Majka sin

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Tema je o negativnim aspektima odnosima majke prema sinu i obrnuto. Sta spada u lose odnose i kako ih preduprediti.
Ako bude bilo konstruktivnih odgovora tema moze biti korisna buducim muzevima i dati dodatni uvid u zensku psihologiju.

Nasao sam primer Pamele, zena se uclanila u drustvo za zastitu zivotinja a nosi na sebi deset kilograma zivotinjskog krzna. Sinu obula zenske cizme, i to kad su bili ne na planini vec u tropskom Malibuu.

http://www.index.hr/images2/pamsn1v.jpg
 
Kapitalizam podstiče ljude da nemaju privatni život ili da ga svedu na minimum, da ili ne prave decu uopšte ili da im klince od malena odgajaju nekakve dadilje, crtani filmovi i vaspitačice sumnjivog morala, a kad govorimo o porodici i tu se "pobrinulo" da prevladaju feminističke vrednosti.

Možda kod nas kao pojava ne još u takvoj meri, ali vani se čak podstiče urušavanje tradicional porodič. modela dajući se negde čak prednost i opravdanost odgajanja dece pre u nekakvim lgbthzbg zajednicama ili uz samosvesnu, samoorganizovanu, samodovoljnu supernaprednu frustriranu majku koja od svog sinčića pravi model svog zamišljenog i neostvarenog "princa iz bajke" itd itd.. itd,
a da se otac često po prioritetu stavlja na peto, deseto mesto.

Tako se sve više dečaka odgaja uz potpuno odsustvo pozitivnog muškog uzora,
na globalnom nivou ih se od malena uči da budu pasivni,
da ne smeju uzvratiti na sve učestaliju žensku agresivnost ,
fizička hiperaktivnost im se guši dijagnozama i farmaceutskim proizvodima ili ih se po svaku cenu usmerava u pravcu sporta, ali ne iz psihofiičke koristi već iz krajnje materijalističkih razloga (skautskih ambicija trenera il roditelja),
uče ih da se stide i obuzdavaju svoju prirodu i tipično muško ponašanje usput im nudeći da se sve više zatvaraju u nekakav svet fantazije,
a najgore od svega, da valorizuju svoju vrednost kroz "suknju".

Takav dečak će danas sutra svoj život staviti na neki lagani hedonistički mod, udaljiti se od žena, odjebati bilo kakav motiv da osnuje porodicu i provajdira za drugoga kad je i sam imao priliku da bude žrtva nakaradnog sistema.

Dakle generalno su svi u kujcu, ali pošto je tema precizno data, citiraću izjavu jedne žene: "Hvala bogu što imam žensko dete, jer bi sin uz način života na koji sam prinuđena, sigurno bio neki zbunjeni nesretnik, kojem je mamica najbolja prijateljica".
Pritom ne mislim da su sve majke loše a svi muškarci neka slaba i neprilagođena bića, ali je sigurno da je diktat obaveza, podele poslova i divljački ubrzanog tempa života feminizirao porodicu pri čemu su dečaci više najebali.
 
Mislim da je odnos majka-sin jako bitan za razvoj muskarca i njegov odnos prema svim zenama.

Ako mu je majka bila zanovetalo, stroga, on ce iz prezira prema majci prezirati sve zene koje pokusavaju da imaju autoritet nad njim, jer nije mogao da se suprotstavi majci.
Ili u drugom slucaju, moze biti mamin sin, koji je sve radio kako mama kaze, da mama bude zadovoljna, pa se trudi iz petnih zila da svaku partnerku zadovolji i da uvek bude po njenom, jer je tako naucio.
 

Back
Top