ДОБАР или ЛОШ политички потез Дачића - (у вези Мухамеда Дахлана)

Poruka
20.103
Министар за иностране послове Србије и председавајући Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) за 2015. Ивица Дачић на конференцији за новинаре у Београду, 1. фебруара на питање новинара да ли је Мухамед Дахлан, саветник саудијског престолонаследника и главни ривал палестинског лидера Махмуда Абаса, добио држављанство Србије,



...је потврдио је да је Мухамед Дахлан, саветник саудијског престолонаследника и главни ривал палестинског лидера Махмуда Абаса, добио држављанство Србије због, како је рекао, свог ангажовања на успостављању добрих односа између Абу Дабија и Београда, наводи Танјуг.

Лондонски дневник "Гардијан" у петак је известио, позивајући се на извештај Балканске истраживачке мреже (БИРН), да је Србија дала држављанство Дахлану.

На питање новинара да ли је Дахлан добио држављанство из политичких и економских или хуманитарних разлога, Дачић је напоменуо да „питање пасоша и држављанства не спада у делокруг рада Министарства спољних послова” и да мишљење МСП може, а не мора да буде тражено.

„Имајући у виду да је Дахлан био ангажован на успостављању добрих односа између УАЕ и Србије, не верујем да то може било какав лош сигнал да пошаље било коме трећем, осим да ми желимо што боље односе са УАЕ”, рекао је Дачић.

„Гардијан” је навео да су Дахлан и још 11 Палестинаца – чланови његове породице и пет кључних политичких присталица – добили држављанство Србије у периоду од фебруара 2013. до јуна 2014. године.

„Гардијан” је навео да Влада Србије, по закону, има право да заобиђе уобичајени процес натурализације и да одобри држављанство странцу за којег оцени да је служио „државним интересима” Србије, без обавезе да износи било каква јавна објашњења за такву одлуку.

(Политика)


Имајући у виду да је Дачић био на месту министра Унутрашњих послова до 27.априла 2014. године можемо да закључимо КО је и уручио те пасоше. (САМО НЕ ЗНАМ по чијем налогу:think:)




54ce31e34e8b0.image.jpg

February 01, 2015 9:37 am



BELGRADE, Serbia (AP) — Serbia has granted citizenship to a key political rival of Palestinian President Mahmoud Abbas after he pledged millions of dollars in investments from the Emirates, where he has lived in exile, Serbian officials said Sunday.

Serbia's Foreign Minister Ivica Dacic said that former Fatah party strongman Mohammed Dahlan, whom Abbas fired in a power struggle, was given the citizenship in 2013. His wife, four children, a relative and five Palestinian supporters were also given Serbian passports.

The 53-year-old Dahlan, a former Abbas' aide and Gaza security chief, was once seen as Yasser Arafat's heir apparent. He was kicked out of Fatah in 2011 after Abbas accused him of corruption and hinted he may have been involved in Arafat's death.

Dahlan was sentenced in absentia by a West Bank court to two years jail in 2014 on defamation and slander charges because he alleged in an interview that Palestinian security forces help protect Israeli settlers in the occupied territories.

Dahlan later said in a statement that the ruling was politically motivated and was meant to block him from competing in internal elections in Abbas' Fatah movement and in future general elections.

Dahlan, who turned into a businessman in exile, has promised millions of dollars of investments from the Emirates to Serbia. The Balkan country's government can secretly grant citizenships to foreigners when it sees the individuals can serve special state interests.

Dacic said that Dahlan was not given the citizenship on political grounds, but due to the economic relations with the Emirates.

"When Dahlan was in Serbia, we spoke only about relations with the United Arab Emirates," Dacic said. "Internal Palestinian issues were not on the agenda."

In December, thousands of Dahlan supporters protested against Abbas in the Gaza Strip amid reports that corruption charges involving millions of dollars will be filed against the former security chief.




* Му­ха­ме­д Дахлан је осуђен у одсуству на Западној обали на две године затвора
* Му­ха­ме­д Дахлан, који је постао бизнисмен у егзилу, обећао је милионе долара инвестиција из Емирата у Србију.

