Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/531159/Od-sutra-u-Madjarskoj-nema--deviznih-kredita

M.L. | 01. 02. 2015. - 14:19h 14:21h | Foto: Milan Laketić | Komentara: 0
    U Mađarskoj od sutra neće biti deviznih kredita pa će problemi vezani za njih nestati iz Mađarskog finansijskog sistema – izjavio je ministar nacionalne ekonomije Mihalj Varga na konferenciji za medije u Budimpešti prenosi portar Vajdašag ma.

- Od 1. februara počinje pretvaranje deviznih kredita u forintke čime stupa na snagu Zakon o fer bankarskom sistemu - izjavio je ninistar Varga.

On je kazao da je s “pretvaranjem deviznih kredita u forintske vlada zaštitila stanovništvo, lokalne samouprave i državnu kasu od povećanja zaduženja u iznosu od ukupno 1.000 milijardi forinti”.

.........

Ozbiljna drzava.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2170

Podrazumevano Re: Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/531159/Od-sutra-u-Madjarskoj-nema--deviznih-kredita

U Mađarskoj od sutra neće biti deviznih kredita pa će problemi vezani za njih nestati iz Mađarskog finansijskog sistema – izjavio je ministar nacionalne ekonomije Mihalj Varga na konferenciji za medije u Budimpešti prenosi portar Vajdašag ma.

- Od 1. februara počinje pretvaranje deviznih kredita u forintke čime stupa na snagu Zakon o fer bankarskom sistemu - izjavio je ninistar Varga.

On je kazao da je s “pretvaranjem deviznih kredita u forintske vlada zaštitila stanovništvo, lokalne samouprave i državnu kasu od povećanja zaduženja u iznosu od ukupno 1.000 milijardi forinti”.

.........

Ozbiljna drzava.

Мађари испадоше најпаметнији........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Орбан иде својим путем, а нешто се крупно ваља, не знам шта.

Дугови ће бити конвертовани у ФТ, а ту ће банке у ствари да страдају јер се и камате онда пребацују са € у Ft.

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

.........

Ozbiljna drzava.

Madjari su usli u EU 2004 i trebalo im je 10 godina da se opamete. Ako idemo tom logikom nama predstoji jos barem 20 godina robovanja pod EU. Racunam da cemo mozda uci u EU za 10 godina.

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RAZVIGOR Pogledaj poruku

Дугови ће бити конвертовани у ФТ, а ту ће банке у ствари да страдају јер се и камате онда пребацују са € у Ft.
    Da nesto se valja cim su Madjari i evro izbacili za kreditiranje.

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Мађари испадоше најпаметнији........
    Iz nekoh mojih saznanja narod u vecini zemalja koje su posle 2000 primljene u EU ne razmislja isto kao njihovi politicari. Jedan stariji Ceh mi je pricao da izmedju EU i Vasavskog pakta nema puno razlike. Dok su bili u Varsavskom paktu naredbe su ztizale iz Moskve a sada stizu iz Brisela.

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio petar_z Pogledaj poruku
    Iz nekoh mojih saznanja narod u vecini zemalja koje su posle 2000 primljene u EU ne razmislja isto kao njihovi politicari. Jedan stariji Ceh mi je pricao da izmedju EU i Vasavskog pakta nema puno razlike. Dok su bili u Varsavskom paktu naredbe su ztizale iz Moskve a sada stizu iz Brisela.
    Nije valjda da se Varšavski pakt raspao?

Pa kako to majka mu stara, kad je Putin navijao za komunističku stranu.

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Било би јако добро, да како ствари стоје, полако и сасвим, банке почну да губе досадашњу улогу мегаломанских пљачкаша.
    То би било генијално за Ново доба, ево, присуствујемо....

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Било би јако добро, да како ствари стоје, полако и сасвим, банке почну да губе досадашњу улогу мегаломанских пљачкаша.
    Ne, radi se o tome da su građani koji uzimaju kredit pohlepni.

Jer čim im se odobre pare, oni kažu da ne žele da ih vrate vlasniku.
    Poslednji put ažurirao/la gost 204907 : 28.02.2015. u 08:01

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    271

dok sam bio mladji i sa prvim saznanjima o bankama mislio sam da banke plasiraju novac koji im se poveri na cuvanje u neke proizvodne delatnosti, u nesto sto ce zaposliti ljude i pomaze opste dobro.

oni sto stede uzimaju kamatu na svoje pare banka vodi biznis i zaradjuje vise nego sto daje na ime kamate . znaci banke bi bile neki vid ekspertskih preduzimaca koji znaju da zarade vise para nego oni sto drze novac u bankama.

stvarno sam bio naivan.

