Udar na Pravoslavlje Katoličkim načinom...

Poruka
3.024
Koliko znamo, U Pravoslavlju Duh Sveti prizilazi od Oca,

dok u Katoličanstvu Duh Sveti proizilazi od Sina...

Pitanje, otkud to da već drugi put mi Pravoslavci, pojedini, doživljamo udar na porodicu preko Sina?

Prvi put je udar bio početkom druge polovine prošle godine, od strane lenjinističke vlasti Srbije.

Danas sam ponovo to doživeo...

A po dešavanjima koje se širem medijima, isti udar doživljavaju i Rusi, Putin....

Može li neko konkretnije nešto reči o tome?

Zar je totalno zatajio bezbedonosni sistem Srbije?
 
Poslednja izmena:
Stvarno te ne razumem sta hoces da kazes,ako nisi naveo ni jedan napad?

Kao nisam? Kako ne razumeš?

Naveo sam dva identična napada. Istog "stila". :)

Koliko znamo, U Pravoslavlju Duh prizilazi od Oca,

dok u Katoličanstvu Duh proizilazi od Sina..

Pitanje, otkud to da već drugi put mi Pravoslavci, pojedini, doživljamo udar na porodicu preko Sina?
 
Poslednja izmena:
Pa sta ima da se pravim,stvar je u nama koliko smo duhovno slabi,a kazem ti toga je bilo i ranije,stvar je u tome da nismo dorasli zadatku.

Nije da nismo dorasli zadatku, nego zabole patka odgovorne, izigravaju se sa nama.

Drmaju stubove Svetosavlja, može im se, vlast su. Ebe se njima i za Narod i državu. :)

Prete, ukazuju da su močni, i da mogu da nas ladno pobiju u svakom trenutku. Svakoga ko im stane na put.

A što me čudi, a to je da kao neznaju za jadac... Kao da namerno navlače zlo...
 
Poslednja izmena:
U Pravoslavlju se kaze da ce svako za sebe da daje odgovore na Strasnom Sudu , a ne za druge , a i Crkva je odvojena od Drzave , bar bi tako trebalo da bude , i ako se Drzava "vrlo rado mesa u neka pitanja Crkve" , a opet i po nekima na Forumima deluje i "da se i Crkva mesa u neke prinadleznosti Drzavne" , a opet i nama verujucima je receno "Strazite jer ne znate ni dana ni casa kada ce doci Sin Coveciji..." i da , blago receno - da pazimo na sebe i svoje ponasanje , posebno kada su neka Crkvena pitanja po sredi .
 
Јерес је писати и говорити само Дух, мора да се каже СВЕТИ Дух. И друго, није католички начин, већ РИМОкатолички. Православна Црква је заправо католичка (саборна).

Симбол вере - Верујем у Једну Свету САБОРНУ (Католичку) Апостолску Цркву.
 
Јерес је писати и говорити само Дух, мора да се каже СВЕТИ Дух. И друго, није католички начин, већ РИМОкатолички. Православна Црква је заправо католичка (саборна).

Симбол вере - Верујем у Једну Свету САБОРНУ (Католичку) Апостолску Цркву.

Ako je tako, neka mi Bog oprosti...

Ali sad stvarno više neznam šta je šta, i ko je ko....

Zato što prvi put čujem da je Sveta Saborna Apostolska Crkva, Rimokatolička.


ПС

Ај да допишем, предомислио сам се.

Колико знам, Света Апостолска Црква је Небеска, а не земаљска, и као таква, јединствена је...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu ja da te podsetim, citao sam bibliju pre 10-15 god a i mozda ne pise direktno nego indirektno.
Secam se onako u magli da je negde receno da ce vremenom biti neki laznjaci [u mom zargonu] koji ce se "kao" predstavljati kao posrednici izmedju coveka i boga a ja te "posrednike" vidim u crkvu.
Mozda sam ti malo pojasnio na sta mislim

Разумем те. :)

Мислиш на лажне пророке.

То нема везе са Духом Светим.

Конкретно, Код нас се манифестују оба, Дух Свети од Оца, и Дух Свети од Сина...