Мени се ОВО НИКАКО НЕ ДОПАДА.....:think: а вама :?:

Ово ми све некако СМРДИ, нарочито када сам пронашла и овај детаљ у вези овог Му­ха­ме­да Да­хла­на, да му је у про­ле­ће 2013. го­ди­не пред­сед­ник То­ми­слав Ни­ко­лић уру­чио Ор­ден срп­ске за­ста­ве дру­гог сте­пе­на.

vucic-dahlan.jpg
Томислав Николић одликује Мухамеда Дахлана (ФОТО: Танјуг)​


ПОГЛЕДАЈТЕ НЕКЕ ИНТЕРЕСАНТНЕ фотографије овог дотичног:

seik-muhamed-vucic.jpg

На слици скроз десно је Мухамед Дахлан (у руци има мобилни)​


dahlan-solana.jpg

Уз аме­рич­ку по­моћ, Да­хлан је ор­га­ни­зо­вао па­ра­вој­не је­ди­ни­це од не­ко­ли­ко хи­ља­да бо­ра­ца и ло­би­рао у Изра­е­лу да Фа­та­хо­ве сна­ге до­би­ју ве­ли­ку ко­ли­чи­ну оруж­ја и му­ни­ци­је за бор­бу про­тив Ха­ма­са. Ме­ђу­тим, иза­бра­на вла­да Ха­ма­са пред­у­хи­три­ла је овај по­тез из­вр­шив­ши кон­тра­у­дар. То је ре­зул­ти­ра­ло остав­ком на ме­сту са­вет­ни­ка за на­ци­о­нал­ну без­бед­ност. А док је Да­хлан био од­су­тан, то­ком бор­би ко­је су усле­ди­ле, ње­го­ву ку­ћу је сру­шио Ха­мас, а ње­го­ве сна­ге су прог­на­не из Га­зе.



Су­де­ћи пре­ма зва­нич­ним ре­ги­стри­ма, Да­хлан не­ма ни­ка­кве по­сло­ве у Ср­би­ји, али је за­то вр­ло ак­ти­ван у Цр­ној Го­ри чи­ји је др­жа­вља­нин по­стао 2012. го­ди­не. Ка­ко ка­жу на­ши из­во­ри, он је не­дав­но ви­ђен у при­ја­тељ­ском раз­го­во­ру с пре­ми­је­ром Цр­не Го­ре на јед­ној јах­ти у елит­ном на­се­љу Пор­то Мон­те­не­гро у Тив­ту.

Ра­до ви­ђен са­го­вор­ник аме­рич­ких ди­пло­ма­та
 
Poslednja izmena:
ПОСЛУШАЈТЕ са видео снимка како је гласио одговор Ивице Дачића, на питање новинара, да ли је Мухамед Дахлан, саветник саудијског престолонаследника и главни ривал палестинског лидера Махмуда Абаса, добио држављанство Србије:



 
Политичка елита иде ка томе да приватизује Србију као Мило Ђукановић Црну Гору да ли ћемо ми то дозволити видећемо, ту убрајам ово улизивање Бриселу покушај уласка у нато и еу...
 
Ovaj ide i sakuplja drzavljansva. :lol: Ako vec ima crnogorsko,sta ce mu i srpsko?


Прво сам вест прочитала у страним медијима, да је Ивици Дачићу било постављено то питање,...које га је баш и презнојило и почео је да црвени и мешкољи се...(поставила сам и снимак, који сам пренеле ОДАВДЕ

У нашим медијима је поменута та конференција Дачићева, али то питање су многи наши медији заобишли, али зато страни медији УГЛАВНОМ то питање издвајају, па ме је мало заголицало да видим о чему и о КОМЕ се ради и онда сам мало трагала по интернету..па дошла до податка да га је наш врли председник Тома ОДЛИКОВАО у пролеће 2013. и уру­чио му Ор­ден срп­ске за­ста­ве дру­гог сте­пе­на, а онда сазнајем да је он и држављанин Црне Горе постао 2012. , па ШТО МУ ЈЕ онда и СРБИЈА дала пасош и не само њему него свим члановима његове породице и још некима који су били са њим :?::think:

