Boris Malagurski uz Patriotski Blok?

Bole_Delija

Iskusan
Poruka
5.063
ДСС: ФИЛМ „ТЕЖИНА ЛАНАЦА 2“ НОСИ ПОРУКУ БУНТА

„Тежина ланаца 2 је поучан филм јер на
документарни начин показује како је Запад заједно
са домаћим колаборационистима уништио нашу
земљу. Борис Малагурски не само да приказује
стање, већ и нуди решење – да се побунимо,
повежемо и пружимо отпор“, рекла је др Санда
Рашковић Ивић на београдској премијери овог
филма.

Нови филм Бориса Малагурског „Тежина ланаца 2″
бави се неолибералним реформама на простору
Балкана након распада Југославије, као и њиховим
утицајем на све сфере данашњег друштва:
политику, економију, војску, културу, образовање и
медије.


tezina-lanaca-300.jpg

Malagurski-i-Sanda-201x300.jpg





Da li ce Malagurski na neki nacin pristupiti ili prici patriotskom bloku? Ideologija im je skoro istovetna, kritika neoliberalnog kapitalizma i puta u EU i NATO, zagovaranje ekonomskog patriotizma itd.
Malagurski je jos u njegovoj emisiji revolucija cesto pozivao predstavnike srpskog stanovista i sa njima po pravilu bio na istoj talasnoj duzini, dakle ta saradnja bi bila prirodna i ocekivana.

Zapravo treba taj blok predstaviti kao opciju okupljanja svih protivnika neoliberalnog kapitalizma i globalizacije, stara podela na desnicu i levicu je prevazidjena.
 
Млади талентовани Борис Малагурски БИ ТРЕБАЛО ДА ОСТАНЕ ВАН ПОЛИТИЧКИХ СТРАНАКА ако је паметан колико је и даровит... једно су његови ставови које изражава кроз своје филмове а сасвим друго је чланство у било каквој странци или покрету...... то њему не треба... довољно је да својим радовима покрене људе на акцију...
 
Clanstvo nikako, uprljao bi se u nasoj politickoj kaljuzi. Ali neki vid podrske u odredjenom trenutku mu ne bi stetio, nesto kao ova grupa intelektualaca i nspm.
Jer njegovi stavovi, ciljevi i ideje mogu samo politickim putem da se ostvare.

Onaj sincic iz zivog zida rece da je malagurski uticao na njegov politicki angazman i covek iz pepela osvoji 16% glasova u hr.
 
тја... он би чак странци коју подржава био кориснији без формалногу учлањења, као независни уметник, стваратељ, интелектуалац ил шта је већ... Учлањењем би све то што јесте пало у други план, а он би постао и остао само још члан ДСС ил СНС ил чега већ... Док лапрда о свом трошку његове речи имају икакву тежину... када то буде радио за рачун странке биће само још једно
vladimir-djukanovic-1.jpg

партијско говедо.
 
U principu ne smatram da u politici iole vaznu ulogu treba da imaju lica iz medija (glumci, novinari, estradne licnosti) jer oni nemaju intelektualnih kapaciteta da sprovode reforme u drzavi. Da ne bude zabune, nisu prakticari ni u ekonomiji, ni u pravu, ni u organizaciji, ni u upravi. O privredi necu ni da pricam, pa to su sve ljudi koji se najeze na pomen matematike.

Nisam gledao film ali podrzavam stav, cuo sam vec za ovog lika, hvale ga ljudi. To je dobro, i on po meni moze i da pridje nekom politickom pokretu, ali ne bi smeo pokret da se zasniva samo na ljudima iz kulture, sto je izgleda, bar za sada, slucaj sa Patriotskim pokretom.

Nama danas treba jedan pravi patriotski pokret u kome bi se nasli, uz ove umetnike i medijske licnosti (da ne bude da ih potpuno izopstavam) i ljudi sirokih strucnih specijalizacija u kome bi dominirali oni koji se bave konkretnim stvarima, kako bi mogao i da se napravi program, i da se on sprovede ako se dodje na vlast. A za to su potrebni ljudi koji znaju i koji rade, oni kojih u Srbiji, po A. Vucicu, NEMA (mi nemamo eksperte).

Ja tvrdim da imamo eksperte, mozda ne bas za tehnologiju najsavremenijih poluprovodnicih materijala i cipova, i mozda ne bas za kosmicke tehnologije, ali za normalne privredne oblasti imamo strucne ljude jer zemlja ipak funkcionise. U neku ruku, to stalno ponavljam, u tom pokretu bi trebalo da se nadjemo MI, forumasi, u simbolicnom smislu kao skup ljudi razlicitih struka, cak donekle i misljenja, ali definitivno sa velikom zeljom da i nama i nasoj zemlji, zajedno, bude bolje.

Veliki je problem zasto se mi, i jos mnogi kao mi, nismo politicki angazovali? Ne da se slikamo, ne da dajemo intervjue, vec da se napravi pokret u kome ce svako dati svoj doprinos da se iscupamo iz ovog vira u kome tonemo svi kao zemlja.

Mozda nam dogadjanja u Grckoj mogu biti impuls ne da se tako nesto dogodi i ovde, vec da su promene moguce, samo treba smoci snage i uciniti nesto u tom smeru.

Siguran sam da nasa zemlja ima potencijala da mozemo jako lepo da zivimo, i strasno mi je zao sto to nije tako.
 
Nama danas treba jedan pravi patriotski pokret u kome bi se nasli, uz ove umetnike i medijske licnosti (da ne bude da ih potpuno izopstavam) i ljudi sirokih strucnih specijalizacija u kome bi dominirali oni koji se bave konkretnim stvarima, kako bi mogao i da se napravi program, i da se on sprovede ako se dodje na vlast. A za to su potrebni ljudi koji znaju i koji rade, oni kojih u Srbiji, po A. Vucicu, NEMA (mi nemamo eksperte).

To je sustina. Najbolji naziv je nesto tipa antiglobalisticki pokret, jer bi mogao da obuhvati siri krug stranaka, udruzenja i pojedinaca. Ljudi jos uvek na kapiraju da je stara podela na levicu i desnicu proslost.
 
Amerika je praktikovala Neoliberalizam od 1800. i 1900. i time postala ubedljivo najbogatija država sveta.


A kritičari neoliberalizma su imali kontrolu nad Kubom, SRJ, Venecuelom i Belorusijom, i rezultat je da su te države ekonomski sahranili.

Геноцид и робовласничко друштво у САД у 19. веку - то је оно чиме се поносите ви либерали и што стално истичете као позитиван пример.
 
Amerika je praktikovala Neoliberalizam od 1800. i 1900. i time postala ubedljivo najbogatija država sveta.


A kritičari neoliberalizma su imali kontrolu nad Kubom, SRJ, Venecuelom i Belorusijom, i rezultat je da su te države ekonomski sahranili.

Amerika 'praktikuje' neoliberalizam ali samo u drugim drzavama po cenu drzavnih udara. A za ove godine si se izlupao kao bubanj
 
Malagurski blage veze sa ekonomijom nema, idealan je za nacionalni blok.

- - - - - - - - - -

To je sustina. Najbolji naziv je nesto tipa antiglobalisticki pokret, jer bi mogao da obuhvati siri krug stranaka, udruzenja i pojedinaca. Ljudi jos uvek na kapiraju da je stara podela na levicu i desnicu proslost.

Odlicno, Malagurski i Naomi Klajn, koalicija za glupost i neznanje.

- - - - - - - - - -

Inace, na Krsti postoji barem 40 patriostskih forumasa koji bolje i inteligentnije objasnjavaju tu komunjarsku anti-globalisticku logiku koju Malagurski propagira.

Citajuci Krstu sam bolje razumeo sustinu i dubinu tog njihovog retard misljenja, nego gledajuci filmove doticnog srpskog Majkl Mura i srpske Naomi Klajn.

Kakva Srbija, takva i srpska Naomi Klajn.
 

Back
Top