Nešto najžalosnije što sam video - pas je stvarno najbolji prijatelj!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 87

Tema: Nešto najžalosnije što sam video - pas je stvarno najbolji prijatelj!

Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    222

Podrazumevano Nešto najžalosnije što sam video - pas je stvarno najbolji prijatelj!

Reakcija čoveka nakon što su vatrogasci iz zapaljene zgrade izvukli njegovog psa koji je preminuo zbog udisanja dima. Srceparajuće.

Ich bin nicht neidisch auf dich oder dein Geld

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6112

Podrazumevano Re: Nešto najžalosnije što sam video - pas je stvarno najbolji prijatelj!

Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat Branimir76 (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Podrazumevano Re: Nešto najžalosnije što sam video - pas je stvarno najbolji prijatelj!

Ne bih da kvarim nešto, ali ovo je dokaz da je ČOVEK psu prijatelj. Naslov teme baš ne odgovara sadržaju.
    BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA... A KAD ĆEŠ ŽIVETI? - Meša Selimović

Buduća legenda FataMorgen (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    12247

Citat Original postavio Vasilij Zajcev Pogledaj poruku
    Reakcija čoveka nakon što su vatrogasci iz zapaljene zgrade izvukli njegovog psa koji je preminuo zbog udisanja dima. Srceparajuće.

Potpuno saosećam i delim tugu sa ovim ožalošćenim čovekom. Prizor mi je jeziv

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Citat Original postavio Branimir76 Pogledaj poruku
    Ne bih da kvarim nešto, ali ovo je dokaz da je ČOVEK psu prijatelj. Naslov teme baš ne odgovara sadržaju.
    Ne treba tražiti dlaku u jajetu . Slučaj pokazuje da se često izmedju ljudi i životinja stvori jača veza nego izmedju dva čovjeka .
    Nabavi psa i on će pokazati drugima kakav si čovjek .

Zainteresovan član Fajf (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    16

Pretužno, znajući koliko obožavam ove moje, mogu samo da zamislim bol ovog čoveka
    Najteža stvar u životu je znati koje mostove treba preći, a koje srušiti.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    965

Mislim da ce ovo bita fotografija godine, nije samo u pitanju veza covek - pas.

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15489

Imali smo psa i uginuo je Nikad ga nismo prezalili, narocito deca. Zato posle i nismo nabavili drugog. Gubitak voljenog ljubimca je zaista uzasan dogadjaj. Ova fotografija ilustruje upravo to. I uvek se setim toga da mi nikad nijedna zivotinja nije ucinila nista ruzno, sto za neke ljude bas i ne mogu da kazem.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Sarvaš Pogledaj poruku
    Ne treba tražiti dlaku u jajetu . Slučaj pokazuje da se često izmedju ljudi i životinja stvori jača veza nego izmedju dva čovjeka .
    Nabavi psa i on će pokazati drugima kakav si čovjek .
    Trečeg? Ne, hvala. Dovoljno mi je.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Imali smo psa i uginuo je Nikad ga nismo prezalili, narocito deca. Zato posle i nismo nabavili drugog. Gubitak voljenog ljubimca je zaista uzasan dogadjaj. Ova fotografija ilustruje upravo to. I uvek se setim toga da mi nikad nijedna zivotinja nije ucinila nista ruzno, sto za neke ljude bas i ne mogu da kazem.
    Ja sam svog sina prvo naučio da će životinje koje imamo u kući i u dvorištu stradati pre nas i da to nije ništa neobično. Sad se ne zavijamo u crno kad nam mačke ili štenad pregaze kolima ili stradaju u sukobu sa drugim psima i mačkama.

Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    12247

Neljudi neka probaju da budu ljudi,neka nauče od ovih momaka šta znači biti čovek koji oseća i misli o opstanku drugog bića....a ne samo neki zverski nagon da im bude vodilja kroz život.

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    793

Јесте, шта ли би ови ликови урадили да су видели нпр. пацова да се дави? Вероватно с гађењем прошли поред истог...
    Лицемерје се увукло у људе до костију..

Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio FataMorgen Pogledaj poruku
    Neljudi neka probaju da budu ljudi,neka nauče od ovih momaka šta znači biti čovek koji oseća i misli o opstanku drugog bića....a ne samo neki zverski nagon da im bude vodilja kroz život.
    I ovde se lepo vidi da čovek pomaže psu, a ne pas čoveku, što se opet malo kosi sa naslovom.

A postavlja se pitanje da li je pas čovekov najbolji prijatelj.

Ako je tako, prvo moramo da definišemo reč prijateljstvo. Ima li koga ovde da hoće da pokuša?

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    888

Ljudi vole kućne ljubimce ko da su im rod najrodjeniji. To je više od ljubavi ili prijateljstva. Razumem ga potpuno

Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Јесте, шта ли би ови ликови урадили да су видели нпр. пацова да се дави? Вероватно с гађењем прошли поред истог...
    Лицемерје се увукло у људе до костију..
    "Ljubitelji životinja" ne smatraju sve životinje ravnopravnima. To je odavno poznato.

Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Vaske Pogledaj poruku
    Ljudi vole kućne ljubimce ko da su im rod najrodjeniji. To je više od ljubavi ili prijateljstva. Razumem ga potpuno
    Mislis li da je to normalno?

I šta je to više od ljubavi?

Nije li to ljubav prema detetu i majci, a više od toga za životinju?

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Ја пре свега не бих дозволио себи такву нискост да живим са псом као са укућанином, то је понижавајуће за човека.
    Остало је последица тога.
    Pas JESTE ukućanin bez obzira da li živi u dvorištu ili u samoj kući .Ne vidim šta je tu ponižavajuće ako čovjek dijeli prostor u stanu ili kući sa nekom životinjom .
    A ako u kući drži kanarinca ili zlatnu ribicu jel i to ponižavajuće ?

Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Sarvaš Pogledaj poruku
    Pas JESTE ukućanin bez obzira da li živi u dvorištu ili u samoj kući .Ne vidim šta je tu ponižavajuće ako čovjek dijeli prostor u stanu ili kući sa nekom životinjom .
    A ako u kući drži kanarinca ili zlatnu ribicu jel i to ponižavajuće ?
    Ukućanin je valjda član zajednice ljudi koji deli unutrašnji životni prostor sa ostalima. Ne miševi, bubašvabe, psi, mačke i papagaji. Ribica može unutra, pas po izboru. Kod mene, ne.

Učlanjen
    29.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    16

Ne znam ni sama zašto se uvek iznova čudim komentarima poput par njih koje sam sad ovde pročitala, tačnije osobama koje razmišljaju na taj način. Za mene su moji psi članovi porodice, a porodica se čuva, štiti, voli...

Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    12247

Moj pas je moja duša,moj andjeo,moja velika ljubav i neka mi ga Bog čuva da bude uvek zdrav!

Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio LJILJA MMM Pogledaj poruku
    A da ti pokušaš u definiciji? Ili ja?
    Izvoli samo...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Fajf Pogledaj poruku
    ,
    Zavisnošću od čega? Hoćeš da kažeš da kada je moj mali mešanac, kog sam našla na njivi kao bačeno tri dana staro štene, sa jednim otkinutim uvcetom, i othranila ga na špric i cuclu, skočio na duplo većeg psa da me brani, zato što se uplašio da neće dobiti hranu ako se meni nešto desi
    Da. Ti si onaj od koga on zavisi.

Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio LJILJA MMM Pogledaj poruku

Da li ti namerno ili iz neznanja brkaš ljubavne pojmove...mmmm?
    Rekla bih namerno
    Ne. Ja sam upravo zato postavio pitanje. Nije mi bila jasna kvalifikacija ljubavi koju je kolega postovao.

Ako možeš, ti pomozi. Ovako ne pomažeš.

Stara legenda LJILJA MMM (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3528

Citat Original postavio Branimir76 Pogledaj poruku
    Ne. Ja sam upravo zato postavio pitanje. Nije mi bila jasna kvalifikacija ljubavi koju je kolega postovao.

Ako možeš, ti pomozi. Ovako ne pomažeš.
    Naravno da mogu da pomognem, samo sam morala da pozavršavam neke posliće.

Ljubavi ima mnogo vrsta i sve su različite. Onaj ko ih meri, uporedjuje, vaga, taj greši. Toj pogrešci, su od dva ljudska roda, skloniji muškarci. Ženama se to ne dešava. One znaju da se ljubavi ne brkaju i da je svaka izuzetna i traži požrtvovanost.
    Šta dalje nije jasno?
    Sad će majka sve da vas narani....

Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    12247

Meni je jasno da je onaj čovek jako nesrećan,da je izgubio najvećeg prijatelja i druga,da ga je tuga slomila....

Učlanjen
    29.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    16

Јел теби промакло да она псе сматра члановима породице, да их пази, штити, и шта ја знам шта, баш као да су у питању деца?

Шта је то с овим народом, зар нико не види да имамо проблем и застрањивање?
    Ona koja smatra pse članovima porodice, i u kući sem svojih ima u privremenom smeštaju još par nesrećnih dušica sklonjenih sa ulice, reći će ti šta je zastranjivanje. Zastranjivanje je kada bolesnici iz obesti psu odseku šape, rep, u njušku mu stave petardu i vezu je kanapom da bi bili sigurni da će tu ostati i eksplodirati, zastranjivanje je kada jedno nevino štene polivaju kiselinom da mu se naprave rane po celom telu, ili kada neko pred gomilom očevidaca lopatom na mrtvo prebije štence, zastranjivanje je kada neko kaže da ima pse, a uči dete da ne obraća pažnju i ne potresa se kada ga zgazi auto kao da je to potrošna roba a ne živo biće koje oseća bol... to je zastranjivanje. I u pravu si, zastranili smo kao narod stvarno. Ni trunke ljubavi ni saosećanja prema životinjama.

Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    12247

Citat Original postavio Fajf Pogledaj poruku
    Ona koja smatra pse članovima porodice, i u kući sem svojih ima u privremenom smeštaju još par nesrećnih dušica sklonjenih sa ulice, reći će ti šta je zastranjivanje. Zastranjivanje je kada bolesnici iz obesti psu odseku šape, rep, u njušku mu stave petardu i vezu je kanapom da bi bili sigurni da će tu ostati i eksplodirati, zastranjivanje je kada jedno nevino štene polivaju kiselinom da mu se naprave rane po celom telu, ili kada neko pred gomilom očevidaca lopatom na mrtvo prebije štence, zastranjivanje je kada neko kaže da ima pse, a uči dete da ne obraća pažnju i ne potresa se kada ga zgazi auto kao da je to potrošna roba a ne živo biće koje oseća bol... to je zastranjivanje. I u pravu si, zastranili smo kao narod stvarno. Ni trunke ljubavi ni saosećanja prema životinjama.

Slične teme

1. Pas je coveku najveci prijatelj,covek je psu najveci neprijatelj.
    Autor FataMorgen u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 14.10.2013., 14:39
  2. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 11.07.2013., 14:09
  3. Da li je pas nesto cime se hvalimo ili je to nas naj drug!?
    Autor milaki u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 21.05.2012., 23:23
  4. Zašto je pas čovekov najbolji prijatelj...???
    Autor kojeimedadam u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 17.01.2012., 11:36
  5. Pas covekov ili zenin najbolji prijatelj?
    Autor Jack_toljaga u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.08.2006., 17:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •