Gradska predanja

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Neizostavan deo zivota u gradu je gradska mitologija. Napisite neke poznatije urbane mitove(nemojte spominjati imena). Neophodno je da razvijemo specifican gradski duh. Napr. POLA LIMANA JE ZBRISALO U DOMINIKANSKU REPUBLIKU.
 
Pre nekoliko godina, neki lik je legao na bombu na strandu. Valjda su se dobacivali ili tako nesto. Da li je to istina - nikad nisam saznao. Ali je uslo u urbanu mitologiju.
 
Orvel:
Pre nekoliko godina, neki lik je legao na bombu na strandu. Valjda su se dobacivali ili tako nesto. Da li je to istina - nikad nisam saznao. Ali je uslo u urbanu mitologiju.

Istina je. :-?

Urbana legenda je i "blizanac" koji je popeo YUGA na betonski luk nekadašnjeg Žeželjevog mosta, i to po noći :!:
To naravno niko više nikada neće ponoviti :lol:
 
DOKONI UM:
Istina je. :-?

Urbana legenda je i "blizanac" koji je popeo YUGA na betonski luk nekadašnjeg Žeželjevog mosta, i to po noći :!:
To naravno niko više nikada neće ponoviti :lol:
ti dokoni si bas u tom motoraskom lobiju ???
doticni blizanac, nije sa limana, mislim sa grbavice!!:-)
 
mens:
ti dokoni si bas u tom motoraskom lobiju ???
doticni blizanac, nije sa limana, mislim sa grbavice!!:-)

Misliš :?:

Šta ćeš volim 4x4, TDI , TDM pa to ti je 8)

Nego ko je rekao da je dotični blizanac sa Limna :?: ovde je reč o GRADSKIM legendama a ma koliko ti to bilo teško i da zamisliš ipak GRAD postoji i tamo gde prestaje da bude Liman.:lol:
 
DOKONI UM:
Misliš :?:

Šta ćeš volim 4x4, TDI , TDM pa to ti je 8)

Nego ko je rekao da je dotični blizanac sa Limna :?: ovde je reč o GRADSKIM legendama a ma koliko ti to bilo teško i da zamisliš ipak GRAD postoji i tamo gde prestaje da bude Liman.:lol:
znas koliko mi je tesko to i da zamislim, a ne da razumem, ali posto je Orvel, nas istorijograf, analiticar, a od skora i mitolog, nekako mi se ucinilo da si ti sisao sa teme, ali kao sto vidis , ja sam zastranila...........:grin:
 
Mensika, uz svo duzno postovanje, moram ti priznati da si ovaj put pogresila. Mislio sam na ceo grad. A uvek mozemo postavaiti temu o Limanskoj mitologiji, ako za tim bude potrebe.
 
Deo urbanog folkolra su i likovi koji kolima prolaze kroz Petrovaradinsku kapiju suprotnim pravcem. Mislim da se to zove novosadski rulet. Nije da podrzavam, ali je uslo u mit.
 
dobro,..........vracam se na temu!!!

u te mitske poduhvate spada i skakanje sa Mosta slobode, trkanje po Bulevaru (probao jos jedan dokonov drug motoras i polupao dvocifren broj vozila usput ;-) ),zatim vodjenje ljubavi na luku istog onog pokojnog zezeljevog mosta,skidanje natpisa "MI SMO TITOVI-TITO JE NAS" sa tvrdjave (cega se mladji clanovi ni nesecaju da je ikada postojao)...........itd..........
 
Ја се сетих три легенде, за које сви 100% знају. Не знам да ли су новосадске, али сви који су ми их препричавали (а били су Новосађани) су се клели да су или они лично присуствовали тим догађајима или познају неког ко јесте. :lol: :lol: :lol:

1.Она кад клинац у бусу каже ћалету: "Рећи ћу мами да си пиш'о у лавабо!"

2.Она кад тип пече палачинке, а девојка му за то време...је л'...и онда он њу звизне тигањем по глави, па дође до трагедије.

3.Она кад као за време смене у Шафариковој неуниформисани шофер ГСП-а уђе на средња врата буса и сачека да маса полуди што бус не креће, па онда он одглуми да је полудели грађанин који сам узима волан у своје руке и "отима" аутобус.
 
A ona prica o dva pijana brata koji su se ujutro probudili i videli fioku sa carapama zapisanu. Posle je usledilo veliko sibanje i svadja. Nikad nije utvrdjeno, koji je to uradio.
Pa prica o momku koji se ispovracao(na mom rodjendanu) u kadu. Zatim je zeleo da popravi stvar, pa je pustio vodu u kadu. Posto je napunio kadu(koja se zapusila), onako pijan je upao u nju.
Zatim, jedna od legendi je i o momku koji je pred devojkom upao u kontejner(licno sam prisustvovao).
Nastavicu kad se setim jos dogodovstina.
 
znam lika koji je povracao u sopstvenu kapuljacu ( na duxu ) i znam lika koji je mleo bunike na masini za mlevenje maka i pojeo jednu supenu kasiku istih i potpuno ali potpuno se obeznanio!!! osim toga video sam lika koji je zgutao 20 bensedina i mogao je da stoji ali nije mogao da govori....
 
HEMI 426:
znam lika koji je povracao u sopstvenu kapuljacu ( na duxu ) i znam lika koji je mleo bunike na masini za mlevenje maka i pojeo jednu supenu kasiku istih i potpuno ali potpuno se obeznanio!!! osim toga video sam lika koji je zgutao 20 bensedina i mogao je da stoji ali nije mogao da govori....


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
inace, neposredno pre uzimanja bunike, lik stoji na sred sobe i glasno se pita, nesto u fazonu " Kafena ili supena kasika, ne mogu da se setim....ma nema veze, razmontiracu se..." i ne da se razmontirao.... :shock:
 
mens:
dobro,..........vracam se na temu!!!

u te mitske poduhvate spada i skakanje sa Mosta slobode, trkanje po Bulevaru (probao jos jedan dokonov drug motoras i polupao dvocifren broj vozila usput ;-) ),zatim vodjenje ljubavi na luku istog onog pokojnog zezeljevog mosta,skidanje natpisa "MI SMO TITOVI-TITO JE NAS" sa tvrdjave (cega se mladji clanovi ni nesecaju da je ikada postojao)...........itd..........

nije li pisalo samo NAŠ TITO?.... bela slova... neka helvetica ili tako neki font bese...
hmmm.... a ja sebe jos svrstavam medj' mladje clanove...ccc :shock:
 
a ima i ona o r*** (zvezdice, posto je dogovor da se ne spominju imena) iz pezosa koji se kladio sa nekom ekipom na oficircu u gajbu piva da ce da skoci sa vrha luka na zezelju.... mislite da nije? :D
ispada da je ubedljivo najveci broj ovih urbanih legendi vezan za lukove zezeljevog mosta... ajmo... apel velji ilicu :lol:
 
Skoro sam cuo pricu koji je pao ispit jer je polagao "na bubicu" ali njegov kolega koji mu je sve govorio bio u kolima na parkingu a na travnjaku pored su kosili travu pa ga ovaj nista nije cuo.
Mislim da ova prica ima i stariju verziju al nemam pojma kako ide.
 

Back
Top