То је оно што ме збунило, те сам се нашао у небулози, али сам се опет вратио на "прав пут", захваљујући Свим Светима... :)

Конкретно, сад сам разумео о чему се ради. :)
 
Sve sto pisem je iz moje glave, nigde ne trazim, ne prepisujem, ne kopiram.......ali crkvu vidim kao posrednika a to koliko znam biblija tj bog zabranjuje. Zabranjuje i neke druge stvari koje se rade ali vernici to rade no da ne skrecemo misli, nije to sad tema.
Nemam nista protiv ni jednog vernika ako je castan i posten kao covek ali mi nikada nece biti jasno ZASTO CRKVA ?
Ako si vernik, ako verujes u boga, hoces da mu se molis onda svako jutro cim ustanes ocitaj molitvu, prekrsti se, odradi taj ritual kako vec ide i to je to. Bog vidi i cuje sve pa ce cuti i tvoju molitvu i znace da verujes u njega. Ne treba ti nikakav posrednik, svestenik, crkva......pogotovo ne da im dajes pare, da te klepecu ko majmuna.
 
Sve sto pisem je iz moje glave, nigde ne trazim, ne prepisujem, ne kopiram.......ali crkvu vidim kao posrednika a to koliko znam biblija tj bog zabranjuje. Zabranjuje i neke druge stvari koje se rade ali vernici to rade no da ne skrecemo misli, nije to sad tema.
Nemam nista protiv ni jednog vernika ako je castan i posten kao covek ali mi nikada nece biti jasno ZASTO CRKVA ?
Ako si vernik, ako verujes u boga, hoces da mu se molis onda svako jutro cim ustanes ocitaj molitvu, prekrsti se, odradi taj ritual kako vec ide i to je to. Bog vidi i cuje sve pa ce cuti i tvoju molitvu i znace da verujes u njega. Ne treba ti nikakav posrednik, svestenik, crkva......pogotovo ne da im dajes pare, da te klepecu ko majmuna.

Ради се о САБОРНОСТИ, тј, да би једна Нација, Народ, па и остали, били окупљени у једну целину - организовано друштво. Да би били на окупу. То је по мом мишљењу основа.
Основно у свему томе је заједничка молитва, посебно молитве Свештиничке, Литургије, а они то чине за нас, пошто није могуче да човек у цивилизованом организованом друштву све потребне обреде одради... :)
 
Ne treba ni jedna ni priznata ni nepriznata verska zajednica. Svi su ljudi isti, od krvi su i mesa, na jednom suncu se greju, na jednoj planeti zive i nema razloga da se ljudi odvajaju na ove i one, da neke priznaju a neke ne, da se stvaraju neke nove tkz sekte......
Kad verujes i ako verujes onda veruj i moli se tom jednom jedinom bogu i to se molikuci kako sam i rekao u predhodnom postu.
Za sve ostalo Vam ispiraju mozak. Kakve crne verske ustanove......
 
Ne treba ni jedna ni priznata ni nepriznata verska zajednica. Svi su ljudi isti, od krvi su i mesa, na jednom suncu se greju, na jednoj planeti zive i nema razloga da se ljudi odvajaju na ove i one, da neke priznaju a neke ne, da se stvaraju neke nove tkz sekte......
Kad verujes i ako verujes onda veruj i moli se tom jednom jedinom bogu i to se molikuci kako sam i rekao u predhodnom postu.
Za sve ostalo Vam ispiraju mozak. Kakve crne verske ustanove......

Pa nemožemo se vratiti u kameno doba, a ni biti ADAM, to je nemoguče.

Razumem ja tebe, kad kažeš da neko nekom ispira mozak, i nije to ispiranje mozga, već je to odbijanje suočavanja sa istinom, sa problemom kojim se treba suočiti, mada mnogi problemi deluju kao da netreba da nas se tiču.
To se zve sabornost, jedinstvo vere, gde ljudi jedni drugima pomažu da negreše, jer svojim gresima/greškama čine nažao drugima, najviše nesmotreno. :)

Mnoge situacije deluju nebulozno, zašto?
Zato što neznamo ko ih je kad načinio, a mi smo dužni da ih ISPRAVLJAMO. To treba razumeti, da je to deo nas samih.:)

Ljudisu kao alke u jednom lancu... :)

Pravoslavno rečeno "Ljudi su lakat jedno drugom". :)
 
Poslednja izmena:
Ako je tako, neka mi Bog oprosti...

Ali sad stvarno više neznam šta je šta, i ko je ko....

Zato što prvi put čujem da je Sveta Saborna Apostolska Crkva, Rimokatolička.


ПС

Ај да допишем, предомислио сам се.

Колико знам, Света Апостолска Црква је Небеска, а не земаљска, и као таква, јединствена је...

Римокатоличка Црква је секта, небитна потпуно, она не постоји, а Православна Црква је католичка, што значи сабор свих право-верних и светих. Има мало везе са овоземаљском географијом.
 

Back
Top