Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/531159/Od-sutra-u-Madjarskoj-nema--deviznih-kredita

Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

M.L. | 01. 02. 2015. - 14:19h 14:21h | Foto: Milan Laketić | Komentara: 0
U Mađarskoj od sutra neće biti deviznih kredita pa će problemi vezani za njih nestati iz Mađarskog finansijskog sistema – izjavio je ministar nacionalne ekonomije Mihalj Varga na konferenciji za medije u Budimpešti prenosi portar Vajdašag ma.

- Od 1. februara počinje pretvaranje deviznih kredita u forintke čime stupa na snagu Zakon o fer bankarskom sistemu - izjavio je ninistar Varga.
 
On je kazao da je s “pretvaranjem deviznih kredita u forintske vlada zaštitila stanovništvo, lokalne samouprave i državnu kasu od povećanja zaduženja u iznosu od ukupno 1.000 milijardi forinti”.

.........

Ozbiljna drzava.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/531159/Od-sutra-u-Madjarskoj-nema--deviznih-kredita

Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

M.L. | 01. 02. 2015. - 14:19h 14:21h | Foto: Milan Laketić | Komentara: 0
U Mađarskoj od sutra neće biti deviznih kredita pa će problemi vezani za njih nestati iz Mađarskog finansijskog sistema – izjavio je ministar nacionalne ekonomije Mihalj Varga na konferenciji za medije u Budimpešti prenosi portar Vajdašag ma.

- Od 1. februara počinje pretvaranje deviznih kredita u forintke čime stupa na snagu Zakon o fer bankarskom sistemu - izjavio je ninistar Varga.

On je kazao da je s “pretvaranjem deviznih kredita u forintske vlada zaštitila stanovništvo, lokalne samouprave i državnu kasu od povećanja zaduženja u iznosu od ukupno 1.000 milijardi forinti”.

.........

Ozbiljna drzava.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

:ok: Мађари испадоше најпаметнији........
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/531159/Od-sutra-u-Madjarskoj-nema--deviznih-kredita

Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

M.L. | 01. 02. 2015. - 14:19h 14:21h | Foto: Milan Laketić | Komentara: 0
U Mađarskoj od sutra neće biti deviznih kredita pa će problemi vezani za njih nestati iz Mađarskog finansijskog sistema – izjavio je ministar nacionalne ekonomije Mihalj Varga na konferenciji za medije u Budimpešti prenosi portar Vajdašag ma.

- Od 1. februara počinje pretvaranje deviznih kredita u forintke čime stupa na snagu Zakon o fer bankarskom sistemu - izjavio je ninistar Varga.
 
On je kazao da je s “pretvaranjem deviznih kredita u forintske vlada zaštitila stanovništvo, lokalne samouprave i državnu kasu od povećanja zaduženja u iznosu od ukupno 1.000 milijardi forinti”.

.........

Ozbiljna drzava.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Madjari su usli u EU 2004 i trebalo im je 10 godina da se opamete. Ako idemo tom logikom nama predstoji jos barem 20 godina robovanja pod EU. Racunam da cemo mozda uci u EU za 10 godina.
 
Орбан иде својим путем, а нешто се крупно ваља, не знам шта.

Дугови ће бити конвертовани у ФТ, а ту ће банке у ствари да страдају јер се и камате онда пребацују са € у Ft.
Da nesto se valja cim su Madjari i evro izbacili za kreditiranje.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk
 
Iz nekoh mojih saznanja narod u vecini zemalja koje su posle 2000 primljene u EU ne razmislja isto kao njihovi politicari. Jedan stariji Ceh mi je pricao da izmedju EU i Vasavskog pakta nema puno razlike. Dok su bili u Varsavskom paktu naredbe su ztizale iz Moskve a sada stizu iz Brisela.

Nije valjda da se Varšavski pakt raspao?

Pa kako to majka mu stara, kad je Putin navijao za komunističku stranu.
 
Било би јако добро, да како ствари стоје, полако и сасвим, банке почну да губе досадашњу улогу мегаломанских пљачкаша.
То би било генијално за Ново доба, ево, присуствујемо....
 
Било би јако добро, да како ствари стоје, полако и сасвим, банке почну да губе досадашњу улогу мегаломанских пљачкаша.
То би било генијално за Ново доба, ево, присуствујемо....

Ne, radi se o tome da su građani koji uzimaju kredit pohlepni.

