mislim kad ocu. a i talentovan sam <3

- - - - - - - - - -

Ја мрзим постове као што је уводни. Мушкарац блебеће о стварима о којима појма нема.

e pa to ne znam, obicno ne citam postove. :)))
 
ne znam za druge yebace al meni je normalno da sta god radis u zivotu da si na pocetku zbunjen jer nemas pojma sta sti je ciniti, a posle kako vezbas da si sve iskusniji, znas kako i sta volis, kako i sta radis, kako ti odgovara itd. missim nema tu neke filozofije, jedan i jedan su dva :neutral:
 

Back
Top