- - - - - - - - - -

ova jaguarka pretera

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio tava tava Pogledaj poruku
    Nije valjda da se Varšavski pakt raspao?

Pa kako to majka mu stara, kad je Putin navijao za komunističku stranu.
    Ne razumem samo kako te ne mrzi da i dalje pravis budalu od sebe. Verujem su te barem 90% forumasa stavili na ignore listu.

_nobody_ nije na forumu
    Zivot je Zivotinjsko Carstvo u kome NE caruje Drugarstvo!
    Veoma poznat
    Učlanjen
    01.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    stvarno sam bio naivan.
    Stvarno jesi bio. A i ostade.

_nobody_

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    dok sam bio mladji i sa prvim saznanjima o bankama mislio sam da banke plasiraju novac koji im se poveri na cuvanje u neke proizvodne delatnosti, u nesto sto ce zaposliti ljude i pomaze opste dobro.

oni sto stede uzimaju kamatu na svoje pare banka vodi biznis i zaradjuje vise nego sto daje na ime kamate . znaci banke bi bile neki vid ekspertskih preduzimaca koji znaju da zarade vise para nego oni sto drze novac u bankama.

stvarno sam bio naivan.

- - - - - - - - - -

ova jaguarka pretera
    Ne zna mkako je kod nas ali sam pao na doope kada sam procitao kako funkcionise bankarski sistem u SAD. Skracena verzija ide ovako otprilike. Banka koja recimo ima 100 miliona kapitala ima pravo da podeli kredite u vrednosti od 900 miliona. Jbt pa oni ne samo da uzimaju kajmak od kamata nego dele novac koji ne postoji. Novac koji niko nije zaradio.

Početnik
    Učlanjen
    01.02.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne zna mkako je kod nas ali sam pao na doope kada sam procitao kako funkcionise bankarski sistem u SAD. Skracena verzija ide ovako otprilike. Banka koja recimo ima 100 miliona kapitala ima pravo da podeli kredite u vrednosti od 900 miliona. Jbt pa oni ne samo da uzimaju kajmak od kamata nego dele novac koji ne postoji. Novac koji niko nije zaradio.
    sta onda reci o rublji, koja je izgubila 50% vrednosti prema dolaru.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2306

Stradaju? Ne bih rekao. Jedino pomahnitala pohlepa ce da bude malo ustinuta.

Neka pomognu da forinta bude stabilna - pa ce da imaju sve profite ovog sveta.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    325

Madjari su usli u EU 2004 i trebalo im je 10 godina da se opamete. Ako idemo tom logikom nama predstoji jos barem 20 godina robovanja pod EU. Racunam da cemo mozda uci u EU za 10 godina.
    Racunaj za 100 godina
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku

Није у питању опстанак, него зарада банака...јер...

банке ће морати да се одрекну дела камате, па ће да траже да им држава то надокнади, на шта ће да добију само негативан одговор да то државу не занма.

Ако Фт буде стабилна, то је спас за народ, стабилна камата из године у годину, а банке ће морати да се се задовоље постојећим.

Veoma poznat zemunski kej (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

Kako vidim Evropa podrhtava. Sa jedne strane Cipras ,Orban,Vals sa druge Merkelova,Kurc i VUCIC, Hebote ovo ko da smo potpisali Trojni pakt.

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Logična posljedica toga će biti skuplji krediti.

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

Da.
    A ja sam, kada sam bio mlad, i do skora (prakticno do ovih velikih kriza i pucanja banaka) mislio da banke posudjuju SVOJ novac - ono, imam kes, pa ti ga dam uz kamatu. Ali ne, banke posudjuju TUDJ novac i za to uzimaju kamatu, a kada "puknu" pukle su sa tudjim novcem.
    Krajnje nebulozno.
    A onda saznas da je FED, banka koja prakticno stampa dolare, privatna, mislim da isto vazi i za Bank of England, tj. banku koja stampa funte, i sve ti postane jasno - valute i novac su najobicniji papirici kojima nas zaludjuju NWO vladari.

Kada se pogleda u sustinu monetarnih sistema tek se shvati koji je to lopovski cirkus.

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku

Ja sam vec pisao o slicnom problemu kod kredita, s tim sto bih ja zabranio PROMENLJIVU kamatu na dugorocne kreditem jer je potpuno nebulozno placati promene kamate koje vaze u medjubankarskom poslovanju za nesto sto si dobio godinama unazad. Pa onda neka se braca iz banaka takodje potrude da odrzavaju ekonomiju zemalja u kojima posluju stabilnom, inace pucaju i oni kao i gradjani i privreda. A ne ovako, nama super a vi se snalazite.