Jer čim im se odobre pare, oni kažu da ne žele da ih vrate vlasniku.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Било би јако добро, да како ствари стоје, полако и сасвим, банке почну да губе досадашњу улогу мегаломанских пљачкаша.
То би било генијално за Ново доба, ево, присуствујемо....

dok sam bio mladji i sa prvim saznanjima o bankama mislio sam da banke plasiraju novac koji im se poveri na cuvanje u neke proizvodne delatnosti, u nesto sto ce zaposliti ljude i pomaze opste dobro.

oni sto stede uzimaju kamatu na svoje pare banka vodi biznis i zaradjuje vise nego sto daje na ime kamate . znaci banke bi bile neki vid ekspertskih preduzimaca koji znaju da zarade vise para nego oni sto drze novac u bankama.

stvarno sam bio naivan.

- - - - - - - - - -

ova jaguarka pretera
 
dok sam bio mladji i sa prvim saznanjima o bankama mislio sam da banke plasiraju novac koji im se poveri na cuvanje u neke proizvodne delatnosti, u nesto sto ce zaposliti ljude i pomaze opste dobro.

oni sto stede uzimaju kamatu na svoje pare banka vodi biznis i zaradjuje vise nego sto daje na ime kamate . znaci banke bi bile neki vid ekspertskih preduzimaca koji znaju da zarade vise para nego oni sto drze novac u bankama.

stvarno sam bio naivan.

- - - - - - - - - -

ova jaguarka pretera

Ne zna mkako je kod nas ali sam pao na doope kada sam procitao kako funkcionise bankarski sistem u SAD. Skracena verzija ide ovako otprilike. Banka koja recimo ima 100 miliona kapitala ima pravo da podeli kredite u vrednosti od 900 miliona. Jbt pa oni ne samo da uzimaju kajmak od kamata nego dele novac koji ne postoji. Novac koji niko nije zaradio.
 
Ne zna mkako je kod nas ali sam pao na doope kada sam procitao kako funkcionise bankarski sistem u SAD. Skracena verzija ide ovako otprilike. Banka koja recimo ima 100 miliona kapitala ima pravo da podeli kredite u vrednosti od 900 miliona. Jbt pa oni ne samo da uzimaju kajmak od kamata nego dele novac koji ne postoji. Novac koji niko nije zaradio.

sta onda reci o rublji, koja je izgubila 50% vrednosti prema dolaru.
 
Орбан иде својим путем, а нешто се крупно ваља, не знам шта.

Дугови ће бити конвертовани у ФТ, а ту ће банке у ствари да страдају јер се и камате онда пребацују са € у Ft.

Stradaju? Ne bih rekao. Jedino pomahnitala pohlepa ce da bude malo ustinuta.

Neka pomognu da forinta bude stabilna - pa ce da imaju sve profite ovog sveta.
 
Stradaju? Ne bih rekao. Jedino pomahnitala pohlepa ce da bude malo ustinuta.

Neka pomognu da forinta bude stabilna - pa ce da imaju sve profite ovog sveta.

Није у питању опстанак, него зарада банака...јер...

банке ће морати да се одрекну дела камате, па ће да траже да им држава то надокнади, на шта ће да добију само негативан одговор да то државу не занма.

Ако Фт буде стабилна, то је спас за народ, стабилна камата из године у годину, а банке ће морати да се се задовоље постојећим.
 
Ne zna mkako je kod nas ali sam pao na doope kada sam procitao kako funkcionise bankarski sistem u SAD. Skracena verzija ide ovako otprilike. Banka koja recimo ima 100 miliona kapitala ima pravo da podeli kredite u vrednosti od 900 miliona. Jbt pa oni ne samo da uzimaju kajmak od kamata nego dele novac koji ne postoji. Novac koji niko nije zaradio.

Da.
A ja sam, kada sam bio mlad, i do skora (prakticno do ovih velikih kriza i pucanja banaka) mislio da banke posudjuju SVOJ novac - ono, imam kes, pa ti ga dam uz kamatu. Ali ne, banke posudjuju TUDJ novac i za to uzimaju kamatu, a kada "puknu" pukle su sa tudjim novcem.
Krajnje nebulozno.
A onda saznas da je FED, banka koja prakticno stampa dolare, privatna, mislim da isto vazi i za Bank of England, tj. banku koja stampa funte, i sve ti postane jasno - valute i novac su najobicniji papirici kojima nas zaludjuju NWO vladari.

Kada se pogleda u sustinu monetarnih sistema tek se shvati koji je to lopovski cirkus.
 
Stradaju? Ne bih rekao. Jedino pomahnitala pohlepa ce da bude malo ustinuta.

Neka pomognu da forinta bude stabilna - pa ce da imaju sve profite ovog sveta.

