Aneurizma

postovana jelena, zelela bih da stupim u kontakt sa Vama kako bih saznala nesto vise o aneurizmi, postoperativnom toku i daljem lecenju.Na ovu temu sam zainteresovana iz razloga sto moju sestru ocekuje takva intervencija. Unapred hvala

Postovana,dugo nisam posecivala ovaj forum pa stoga nisam ni videla vas post,ako je stvar jos uvek aktuelna,molim vas kontaktirajte me preko krstarice,nisam neki iskusni korisnik ovog sajta ali verovatno postoji mogucnost da mi se obratite porukom ili slicno....bice mi veliko zadovoljstvo da vam prenesem svoja iskustva i nadam se ohrabrim vas i vasu sestru. Kontaktirajte me svakako,cak i ako je operacija obavljena,nadam se uspesno.pozdrav.p.s.veoma mi je drago sto ste mi se obrtili.
 
Molila bih da mi se javi simicrada,putem krstarice,i da bi ostvarile kontakt i na taj nacin pomogle njenoj sestri koju ceka operacija aneurizme....takodje svi ostali koji imaju neko pitanje,volela bih da ga postave direktno na forumu,da bi citavu temu ucinili transparentnijom i informacije i iskustva podelili sa sto vecim brojem ljudi.
meni je aneurizma abdominalne aorte otkrivena putem ultrazvucnog pregleda,a potom se na CT-u lepo videla i disekcija grudne aorte....napominjem da je kod mene bolest bila u poodmakloj fazi,i da sam imala veliku srecu da uopse dozivim operaciju,a o prezivljvanju i da ne govorim...na zalost,usled neupucnosti ljudi cesto ne prepoznaju na vreme simptome,pa se tako desi da aneurizma rupturira sto je vec ozbiljna komplikacija sa ,vrlo cesto,smrtnim ishodom.
 
Moj Deda ima Aneurisma Aorte.Sad cu vam procitati CT nalaz.
MSCT GRUDNE I ABDOMINALNE AORTE :Pocev od arcusa i u dijelu descendentne aorte vidi se veca aneuriyma sa ynacima disekcije,odnosno rupture(descendentna aorta).Aneuriyma promjera do 90mm.,uz znake hematona.
Ista je tortuozna u visini thoracoabdominalnog prijelaza,a ista je aneurizmaticki prosirenja sve do racve(promjera do 50mm).
Oba bubrega u funkciji,sa manjom cistom u lijevom bubregu.
U plucima nema,infiltrativnih promjena.
U abdomenu nema slobodne tecnosti.

Zakljucak: Aneurisma aortae thoracalis cum ruptiran.
Aneurisma aortae abdominalis.

To je nalaz pa bi molio da neko kaze ima li negdje da se operise ovo.
 
Interesuje me, pri kakvom lekarskom pregledu se ona moze otkriti ili dijagnostifikovati? Da li postoji neki pregled bas namenjen za otkrivanje aneurizme? Koliko to kosta? Gde se radi? Koliko sam ja razumeo to ljudi ili imaju ili nemaju, javlja se u nekom procentu u citavoj populaciji, a najcesce oni koji je imaju ne znaju da je imaju. Skoro je umro jedan mladic zbog pucanja aneurizme u mozgu, 25 god. Nisam hipohondar, relativno dobro se osecam, ali stvarno ne bih da "odem" na neki totalno glup nacin i iznenada, Hvala.
 
Анеуризме могу и не морају да дају симптоме.
Те у мозгу, најчешће не дају. А ако дају то је главобоља или неки од испада сензорних или моторних , а тад се најчешће ради о великој анеуризми.

Откривају се прегледом крвних судова контрастом- контрастном ангиографијом.
Неће ти неко ту процедеуру одрадити на личну жељу. Евентуално да одрадиш приватно. ;) Али то кошта...
 
Убризга се контраст у крв и сачека да се рашири па се сними глава цомпјутеризованом томографијом или магнетом...мислим да може би без контраста.
Али као што рекох, авакав преглед се не ради уколико не постоје индикације.
 
Zdravo Biljana i jas go imam istiot problem kaj majka mi konstatirano e deka ima mozcna anevrizma so dimenzii 9x7 no e nedostapna za operecija ke moze li da mi kazes kako go resivte problemot so tatko vi dali koristea katetar metoda i dali toa go napravovte vo Makedonija. Fala ti mnogu te molam da mi odgovoris brzo itno e
 
Zdravo htela bi da vas pitam jel znate dali se u Bogradu korsiti katetar metoda za saniranje mozocene anervrizme , jer je ustanoveljeno da moja majka ima mozocna aneurizma koja je nedostupna za operacija i doctori su savetovali da se to resi kardiovaskularno sa ugradzivanje stent ali se to ne radi u Makedonija jel moze neki savet
.Hvala
 
Postovana Jelena2010, mog muza ocekuje operacija abdominalne aorte sledece nedelje na KBC Dedinje. Za Dedinje smo se odlucili po preporukama njegovog kardiologa, jer je u junu imao revaskularizaciju miokarda. Tada je i otkrivena aneurizma dijametra 65 mm i preporuceno je da se saceka 3-6 meseci od prve operacije (by-pass). Dr sa Dedinja ga je pregledao prosle nedelje i, posto je izuzetno zadovoljan njegovim zdravstvenim stanjem, rekao da nema razloga da se ceka duze i da se moze odmah izvrsiti operacija.
E sad, posto je on jako tesko prosao postoperativni oporavak nakon prve operacije, sad se svi plasimo kako ce teci oporavak nakon ove druge, narocito zato sto ponovo ide na vestacki krvotok i sl. Na zalost, nigde ne moze da se nadje bilo kakva informacija o tome sta posle, koliko traje oporavak, kako izgleda, na sta moramo da budemo spremni...
BIla bih Vam zahvalna na bilo kakvoj infomaciji.
 
Postovana Jelena2010, mog muza ocekuje operacija abdominalne aorte sledece nedelje na KBC Dedinje. Za Dedinje smo se odlucili po preporukama njegovog kardiologa, jer je u junu imao revaskularizaciju miokarda. Tada je i otkrivena aneurizma dijametra 65 mm i preporuceno je da se saceka 3-6 meseci od prve operacije (by-pass). Dr sa Dedinja ga je pregledao prosle nedelje i, posto je izuzetno zadovoljan njegovim zdravstvenim stanjem, rekao da nema razloga da se ceka duze i da se moze odmah izvrsiti operacija.
E sad, posto je on jako tesko prosao postoperativni oporavak nakon prve operacije, sad se svi plasimo kako ce teci oporavak nakon ove druge, narocito zato sto ponovo ide na vestacki krvotok i sl. Na zalost, nigde ne moze da se nadje bilo kakva informacija o tome sta posle, koliko traje oporavak, kako izgleda, na sta moramo da budemo spremni...
BIla bih Vam zahvalna na bilo kakvoj infomaciji.

Ima li nekoga ko bi mogao preneti svoja iskustva (ili svojih bliznjih) u vezi sa operacijom trbusne aorte i oporavkom nakon nje?
Bila bih vrlo zahvalna, operacija se blizi, a mi smo svi isprepadani...
 
Meni je 2014 pukla aneurizma na mozgu.Nisam znala da sam je imala.Na srecu sve je proslo u najboljem redu i evo me ziva i zdrava.Sada ponekad imam jake glavobolje ali uz pomoc caffetina brzo ih se rijesim.Moja aneurizma je bila promjeta 1 cm.Aneurizma mi je sanirana putem prepoone tkzv.angiografijom .
 

Back
Top