Ovo sa lokalnom valutom je malo ekstremnija varijanta, ali isto ima neke logike, s tim sto se mora nekako uvesti u igru i drzava tj. stampanje novca - ni to ne moze da se dopusti kao kod nas u 90-tim, to takodje nije fer finansijsko poslovanje. Mislim, ako trazimo nesto od banaka treba da trazimo nesto i u njihovu korist - da bude fer i postena situacija.

U svakom slucaju svet se menja - videcemo sta ce biti.

Sto mnogi pominju, kod vecih lomova civilizacijskih normi obicno dolazi i do vecih oruzanih sukoba, a sto je vec zapravo uveliko u toku.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2170

.........

Ozbiljna drzava.

Али ОЗБИЉНА ДРЖАВА не одговара нацистима БНД/ЦИА - па су се брже-боље побринули
    да крену у акцију:

Mađari traže smenu Orbana zbog približavanja Rusiji

Hiljade demonstranata u Budimpešti tražilo je smenu vlade premijera Viktora Orbana, samo dan uoči posete nemačke kancelarke Angele Merkel Mađarskoj.

Demonstranti u Budimpešti iskazali težnju ka EU

Oko tri hiljade demonstranata, po rečima organizatora protesta Balaša Guliaša, reprezentuju "većinu koja se u Mađarskoj protivi Orbanovoj politici približavanja (ruskom predsedniku) Vladimiru Putinu".

Protestanti se žale i na korupciju i na to kako "sve nestaje u džepovima Orbana i njegove okoline".
    Orbanovi dogovori sa Moskvom, uključujući onaj po kojem će Rusi graditi novi reaktor u mađarskoj nuklearnoj elektrani Paks, kao i zajam Rusije Mađarskoj od 10 milijardi evra za pomoć tom projektu, pod imenom Paks 2, biće po očekivanju glavne tačke razgovora između mađarskih i nemačkih lidera sutra.

Kritičari sporazuma, među kojima su i SAD, smatraju takav dogovor povećanjem energetske zavisnosti Mađarske od Rusije koja već dostavlja skoro 80 odsto gasa i nafte koji se potroše u toj zemlji.

Sporazum s Atomenergopromom pokriva izgradnju, održavanje i dostavu goriva. Atomenergoprom je deo Rosatoma, ruske državne kompanije za nuklernu energiju.
    Novi reaktori bi trebalo da počnu da rade 2025. i 2026. godine.

Sporazum su pored SAD kritikovale i mađarske opozicione partije zbog manjka transparentnosti. Mađarska nije objavila tender za projekat, a razlozi zašto je izabrana Rusija biće u tajnosti 15 godine, dok će pristup drugim detaljima ugovora biti ograničen iz razloga nacionalne bezbednosti.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Ističe se DarkSoul (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    293

I prvi put je uvedeno u Britaniji i to u odnosu 1 : 2 za stvarni i ukupni (stvarni + imaginarni) novac. Od tad proporcija ide samo na gore. Ima onaj dobar dokumentarac u obliku crtanog filma:

20 godina posle rata u Ukrajini sreću se dva ratna veterana i počinju razgovor pitanjem:
    - U kom si kotlu služio?

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Podrazumevano Mađarska ukinula devizne kredite

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2015&mm=02&dd=02&nav_id=953750

Zasto sam ponosan sto sam Madjar, a tuzan sto zivim u Srbiji
    Slušajte Mocarta, čitajte klasiku, perite zube, tuširajte se, vaspitajte decu, ne urlajte kao svinje, ne gurajte se u redu, ne prljajte ulice, ne pušite!!

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    661

Podrazumevano Re: Mađarska ukinula devizne kredite

Pa ti si lenj neki Mađar ? Otkloni tugu i preseli se u Mađarsku. I svi srećni.
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Slične teme

1. Sidney Sheldon - Ako dočekam sutra
    Autor Sasha85 u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.06.2009., 18:49
  2. KOLIKO MORAŠ IMATI KREDITA ZA GPRS NA 063?
    Autor secko u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.02.2004., 10:12
  3. bole sutra
    Autor stefaneka007@ptt.yu u forumu Arhiva
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 16.01.2004., 23:35
  4. Kama Sutra
    Autor Kupica - Supica u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.12.2003., 22:26

Pravila za slanje poruka