Део информација у вези поменутог:
У ав­гу­сту 2009. иза­бран је у Цен­трал­ни ко­ми­тет Фа­та­ха. У ју­ну 2011. ода­тле је из­ба­чен на ин­си­сти­ра­ње пред­сед­ни­ка Мах­му­да Аба­са, ко­ји га је сум­њи­чио за уби­ство па­ле­стин­ског ли­де­ра Ја­се­ра Ара­фа­та. Уто­чи­ште је по­тра­жио у УАЕ.
А где је Да­хлан на­шао уто­чи­ште ? Остав­ку на ме­сту во­ђе Са­ве­та за на­ци­о­нал­ну без­бед­ност Да­хлан је по­слао из Цр­не Го­ре и то из Ин­сти­ту­та за фи­зи­кал­ну ме­ди­ци­ну, ре­ха­би­ли­та­ци­ју и ре­у­ма­то­ло­ги­ју „Др Си­мо Ми­ло­ше­вић”. У ок­то­бру исте го­ди­не Бу­шо­ва ад­ми­ни­стра­ци­ја вр­ши­ла је при­ти­сак на Мах­му­да Аба­са да Да­хла­на име­ну­је као свог за­ме­ни­ка.
Уви­дом у Цен­трал­ни ре­ги­стар при­вред­них су­бје­ка­та, ви­ди се да је он осни­вач нај­ма­ње два пред­у­зе­ћа у Цр­ној Го­ри. „Ле­вант ин­тер­не­ше­нел ин­кор­по­реј­шен” као дру­штво са огра­ни­че­ном од­го­вор­но­шћу за кон­сал­тинг и ме­наџ­мент по­сло­ве ре­ги­стро­ва­но је у ав­гу­сту 2009. го­ди­не. На ис­тој адре­си у по­слов­ном де­лу Под­го­ри­це у Ули­ци Џор­џа Ва­шинг­то­на ре­ги­стро­ва­на је фир­ма „Ма­на­рах хол­динг” као дру­штво са огра­ни­че­ном од­го­вор­но­шћу за по­сло­ве са не­крет­ни­на­ма, где је Да­хлан је­дан од осни­ва­ча. О по­сло­ва­њу ових ком­па­ни­ја не­ма јав­но до­ступ­них по­да­та­ка, а у Цен­трал­ном ре­ги­стру при­вред­них су­бје­ка­та Цр­не Го­ре не по­сто­ји ни­је­дан фи­нан­сиј­ски из­ве­штај за свих пет го­ди­на по­сло­ва­ња.

Арап­ски пор­тал твр­ди да је Да­хлан вла­сник и ком­па­ни­је „Мон­те ме­на ин­вест­ментс” ко­ја је у сте­ча­ју. Иако су осни­ва­чи ове фир­ме са Бли­ског ис­то­ка, ни­смо на­шли Да­хла­но­ву ве­зу с њи­ма.

Пор­тал Алак­хбар не­дав­но је Да­хла­на озна­чио као осо­бу ко­ју ће но­вац из УАЕ ус­пе­ти да вра­ти у Га­зу.

А од­го­вор на пи­та­ње за­што се Да­хлан на­шао на ме­ти кри­ти­ке мо­жда се на­ла­зи у по­след­њој ре­че­ни­ци тек­ста об­ја­вље­ног на овом пор­та­лу.

„По­сто­ји мо­гућ­ност да се Да­хлан вра­ти у Фа­тах и пре­у­зме кон­тро­лу над Га­зом”.

http://www.srbijadanas.net/mu­ha­me...ovek-koji-je-zbli­zio-vucica-i-seika-nahjana/
 
Питање за тебе, а и за још неке:

- Да ли ви уопште прочитате уводну поруку Теме?

http://forum.krstarica.com/showthre...ице-Дачића?p=29806652&viewfull=1#post29806652

Лоша ти је прича.

И од када то се жене баве политиком? Наопако. Од када смо вам дали право гласа, појели смо говвно велико ко никшићка општина.
 
Trgovina oruzjem. Nista drugo.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk


Није нелогично.




Srpska vlada je na zatvorenoj sednici dodelila državljanstvo Muhamedu Dahlanu, glavnom rivalu palestinskog predsednika Mahmuda Abasa i savetniku krunskog princa Abu Dabija, otkriva BIRN.

Dahlan, njegova supruga, četvoro dece, nećak i pet najbližih političkih saradnika dobili su državljanstvo Srbije između februara 2013. i juna 2014. godine, pokazuju rešenja objavljena u Službenom glasniku Republike Srbije koja je BIRN analizirao.

Vlada Srbije, inače, može da odobri državljanstvo strancima na zatvorenoj sednici bez bilo kakvog javnog obrazloženja ukoliko je to u interesu zemlje.

Muhamed Dahlan je bio posrednik u pregovorima o ulaganju Abu Dabija u Srbiju, nakon kojih je Abu Dabi obećao da će u zemlju investirati nekoliko milijardi evra.


Vlada u Beogradu je, međutim, odbila da odgovori da li je to bio razlog zbog kog su od 2013. godine Dahlan i 11 Palestinaca povezanih sa ovim moćnim političarem dobili srpsko državljanstvo.

BIRN je, takođe, saznao da Dahlan sada iznajmljuje luksuznu vilu u beogradskom naselju Dedinje. Obezbeđenje u vili koja je donedavno bila dom bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića, u međuvremenu značajno je pojačano.

Poznavaoci Bliskog istoka ukazuju da je moguće da Dahlan planira da Srbiju koristi kao bazu odakle bi pokrenuo svoju kampanju za smenu Abasa, lidera Palestinske uprave (PU).


ОСТАТАК ТЕКСТА ПРОЧИТАЈТЕ ОВДЕ


:worth::eek::eek::eek: Да ли ће то онда ОНИ да се рокају и овде, код нас...... :think:
 
Лоша ти је прича.

И од када то се жене баве политиком? Наопако. Од када смо вам дали право гласа, појели смо говвно велико ко никшићка општина.


Појео си ти онда велико:roll:.....да знаш, ако те овкве ствари не плаше,

http://forum.krstarica.com/showthre...ице-Дачића?p=29807567&viewfull=1#post29807567

колико знам, ( у порукама испред је написано) овај тип је пустио пипке исто тако и у Црној Гори, према томе,... УЖИВАЈ И ДАЉЕ У СВОМ НЕПОЗНАВАЊУ И ПОЛИТИКЕ И ЖЕНА!!!
 
Ово су УЖАСНЕ информације:


Portparol Abasa kaže da ima dokaze i da je Dahlan naredio ubistvo šest Palestinaca. Suđenje Dahlanu po ovim optužbama trebalo bi da počne u februaru.

Abasov portparol je rekao i da palestinske vlasti nameravaju da pošalju protestno pismo srpskoj vladi u kome će tražiti da Srbija ponovo razmotri odluke o dodeljivanju državljanstva Dahlanu, njegovoj porodici i saradnicima.

Vlada Srbije odbila je da odgovori na zahteve BIRN-a i objasni zašto je Dahlanu, njegovoj porodici i petorici njegovih saradnika dodelila srpsko državljanstvo.

Međutim, Dušan Simeonović, bivši ambasador Srbije u Egiptu i Palestini, kaže za BIRN da je taj potez “izraz zahvalnosti za njegovu [Dahlanovu] ulogu u unapređenju naših odnosa sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima”.

BIRN nije pronašao nikakav dokaz da je bilo ko od osoba bliskih Dahlanu koje su dobile državljanstvo, osim samog Dahlana i njegovog nećaka Šadija, imao bilo kakve veze sa Srbijom ili je uopšte nekada bio u zemlji.

Istaživanje EUDO opservatorije o državljanstvu pokazuje da većina zemalja dodeljuje državljanstvo uz dodatne uslove, kao što su obavezno prebivalište, poznavanje jezika ili neosuđivanost onog koji traži državljanstvo.


“Prema svim nacionalnim i međunarodnim propisima, kada neko želi da dobije pasoš druge zemlje, oni [vlada] bi trebalo da se uvere da ima čist dosije i čistu prošlost, a ne samo da daju pasoš. Oni palestinsku stranu nisu pitali o njihovoj prošlosti i da li su oni kriminalci ili ne”, rekao je portparol palestinskog predsednika.
 
Уопште ми није јасно како то да нема коментара на ово, чак ни званичних владиних:

BIRN je, takođe, saznao da Dahlan sada iznajmljuje luksuznu vilu u beogradskom naselju Dedinje. Obezbeđenje u vili koja je donedavno bila dom bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića, u međuvremenu značajno je pojačano.

Poznavaoci Bliskog istoka ukazuju da je moguće da Dahlan planira da Srbiju koristi kao bazu odakle bi pokrenuo svoju kampanju za smenu Abasa, lidera Palestinske uprave (PU).


ОСТАТАК ТЕКСТА ПРОЧИТАЈТЕ ОВДЕ
 
@Tema i naslov teme:

Nisam više pametan, a verovatno nisam ni bio.

Znam, vidim da se prepliču dobro i zlo, zlo više dominira nad dobrim, tek za ovu temu nemogu dati nikakvo mišljenje/procenu...

Da li je dobar ili loš potez Dačića, to če tek da se vidi, kad osetimo na svojoj koži, kao i do sad.

Dok je bio Ministar unutrašnjih poslova, dobili smo po leđema, ni krivi ni dužni, u ime njih gore "poštenih".

I sad opet isto se dešavalo...
 
Политичка елита иде ка томе да приватизује Србију као Мило Ђукановић Црну Гору да ли ћемо ми то дозволити видећемо, ту убрајам ово улизивање Бриселу покушај уласка у нато и еу...


Ма, да је само у питању то :roll:

а шта кажеш на овакво размишљање,

Poznavaoci Bliskog istoka ukazuju da je moguće da Dahlan planira da Srbiju koristi kao bazu odakle bi pokrenuo svoju kampanju za smenu Abasa, lidera Palestinske uprave (PU).

није те ни мало страх :think:
 

Back
Top