[udri brigu na veselje, Narode NebLeski!] Politika štednje doživeće poraz i u Srbiji

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
udri brigu na veselje:
Politika štednje doživeće poraz i u Srbiji


Sjajan film. Poslednjih 3 minute su najupecatljiviji. Nista ne moze da ih (te tri minute) nadiebe. Cak ni ona evergreen: "i tata bi, sine"! E, za ta tri minuta cete shvatiti da nikakva lažno-protestantska etika u glavama srpskih biraca ne moze i nece biti kreirana! :mrgreen:

_nobody_
 
politicari koji god da su kod nas ne zive u stvarnosti,jer oni imaju lep i dobar zivot,i onda se narodu ispostavljaju njihovi losi racuni,nema odgovornosti,nema nista,dakle te price o nekom boljem zivotu,macku o rep,jer jednostavne stvari ne mogu da se srede kamoli nesto malo krupnije.

A i o vim tempom kako smo poceli trebali bi nam vekovi da se unormalimo.
 
Teško nama ako nas oni(demokrate) budu vodile u bolji život

Па ја лепо говорим ДА ВОЈСКА ТРЕБА ДА УЗМЕ СТВАР У СВОЈЕ РУКЕ НЕКОЛИКО ГОДИНА ----- овако само смењујемо лопове а они се врте као на рингишпилу... имамо читаву КЛАСУ ЛОПОВА-ПОЛИТИЧАРА-БИЗмИСМЕНА........ све их треба разјурити моткама...

А у вези штедње се у вези Грчке чак огласио и Обама и рекао да мора да се нађе прихватљиво решење за Грчку ------ а данас чујем да је читава јЕвропа ОДУСТАЛА ОД НЕОЛИБЕРАЛНЕ СРАћКЕ И МЕРА ШТЕДЊЕ.......ЈЕДИНО МИ ИСПАДОСМО КРЕТЕНИ КОЈИ САДА УВОДЕ ОНО ОД ЧЕГА СУ СВИ ВЕЋ ОДУСТАЛИ......
 
Па ја лепо говорим ДА ВОЈСКА ТРЕБА ДА УЗМЕ СТВАР У СВОЈЕ РУКЕ НЕКОЛИКО ГОДИНА ----- овако само смењујемо лопове а они се врте као на рингишпилу... имамо читаву КЛАСУ ЛОПОВА-ПОЛИТИЧАРА-БИЗмИСМЕНА........ све их треба разјурити моткама...

А у вези штедње се у вези Грчке чак огласио и Обама и рекао да мора да се нађе прихватљиво решење за Грчку ------ а данас чујем да је читава јЕвропа ОДУСТАЛА ОД НЕОЛИБЕРАЛНЕ СРАћКЕ И МЕРА ШТЕДЊЕ.......ЈЕДИНО МИ ИСПАДОСМО КРЕТЕНИ КОЈИ САДА УВОДЕ ОНО ОД ЧЕГА СУ СВИ ВЕЋ ОДУСТАЛИ......

Zato treba da podržiš DS jer je on protiv mera štednje.
 
Nema para u budzetu da se stimulise traznja,mora da se stedi. Svako novo stimulisanje traznje povlaci to da moramo da se zaduzujemo da potkrpimo tu rupu u budzetu,a i ovako smo duzni i bogu i narodu.
Da bi nam bilo bolje treba da sacekamo jedno 35-40 godina,pod uslovom da nas ne cepi neki rat opet ili mozda dodjemo i ranije ako dozivimo neki tezak privredni rast od jedno 7-8 posto godisnje i jedno tako 10 godina,sto je apsolutna naucna fantastika. Pomirite se sa cinjenicom da ce tek moji unuci (ja imam 24 godine) ziveti normalno.
 
Nema para u budzetu da se stimulise traznja,mora da se stedi. Svako novo stimulisanje traznje povlaci to da moramo da se zaduzujemo da potkrpimo tu rupu u budzetu,a i ovako smo duzni i bogu i narodu.
Da bi nam bilo bolje treba da sacekamo jedno 35-40 godina,pod uslovom da nas ne cepi neki rat opet ili mozda dodjemo i ranije ako dozivimo neki tezak privredni rast od jedno 7-8 posto,sto je apsolutna naucna fantastika. Pomirite se sa cinjenicom da ce tek moji unuci (ja imam 24 godine) ziveti normalno.

Da ali, izvorni krivac za propast zemlje je SNS, svojim ratovima devedesetih.
 
Da ali, izvorni krivac za propast zemlje je SNS, svojim ratovima devedesetih.

Pa bilo je trulo u drzavi Danskoj jos od ranije. Propast je nastala 80ih godina,tad je americka kinta prestala da kaplje i ekonomski rast koji je bio 8% godisnje se vratio na proizvodnju iz 60ih. Sve sto su radili i gradili se vratilo u 60te godine.
Ovi 90ih su samo roknuli ekser u kovceg,a ovi novi su unistili i poslednju nadu da ce biti bolje. Razvijene drzave ostvaruju privredni rast od samo 1-3% godisnje,a godina koliko ti treba da dupliras svoj GDp odredjuje pravilo broja 70. 70 delis sa privrednim rastom koji imas i on ti prikazuje koliko ti je godina potrebno da imas duplo bolji standard.
 
Pa bilo je trulo u drzavi Danskoj jos od ranije. Propast je nastala 80ih godina,tad je americka kinta prestala da kaplje i ekonomski rast koji je bio 8% godisnje se vratio na proizvodnju iz 60ih. Sve sto su radili i gradili se vratilo u 60te godine.
Ovi 90ih su samo roknuli ekser u kovceg,a ovi novi su unistili i poslednju nadu da ce biti bolje. Razvijene drzave ostvaruju privredni rast od samo 1-3% godisnje,a godina koliko ti treba da dupliras svoj GDp odredjuje pravilo broja 70. 70 delis sa privrednim rastom koji imas i on ti prikazuje koliko ti je godina potrebno da imas duplo bolji standard.
Možda 80-ih nije bilo perfektno, ali je to prava Pesma prema 1993, kada je GDP prepolovljen.

Zato kažemo da su radikali (SNS) problem, a Dos je rešenje.
 

Back
Top