kad je veza 'ozbiljna' veza
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: kad je veza 'ozbiljna' veza

Početnik
    Učlanjen
    17.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kad je veza 'ozbiljna' veza

Eh ovako, moj primjer. Imala sam tipa, zivila s njim nekih 4-5 god, raskinemo, ozeni se kroz 15 dana...on kaze drugima 'ma nije to ozbiljan brak, nije u crkvi...STVARNO vencanje je u crkvi' Sve ok.
    Danas tako sedim s prijateljicom i pricamo. Govorim joj kako me je jedna zena pitala ako 'imam' nekog, na sta sam joj ja odgovorila 'pa znace se...ako bude nesto ozbiljno' na sta me je ona upitala 'sta je stvarno ozbiljno?'

I stvarno ja i prijateljica pocele da razmisljamo kad je ozbiljna veza stvarno ozbiljna? Sto je ozbiljno? Da li je obicna veza ozbiljnija od braka, jer brak je postao interes; zenidba/udaja radi para, papira, djece....gdje je tu ljubav? Koja je poenta braka ako nema ljubavi? Kakve veze ima crkva ako nema ljubavi? Da li je duga veza ozbiljna veza? Sta se uopce podrazumjeva pod 'ozbiljnim'? I na kraju....da li bi ljubav trebala biti 'ozbiljna' stvar?

Malo 'filozofska' tema...ali bas me interesuje vase misljenje
    I am who I want to be

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: kad je veza 'ozbiljna' veza

kako je postigao da se ozeni za 15 dana ...mora da je bilo tu necega i pre????
    Ozbiljna veza je kad osecas da nisi u stanju da normalno funkcionises bez da svakodnevno vidis ili cujes voljeno bice i obavezno je pracena jakim osecanjima i ljubomorom....sve ostalo je trla baba lan da joj prodje dan

Poznat McMillan (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Kako?
    Vratio se bivšoj i rekao da mu je dosta zezanja i želi da provede ostatak života sa osobom koja mu zaista nešto i znači
    Upali svaki put
    Bullshit
    Bolje znati mnogo i često, nego malo i nikad, kojekude...

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

To je veza u kojoj vidis i osjecas da je to TAJ koji te nadopunjuje, koji te razumje, s' kojim si na istom nivou-razmisljanja, emocija i svega ostalog...S' kim se mozes posvadjati ali i naci rjesenje, s' kojim osjecas da je svaki dan divan na ovaj ili onaj nacin
    To je za mene ozbiljna veza....
    Od drugih zavisi kakva je njihova...zavisi od toga kakva si osoba...

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

paaa....recimo iz mog nekog ugla da je duga veza i ozbiljna veza....ne mora da znachi da je perspektivna....al biti sa nekim 4-5god je baaash ozbiljno.....pa samo provesti s nekim toliko vremena je ozbiljno....shto ne iskljuchuje da ista mozhe biti ozbiljna i posle 15dana....samo zavisi shta je ljudima u glavi....e al za neozbiljan brak sam sad prvi put chuo.....gotivan ti bivshi....heh
    Voistinu.

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Valjda je to kad delite zivot, pravite zajednicke planove, provodite veci deo vremena zajedno (kad se oduzme posao isl), dopunjujete se, iskreno volite, ne spavate sa drugim ljudima, planirate zajednicku buducnost...
    Mada, znam neke koji su i u braku, pa ga ne smatraju ozbiljnom vezom
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")_(") your signature to help him gain world domination.

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Po meni je ozbiljna veza ona koja kao prvo vlada svim tvojim osećanjima i čulima, pa onda i razumom - kada počneš da planiraš naveliko i naširoko i kada shvatiš da osoba sa kojom si jednostavno predstavlja neizbežan deo tvog života. Kada su osećanja i planovi obostrani i kada su želje usaglašene. Otprilike sam rekla suštinu.

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

kad volis njegove mane isto koliko i njegove vrline...onda si ozbiljno zatreskana

Poznat McMillan (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Ne, kad PODNOSIS njegove mane a volis vrline
    Ko bwe moze da voli mane?
    Bolje znati mnogo i često, nego malo i nikad, kojekude...