Ja sam vec pisao o slicnom problemu kod kredita, s tim sto bih ja zabranio PROMENLJIVU kamatu na dugorocne kreditem jer je potpuno nebulozno placati promene kamate koje vaze u medjubankarskom poslovanju za nesto sto si dobio godinama unazad. Pa onda neka se braca iz banaka takodje potrude da odrzavaju ekonomiju zemalja u kojima posluju stabilnom, inace pucaju i oni kao i gradjani i privreda. A ne ovako, nama super a vi se snalazite.

Ovo sa lokalnom valutom je malo ekstremnija varijanta, ali isto ima neke logike, s tim sto se mora nekako uvesti u igru i drzava tj. stampanje novca - ni to ne moze da se dopusti kao kod nas u 90-tim, to takodje nije fer finansijsko poslovanje. Mislim, ako trazimo nesto od banaka treba da trazimo nesto i u njihovu korist - da bude fer i postena situacija.

U svakom slucaju svet se menja - videcemo sta ce biti.

Sto mnogi pominju, kod vecih lomova civilizacijskih normi obicno dolazi i do vecih oruzanih sukoba, a sto je vec zapravo uveliko u toku.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/531159/Od-sutra-u-Madjarskoj-nema--deviznih-kredita

Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

M.L. | 01. 02. 2015. - 14:19h 14:21h | Foto: Milan Laketić | Komentara: 0
U Mađarskoj od sutra neće biti deviznih kredita pa će problemi vezani za njih nestati iz Mađarskog finansijskog sistema – izjavio je ministar nacionalne ekonomije Mihalj Varga na konferenciji za medije u Budimpešti prenosi portar Vajdašag ma.

- Od 1. februara počinje pretvaranje deviznih kredita u forintke čime stupa na snagu Zakon o fer bankarskom sistemu - izjavio je ninistar Varga.

On je kazao da je s “pretvaranjem deviznih kredita u forintske vlada zaštitila stanovništvo, lokalne samouprave i državnu kasu od povećanja zaduženja u iznosu od ukupno 1.000 milijardi forinti”.

.........

Ozbiljna drzava.


Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Али ОЗБИЉНА ДРЖАВА не одговара нацистима БНД/ЦИА - па су се брже-боље побринули
да крену у акцију:



Mađari traže smenu Orbana zbog približavanja Rusiji
Hiljade demonstranata u Budimpešti tražilo je smenu vlade premijera Viktora Orbana, samo dan uoči posete nemačke kancelarke Angele Merkel Mađarskoj.

481238_madarska_f.jpg

Demonstranti u Budimpešti iskazali težnju ka EU :hahaha::hahaha::hahaha:



Oko tri hiljade demonstranata, :lol::lol::lol:po rečima organizatora protesta Balaša Guliaša, reprezentuju "većinu koja se u Mađarskoj protivi Orbanovoj politici približavanja (ruskom predsedniku) Vladimiru Putinu".


Protestanti se žale i na korupciju i na to kako "sve nestaje u džepovima Orbana i njegove okoline".
Orbanovi dogovori sa Moskvom, uključujući onaj po kojem će Rusi graditi novi reaktor u mađarskoj nuklearnoj elektrani Paks, kao i zajam Rusije Mađarskoj od 10 milijardi evra za pomoć tom projektu, pod imenom Paks 2, biće po očekivanju glavne tačke razgovora između mađarskih i nemačkih lidera sutra.



Kritičari sporazuma, među kojima su i SAD,:per::per::per: smatraju takav dogovor povećanjem energetske zavisnosti Mađarske od Rusije koja već dostavlja skoro 80 odsto gasa i nafte koji se potroše u toj zemlji.

Sporazum s Atomenergopromom pokriva izgradnju, održavanje i dostavu goriva. Atomenergoprom je deo Rosatoma, ruske državne kompanije za nuklernu energiju.
Novi reaktori bi trebalo da počnu da rade 2025. i 2026. godine.


Sporazum su pored SAD kritikovale i mađarske opozicione partije zbog manjka transparentnosti. Mađarska nije objavila tender za projekat, a razlozi zašto je izabrana Rusija biće u tajnosti 15 godine, dok će pristup drugim detaljima ugovora biti ograničen iz razloga nacionalne bezbednosti.
 
Ne zna mkako je kod nas ali sam pao na doope kada sam procitao kako funkcionise bankarski sistem u SAD. Skracena verzija ide ovako otprilike. Banka koja recimo ima 100 miliona kapitala ima pravo da podeli kredite u vrednosti od 900 miliona. Jbt pa oni ne samo da uzimaju kajmak od kamata nego dele novac koji ne postoji. Novac koji niko nije zaradio.

I prvi put je uvedeno u Britaniji i to u odnosu 1 : 2 za stvarni i ukupni (stvarni + imaginarni) novac. Od tad proporcija ide samo na gore. Ima onaj dobar dokumentarac u obliku crtanog filma:

 

Back
Top