Od kako je Nemacka pocela da "pomaze" Grckoj spoljni dug im porastao tri puta!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.027
640px-Greek_debt_and_EU_average_since_1977.png


Kako objasnjavate gospodo evropejci ovaj rast grckog duga?

Logicno bi bilo da od kako sprovode mere stednje da im dug pada , ali ne njima dug neverovatno raste!

Dug je poceo da im neverovatno raste od kako su Nemci i EU krenuli da im "pomazu" i namecu mere stednje. Sto Grci vise stede to je dug sve veci...

Kao sto vidite sto Grci vise stezu kais i stede, to im je dug sve veci i veci.

Kao sto se moze videti , mere stednje koje namece EU je kao kad bolesnika lecite misomorom ili nekim slicnim otrovom...

EU ne zeli da pomogne Grcima i da ih izvuce , vec da ih sto vise utera u dug i bedu , pa da im posle na ime tog duga preuzme sve u drzavi sto vredi...

Isto vazi za sve ostale balkanse drzave - na delu je klasican kolonijalizam i ekonomska okupacija

Jedino resenje u toj situaciji jeste bankrot drzave i odbijanje daljeg zaduzivanja i sprovodjenje EU diktata.
 
Poslednja izmena:
moja greska postavio sam pogresan grafikon - ono je grafikon javnog duga Engleske

Znaci Grcima je spoljni dug od kako sprovode mere stednje porastao za skoro duplo

Kako to objasnjavas?

Zasto im spoljni dug raste za duplo ako oni stede i stezu kais da smanje dugove?

Sa 355 na 316 od uvodjrnja mera stednje, stvarno duplo
 
Sa 355 na 316 od uvodjrnja mera stednje, stvarno duplo

mere stednje su poceli da sprovode 2008. Od tada im je dug porastao skoro za duplo gledaj grafikon koji sam stavio ispravljen.

Zar nije logicno ako stedis i stezes kais da ti dug pada a ne da raste?

Kako objasnjavas rast grckog duga i pored mera stednje?

2008 grcki dug je bio 105% GDP-a a 2013/2014 je stigao na skoro 200% GDP-a

A i pre toga im ne Nemacka "pomagala" tako sto je preko od strane Nemacke potplacenih grckih politicara davala kredite "povoljno" da guraju u potrosnju . da kupuju nemacku robu, da ih navuku kao narkomana a onda su im uzeli i dusu...

Grcki dug je poceo da raste nenormalno od kako su poceli da slede EU diktat i slusaju Nemacku.
 
Poslednja izmena:
mere stednje su poceli da sprovode 2008. Od tada im je dug porastao skoro za duplo gledaj grafikon koji sam stavio ispravljen.

Zar nije logicno ako stedis i stezes kais da ti dug pada a ne da raste?

Kako objasnjavas rast grckog duga i pored mera stednje?

2008 grcki dug je bio 105% GDP-a a 2013/2014 je stigao na skoro 200% GDP-a

A i pre toga im ne Nemacka "pomagala" tako sto je preko od strane Nemacke potplacenih grckih politicara davala kredite "povoljno" da guraju u potrosnju . da kupuju nemacku robu, da ih navuku kao narkomana a onda su im uzeli i dusu...

Grcki dug je poceo da raste nenormalno od kako su poceli da slede EU diktat i slusaju Nemacku.

Samo siris dezinformacije. 2010 godine je grcka primorana na stednju i kao sto vidis spoljni dug ne raste vise
 
zar je iko mogao ocekivati da ce nemacka sa svim onim sto jeste i najmanje biti naivna krenuvsi uopste u projekt EU ?
nije grckoj smela da se desi alavost i naivnost ali se nadam da tsipras vec ima resenje koje stoji iza onakvog nastupa :)

nemackoj, odnosno EU bih najbrze moguce isplatila sve do zadnjeg centa i dovidjenja, za vjek "und" vjekov! svako moze sam samo ako zeli. ne mora da ima razvijenu privredu kao najrazvijeniji, ne treba nikom takav standard koji ima nemacka ali zasto da ljudima ispada jetra ni zbog cega?
sta ce meni recimo na balkanu putevi kao po evropi ako ja, gradeci ih, nemam onda novca ni za hleb? a i samo nametanje svog tempa bilo kome je odvratno.
neka se svako razvija kako moze i ume.
nemci su takav organizaciono - radni mentalitet kakav mi juznjaci kolektivno nikad biti necemo, tako da je sve drugo samo silovanje naroda.
ko moze pojedinacno nek radi sa njima(nemcima), sto da ne, naucice dosta, postace zbilja vispren u svom poslu, jer drugacije i ne moze(socijalne slucajeve ne racunam) ali ceo narod preinaciti u nesto drugo , suludo je.

- - - - - - - - - -

Očigledno Grčka ima potencijala, samo kako dug riješiti...?

pa tim potencijalom.
ima toliko ostrva da samo pola izda na 20-30 godina rusima i kinezima, eto im da vrate sav dug a turista ce biti te biti.
 
Ovde je ovaj covek lepo objasnio kako Amerika i Nemacka kreditima unistavaju okupiraju i porobljavaju citave drzave i narode.

1. Dovedu svoje ljude na vlast u nekoj zemlji, ili postojecu vlast ucene da uzima kredite
2. Krediti idu u potrosnju sto narod u tim zemljama gleda sa odobrenjem jer mu privremeno raste standard
3. Nakon perioda lepog zivota koji je kratak, dolazi period teskog i loseg zivota koji je veoma dugacak
4. Drzavi se na ime dugova uzima sva vredna imovina koja je visestruko vrednija od svih kredita koji su uzeti

 
Nije im porastao spoljni dug uvođenjem mera štednje....

Logično je da da je smanjen: neki su otpisali dugove, odnosno delove dugova, zbog čega su naročito ljuti strance. Na primer otpisan je deo dug banaka, država i države mogu da budu poverioci, onda su bila ogromna otpuštanja i smanjenje zarada, problem je nastao u velikoj bedi, mnogi više nisu mogli da vraćaju kredite i bukvalno su se našli na ulici, tako da je logična pobeda Sirize....+
 
Тикси је велики присталица мера штедње у Србији али је зато за велику потрошњу у Грчкој.


За инат ЕУ!!!

ja sam za realnu potrosnju i bez uzimanja nemackih i americkih lihvarskih kredita.

Reci ne MMF-u, EBRD-u , Nemackoj centralnoj banci

Reci ne drogama!
 
Nije im porastao spoljni dug uvođenjem mera štednje....

Logično je da da je smanjen: neki su otpisali dugove, odnosno delove dugova, zbog čega su naročito ljuti strance. Na primer otpisan je deo dug banaka, država i države mogu da budu poverioci, onda su bila ogromna otpuštanja i smanjenje zarada, problem je nastao u velikoj bedi, mnogi više nisu mogli da vraćaju kredite i bukvalno su se našli na ulici, tako da je logična pobeda Sirize....+

UVodni grafikon pokazuje drugacije

Od kako je Grcka prenela svoj suverenitet na EU i krenula da sprovodi nemacke naloge propali ko muda kroz pocepane gace.
 
pa tim potencijalom.
ima toliko ostrva da samo pola izda na 20-30 godina rusima i kinezima, eto im da vrate sav dug a turista ce biti te biti.

А је л' ће сва острва да изда само Русима и Кинезима или ће да изда острва и неким другим народима? Нпр. Бугарима, Бразилцима, Американцима, Индијцима, Србима, Данцима, Ескимима или Украјинцима?


Зашто баш само Русима и Кинезима? Зашто не нпр. ономе ко понуди најбољу цену?
 
Ovde je ovaj covek lepo objasnio kako Amerika i Nemacka kreditima unistavaju okupiraju i porobljavaju citave drzave i narode.

1. Dovedu svoje ljude na vlast u nekoj zemlji, ili postojecu vlast ucene da uzima kredite
2. Krediti idu u potrosnju sto narod u tim zemljama gleda sa odobrenjem jer mu privremeno raste standard
3. Nakon perioda lepog zivota koji je kratak, dolazi period teskog i loseg zivota koji je veoma dugacak
4. Drzavi se na ime dugova uzima sva vredna imovina koja je visestruko vrednija od svih kredita koji su uzeti

Samo što kredite ne daju Amerika i Nemačka kao države, nego banke koje nisu u američkim i nemačkim, nego u rukama cionista ;)

I zaboravio je još par koraka

5. Na vlast se na talasu nezadovoljstva dovode "levičari" koji će kobajagi da reše situaciju
6. Levičari naravno zemlju dovedu u još veće sr.nje, ali zato brutalno unište bilo kakve nacionalne snage u zemlji koje bi mogle da pruže otpor cionizmu .
7. Posle propasti "levice" narod postaje spreman na sve i dovodi na vlast "demokrate" koje onda prisatju na uslove lihvara
8. Zemlja je porobljena i suviše apatična da pokuša da se isčupa iz lanaca .
 
Tako i Grcka . Od kad joj Nemacka "Pomaze" sve im je gore , raste dug, pada GDP , raste nezaposlenost, rastu porezi - sve gore i gore.

Ne pomaže im Nemačka nego cionisti .

Drugo, Grci će morati da se naviknu na niži životni standard nego što su imali, hteli-ne hteli. Jednostavno, zemlja troši više nego što proizvodi . Cionisti su ih navukli na kredite, a sad zatežu omču . Izlečenje svakog narkomana je teško.
 
Grcka je kao bolesnik kojem doktori daju otrov.

Umesto da ozdravlja bolesnik je sve bolesniji i sve mu je gore.

Tako i Grcka . Od kad joj Nemacka "Pomaze" sve im je gore , raste dug, pada GDP , raste nezaposlenost, rastu porezi - sve gore i gore.

NEMACKA MEDECINA JE NAJBOLJA!

Ako zelis da umres...

Tihi slagao si 3 puta samo na ovoj temi. Kako covek da ti veruje
 
Ne pomaže im Nemačka nego cionisti .

Drugo, Grci će morati da se naviknu na niži životni standard nego što su imali, hteli-ne hteli. Jednostavno, zemlja troši više nego što proizvodi . Cionisti su ih navukli na kredite, a sad zatežu omču . Izlečenje svakog narkomana je teško.

ista je situacija i sa nama u Srbiji

Svi smo mi zrtve zapadnih zlikovaca.
 
ista je situacija i sa nama u Srbiji

Svi smo mi zrtve zapadnih zlikovaca.

Ne postoje nikakvi "zapadni zlikovci" . Postoji cionistički bankarski kartel koji globalno kontroliše ekonomiju svih zemalja koje koriste dolar (a to su praktično sve zemlje sveta ) . Postoji i cionistički kulturni model koji se nameće stanovništvu cele planete, a sastoji se uglavnom od hedonizma i života na kredit . I postoje zemlje kao Srbija i Grčka koje su se navukle na cionistički kreditni otrov.

Rešenje problema je jednostavno ali bolno : proglasiti default na postojeće dugove (odbiti plaćanje) i onda živeti bez novih zaduživanja, što znači smanjenje svih vrsta budžetskih parazita . Naravno da će se razne komunjare buniti protiv toga, ali oni su ionako cionističke slugeranje i neprijatelji naroda .
 

Back
Top