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio mammy
    kad volis njegove mane isto koliko i njegove vrline...onda si ozbiljno zatreskana

Ali nije u pitanju zatreskanost (ja čitam zaljubljenost) ... nego ljubav .... glagol: voleti

Aleksej_BASO
    Guest

Citat Original postavio Jell
    Eh ovako, moj primjer. Imala sam tipa, zivila s njim nekih 4-5 god, raskinemo, ozeni se kroz 15 dana...

NISTA DRUUUGO!!!!!

(od cega ce biti karadjordje?)

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Citat Original postavio NatasaNatasa
    Ali nije u pitanju zatreskanost (ja čitam zaljubljenost) ... nego ljubav .... glagol: voleti
    ok, sorry mama

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Šalila sam se .. ne zameri .... meni malo ta zatreskanost deluje neozbiljno ... ipak se ovdi radi o ozbiljnoj vezi

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Citat Original postavio NatasaNatasa
    Šalila sam se .. ne zameri .... meni malo ta zatreskanost deluje neozbiljno ... ipak se ovdi radi o ozbiljnoj vezi
    Ma, ja sam u stvari pogrijesila, mislila sam na ljubav...zatreskanost je indeed neozbiljno zvucalo

Aktivan član Mare (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Aaahh... ajde se sad lepo zagrlite i nikada se više ne svađajte!

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Citat Original postavio Mare
    Aaahh... ajde se sad lepo zagrlite i nikada se više ne svađajte!
    a ti da budes notar

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio McMillan
    Ne, kad PODNOSIS njegove mane a volis vrline
    Ko bwe moze da voli mane?
    Eh i to treba izdrzati...ali to je prava ljubav da ne kazem OZBILJNa veza...

Poznat
    Učlanjen
    26.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nemam pojma.A i kakve veze crkva ima sa tim.Ja ne verujem u crkvu...zatucana birokratija.

Buduća legenda sinnke (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Ozbiljna veza je kad se svi u njoj uozbilje, nema smeha, viceva i ostalo.
    Piti da, delat ne.

Buduća legenda sinnke (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Citat Original postavio Jell
    Eh ovako, moj primjer. Imala sam tipa, zivila s njim nekih 4-5 god, raskinemo, ozeni se kroz 15 dana...on kaze drugima 'ma nije to ozbiljan brak, nije u crkvi...STVARNO vencanje je u crkvi' Sve ok.
    Danas tako sedim s prijateljicom i pricamo. Govorim joj kako me je jedna zena pitala ako 'imam' nekog, na sta sam joj ja odgovorila 'pa znace se...ako bude nesto ozbiljno' na sta me je ona upitala 'sta je stvarno ozbiljno?'

I stvarno ja i prijateljica pocele da razmisljamo kad je ozbiljna veza stvarno ozbiljna? Sto je ozbiljno? Da li je obicna veza ozbiljnija od braka, jer brak je postao interes; zenidba/udaja radi para, papira, djece....gdje je tu ljubav? Koja je poenta braka ako nema ljubavi? Kakve veze ima crkva ako nema ljubavi? Da li je duga veza ozbiljna veza? Sta se uopce podrazumjeva pod 'ozbiljnim'? I na kraju....da li bi ljubav trebala biti 'ozbiljna' stvar?

Malo 'filozofska' tema...ali bas me interesuje vase misljenje
    Vidis kad su zene to radile nikoga nije bilo briga za ljubav a kad su poceli tipovi to raditi sad se pitamo e moj sasha de je sada ljubav nasa.
    Jbga uce od lepseg pola prave stvari.
    Ja znam puno situacija da je cura ostavila tipa i odmah se udala a to govori da je u vezi vec imala rezervu, sto nije nimalo za pokazatelj ni mrve ljubavi.
    Kako kaze Guliver Dragoslajevic svi smo mi rodjeni za mrvu ljubavi, a kad bi se tako gledalo i na hleb odavno bi umrli od gladi.
    Piti da, delat ne.

Ističe se latica (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Reputaciona moć
    68

Za mene je ozbiljna veza kad se zaista volimo,planiramo neku ozbiljniju zajednicku buducnost, i kada mislim da bi mogla tom coveku da rodim dete.Ali to su neki moji kriterijumi,koji proizilaze iz neke moje tacke gledista.Daleko od toga da mislim da svi trebaju da imaju takve,ali takvi su moji za mene. : )
    svet je lep kada se posmatra bez zelja za traganjem,jednostavno i kao dete

Domaćin Pera_Zdera (avatar)
    Učlanjen
    29.12.2003.
    Reputaciona moć
    84

Verovatno ti je neko bio rekao da si neozbiljna pa sad pitas sta je to uopste ozbiljna veza.

I nema sanse da bi se tip ozenio za 15 dana. Verovatno su se mnogo duze vidjali.

Ozbiljna veza prvo podrazumeva dvoje ozbiljnih ljudi. Ali ne u smislu da se nikad ne sale, nego u smislu da na tu vezu gledaju ozbiljno. Tj. da nisu neki ficfirici i luftiguzi, koji se okrecu za svakom suknjicom ili koketiraju sa svakim prolaznikom. Racuna se na to da ce ta veza potrajati. Bitno je da se ti dvoje cene i postuju, da imaju poverenja jedno u drugo i da imaju neke emocije jedno prema drugom. Naravno da i sex mora biti zadovoljavajuci, obadvoma(ili bolje da kazem vodjenje ljubavi). Kvalitetna veza zahteva i odredjeni minimum vremena provedenog zajedno. Mora veza biti jaka, obadvoje da je jako zele i nicim sa strane ugroziva. Daklem bilo kakav problem se resava zajednicki i lako. Da se trude u toj vezi i da rade za tu vezu, oboje. Partneri su ponosni jedno na drugo, pricaju drugima samo najlepse o svom partneru, i vole da su vidjeni sa njim. U takoj vezi nema tajni, nema sumnje u partnera...a laganje ni na pamet nikom ne pada. Psihicki se kontaju i slazu, slicne poglede imaju.

Hmm sad mi deluje kao da sam imao samo jednu ozbiljnu vezu...

I slazem se je katastrofa sa kojim se motivima u danasnje vreme ulazi u veze. Cak i sama veza kao veza polako pocinje da gubi smisao uopste. A mnogi uopste nikad u zivotu nisu ni saznali sta znaci ta rec.

Poznat
    Učlanjen
    08.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sinnke
    Ozbiljna veza je kad se svi u njoj uozbilje, nema smeha, viceva i ostalo.
    ok kenjas, nista novo...

ozbiljna veza ima u sebi svasta...nije to bas tako jednostavno predstaviti nekima kojima je IQ ispod prosecnog...

ozbiljna veza koja nema nameru da ulazi u brak je ona u kojoj se verite i posle nekoliko meseci raskinete..
    ozbiljna veza je kada se napusavate i s vremena na vreme idete jedno drugom po ganglijama, ali ostajete u istoj..to vec ima elemente mazohizma..
    ozbiljna veza je veza gde se ljudi volU i razumU i planiraju buducnost..i ondak ne mogu da zive jedno brez drugog i lepo im je kad su zajedno i sve i svasta..pa bude i lepo i ruzno..ali nekome se javi da budu na papiru, pa se oniii uzmuuu i tako...onda je to brak...ono kad muskarcima rastu stomaci ..a zenama guzice hehehe..

Ističe se latica (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Reputaciona moć
    68

Aman Pero ti ko da me u zadnje vreme pratis po forumu,gde ja tu i ti.Nesto si mi sumnjiv.
    :? 8)
    svet je lep kada se posmatra bez zelja za traganjem,jednostavno i kao dete

Domaćin Pera_Zdera (avatar)
    Učlanjen
    29.12.2003.
    Reputaciona moć
    84

Devojke i njihova opterecenost udajom, pa onda u svakom segmentu zivota vide samo to. No dobro...mozda je to nesto vezano za majcinski instinkt, koji mi muski bas i nemamo toliko izrazen.
    Pojedine su cak sklone da i pre nego se smuvaju gledaju kroz tipa i vide samo oltar i burmu iza njega. Ponekad mi izgleda i kad upoznavaju tipa(dobar dan, dobar dan) samo to vide. I onda naravno da se od takvog pogleda tipovima od burme pricinjava omca.

Slične teme

1. ozbiljna veza
    Autor OBICAN DECKO u forumu Beograd
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 05.01.2007., 16:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •