Александар Вучић: Србија је већ изабрала између Русије и ЕУ
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Александар Вучић: Србија је већ изабрала између Русије и ЕУ

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Александар Вучић: Србија је већ изабрала између Русије и ЕУ

http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-vucic-mi-veoma-zavisimo-od-ruskih-energenata-moramo-da-pazimo.html

Српски премијер Александар Вучић истакао је за бечки дневник "Пресе" да Србија не мора да бира између Русије и ЕУ, јер је то већ учинила и налази се на путу у Унију, што је стратешки циљ земље, те нагласио да жели добре односе са суседима, јер без стабилности нема ни напретка у региону.

Вучић је, у интервјуу за данашњи број бечког дневника "Пресе", на питање да ли страхује да ће морати да једног дана бира између Брисела и Москве, одговорио да Србија истовремено жели да сачува традиционално добре односе са Русијом.

Вучић је рекао да не постоји притисак из ЕУ на Србију да се прикључи санкцијама против Русије, указујући да ће земља морати наредних година да своју спољну политику хармонизује са политиком Уније.

Шеф српске владе изразио је захвалност низу земаља ЕУ који разумеју тешку ситуацију Србије.

"Ми веома зависимо од руских енергената и морамо да пазимо на наше интересе. Истовремено је наш стратешки циљ без сумње пут у правцу ЕУ, и то отворено говорим и Русији", објаснио је он.

Вучић је напоменуо да то није популарно у Србији, и да би било популарније када би другачије говорио.

"Мислим да је најпопуларнији политичар у Србији данас нови грчки премијер Алексис Ципрас, а сигурно не ја", нагласио је он.

"Тачи није у праву"

Вучић је негирао изјаву косовског министра иностраних послова Хашима Тачија да је Србија де факто признала независност Косова, рекавши да сматра да он није у праву.

"Косовски политичари су жртве реторике признање/непризнавања. Међутим, најважније је да ли разговарамо о нашим проблемима на миран начин? То чинимо. Да ли постоји дијалог или не ? Да, постоји. Решавамо ли многе проблеме или не? Да, то смо чинили", указао је Вучић, додајући да ће следећи састанак у оквиру дијалога Београда и Приштине бити одржан 9.фебруара у Бриселу.

Упитан за став Србије у дијалогу, Вучић је објаснио да је најважније да се води брига о обичним људима на Косову, о њиховом животу и будућности.

"Морају имати могућност да се крећу слободно и осећају безбедно. Када сам недавно био на Косову, грађани су само на крају мог говора аплаудирали. Они су можда очекивали ватрени говор, али то нисам учинио. Поручио сам им да морају наредних 100 година живети ту са Албанцима. Било би неодговорно, ако би рекао нешто глупо, јер ја полазим за Београд, а они остају ту. Морамо пронаћи најбоље могућа решења за обе стране. То мислим да су и Албанци схватили. Поједини су покушали да ме провоцирају, али на то нисам реаговао и све је добро протекло", рекао је Вучић.

"Нико неће сањати о стварању Велике Албаније"

Поводом заставе Велике Албаније, коју је дрон спустио на стадион у Београду, Вучић је указао да је та иста застава била и на резиденцији албанског премијера и да је распрострањена у албанско настањеним подручјима.

"Ако бих рекао да нисам забринут, не бих ствари схватио озбилно. Међутим, рационалност и разум ће надвладати и нико неће сањати о стварању Велике Албаније. То се барем надам", рекао је српски премијер.

Он је нагласио да Србија поштује територијални интегритет Босне и Херцеговине.

"Ако желимо нешто да постигнемо у региону, потребни су нам политичка и економска стабилности. Ако немамо ту стабилност, онда ће Србија доживети неуспех код својих реформи и због тога патити. То мора бити схваћено од стране свих у региону. Не предузимамо ништа против територијалног интегритета Босне и никога нећете наћи у Сарајеву ко би рекао супротно", подвукао је Вучић, наводећи да је и Милорад Додик без сумње то схватио.

"Јесу ли добијали паре од ЕУ? Јесу"

Упитан за оптужбе на рачун новинара БИРН-а, он је рекао да ни та организација не крије да добија новац за "производњу нетачних извештаја".

"Ми смо доказали да су нетачни и Светска банка је реаговала и рекла да се ради о чистој лажи што су известили", подсетио је Вучић.

"Јесу ли добијали паре од ЕУ? Јесу. Јесу ли лагали ? Да. Шта је онда закључак? Зар немам право на то да одговорим. Јер се мени жели узети право на слободно изјашњавање", упитао је српски премијер.

Он је, истовремено, на питање да ли се може доћи до закључка да је ЕУ платила да би лагали, признао да је његова грешка била што је казао да је то била намера Уније.

"Не знам да ли ЕУ жели да види објављивање таквих чланака. На крају, то је био резултат", констатовао је Вучић.

.............

Dakle ako nekome nije bilo jasno evo crno na belo.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Aktivan član CelticWolf (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Александар Вучић: Србија је већ изабрала између Русије и ЕУ

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    Вучић је рекао да не постоји притисак из ЕУ на Србију да се прикључи санкцијама против Русије, указујући да ће земља морати наредних година да своју спољну политику хармонизује са политиком Уније.

Шеф српске владе изразио је захвалност низу земаља ЕУ који разумеју тешку ситуацију Србије.

"Ми веома зависимо од руских енергената и морамо да пазимо на наше интересе. Истовремено је наш стратешки циљ без сумње пут у правцу ЕУ, и то отворено говорим и Русији", објаснио је он.

Вучић је напоменуо да то није популарно у Србији, и да би било популарније када би другачије говорио.
    Gospodar pokazuje savrseno nepoznavanje demokratskog sistema. Pa upravo je poenta da vlast radi ono sto narod izabere ! Ne ono sto se svidja pojedincu koji se dokopao vlasti. Kakav diletant. Pa on se cak i ne stidi, on se hvali time kako radi nesto sto je nepopularno, pakujuci to kao nekakvu hrabrost, a u stvari se radi o najobicnijem krsenju pravila demokratskog drustva.

Poznat Libar (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Bravo Vucicu,svaka ti je kao u Njegosa !

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    209

Srbija je izmedju Rusije i EU vec odabrala, samo sto Vucicu izgleda niko nije javio koji je izbor u pitanju.
    Poslednji put ažurirao/la dlugomir : 01.02.2015. u 13:11

Primećen član антиимперијалиста (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Никада нећемо ући у ЕУ то Вучић треба да зна и то не због нас него због њих.Све што хоће могу и преко послушника на власти то задовољство припада Хрватима и Словенцима и онако припадају том слоју друштва (фашистички) нисам љубоморан на њих напротив него реално кад нисмо добили чланство после досманлија нећемо ни сад...

Domaćin Лавље Срце (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Obavestite Vučića da on nije predesdnik države.

Da čovek ne poveruje, kako ladno eliminisao Nikolića i celu Srbiju i Srbe!

Ah da, ja zaboravih, čoek ja vlasnik Srbije...
    Poslednji put ažurirao/la Лавље Срце : 01.02.2015. u 01:30

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    626

Ми веома зависимо од руских енергената и морамо да пазимо на наше интересе. Истовремено је наш стратешки циљ без сумње пут у правцу ЕУ, и то отворено говорим и Русији.

Мора да води рачуна о нашим интересима, а мора и да ради против наших интереса. Које му је морање јаче?

.

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3406

Лицемер:

Nedjelja, 01. februar/veljača 2015, 13:15 CET

Vučić u Moskvi: I Rusija i EU

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Moskvi da Srbija želi da postane deo EU, ali da ne želi da narušava odnose sa Rusijom. Obraćajući se medijima posle susreta sa ruskim premijerom Dmitrijem Medvedevom u Moskvi, Vučić je takođe rekao da su, kada je reč o projektu „Južni tok“, ostala još samo tehnička pitanja, koja se brzo "zatvaraju".

„Južni tok“ je prioritet za Rusiju, izjavio je Medvedev, precizirajući da je to postalo očigledno i u kontekstu događaja u Ukrajini. „Po našem mišljenju taj projekt ne bi trebalo politizovati. Posebno, naši pregovori sa srpskim partnerima su potvrdili njegov značaj. Mi ćemo uskoro biti spremni za potpisivanje dokumenta što će, po mom mišljenju, zahvaljujući značaju tog projekta, značiti ulazak naših odnosa sa Srbijom u novu fazu“, kazao je Medvedev.

Podvlačeći da su na razgovorima u Moskvi razrešene nejasnoće oko „Južnog toka“, odnosno "četiri molbe" srpske strane, Vučić je dodao da je zahvalan ruskim kolegama što su razumeli potrebe Srbije. Detalje nije iznosio, ali je naveo očekivanja da bi narednih dana sve moglo biti rešeno. Nije se štedeo u zahvaljivanju:

„Zaista hvala ruskoj strani, hvala Dmitriju Medvedevu, hvala gospodinu Novaku, hvala gospodinu Mileru, hvala svima koji su želeli da saslušaju naše molbe ili naše želje ili male, male, primedbe i mi smo to kao prijatelji uspeli u potpunosti da razrešimo“.

O širem kontekstu privredne saradnje dve države još je naveo: „Nisam krio pred predsednikom Vlade Dmitrijom Medvedevim da smo mi u Srbiji svojom krivicom napravili probleme u oblasti železničkih pruga i uopšte u oblasti saradnje sa RŽD-om. Mi ćemo te posledice nositi sa sobom ali i probleme rešavati“.

Kada je reč o spoljnoj politici, Vučić je naveo da za Srbiju nema dileme, te da neće menjati svoj spoljno-politički konstekst. Najkraće rečeno bilo bi to Rusija i Evropska unija

http://www.slobodnaevropa.org/content/vucic-u-moskvi-i-rusija-i-eu/25448406.html
    Poslednji put ažurirao/la dlugomir : 01.02.2015. u 14:39
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Primećen član
    Učlanjen
    12.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Libar Pogledaj poruku
    Bravo Vucicu,svaka ti je kao u Njegosa !

Kad vidim ove Zstave povezane odmah se sjetim muslimanske i hrvatske povezane a znamo sta je bilo kasnije.
    Nadam se da se Srbiji nece isto desiti.

Primećen član tamoneki (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

A kad je to Srbija izabrala...?...bojim se da se nas premijer malo zaigrao i umislio da je mocniji no sto jeste i dao sebi malo vise prava nego sto mu pripada...
    Poslednji put ažurirao/la dlugomir : 01.02.2015. u 15:28

Veoma poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1067

Još nam nije kasno da se predomislimo. Pogotovu ako bude nekih ucena, a verovatno će ih biti oko otvaranja poglavlja za priključenje Uniji.

Možda nije dobro da o tome tako javno i otvoreno govori

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    17110

Citat Original postavio tamoneki Pogledaj poruku
    A kad je to Srbija izabrala...?
    Onda kada je glasala na izborima ubacivsi u parlament iskljucivo stranke koje se zalazu za ulazak u EU.
    Ja volim zvuk motora i kad škripe gume, a elektriku nek' voli onaj ko ne razume.

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ali Vučić je jedini lider iz EU miljea koji odbija da uvede sankcije ruskom narodu.

Šta nam to kaže -- da je on izabrao Rusiju.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

A kad je to Srbija izabrala...?...bojim se da se nas premijer malo zaigrao i umislio da je mocniji no sto jeste i dao sebi malo vise prava nego sto mu pripada...
    izabrala je odavno.

dajuci glas tadicu uz njegovo *evropa nema alternativu*

i nastavlja i dalje jer sada u skupstini nem proruskih stranaka.

to je realnost

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio tava tava Pogledaj poruku
    Ali Vučić je jedini lider iz EU miljea koji odbija da uvede sankcije ruskom narodu.

Šta nam to kaže -- da je on izabrao Rusiju.
    ako se tvoja dva prijatelja posvadjaju da li se i ti trebas svadjati sa nekim od njih ili trebas gledati svoj stav i druziti se sa obojicom

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    8728

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Onda kada je glasala na izborima ubacivsi u parlament iskljucivo stranke koje se zalazu za ulazak u EU.
    ТО СЕ НИКАДА НИЈЕ ПИТАЛО

ВАЉДА ЈЕ АГРЕСИЈА И БОМБАРДОВАЊЕ СРБИЈЕ ОД НАТО

БИЛО СВАКОМ НОРМАЛНОМ ДОВОЉНО ...
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Primećen član tamoneki (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Pa nesto se ne secam da je SNS pre izbora pricao ono sta sad prica i radi...i izbori nisu bili izjasnjavanje o ulasku u EU, to se u svim civilizovanim drzavama odlucuje referendumom...

Primećen član Чварков Ђорђе (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Банана посла.

Elita Александр Григорьевич (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    575

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-vucic-mi-veoma-zavisimo-od-ruskih-energenata-moramo-da-pazimo.html

Српски премијер Александар Вучић истакао је за бечки дневник "Пресе" да Србија не мора да бира између Русије и ЕУ, јер је то већ учинила и налази се на путу у Унију, што је стратешки циљ земље, те нагласио да жели добре односе са суседима, јер без стабилности нема ни напретка у региону.
    .............

Dakle ako nekome nije bilo jasno evo crno na belo.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

НАШИ ДАНИ

Развило се црно време опадања,
    Набујао шљам и разврат и пороци,
    Подиг'о се трули задах пропадања,
    Умрли су сви хероји и пророци.
    Развило се црно време опадања.

Прогледале све јазбине и канали,
    На високо подигли се сутерени,
    Сви подмукли, сви проклети и сви мали,
    Постали су данас наши суверени.
    Прогледале све јазбине и канали.

Покрадени сви храмови и ћивоти,
    Исмејане све врлине и поштење,
    Понижени сви гробови и животи,
    Упрљано и опело и крштење.
    Покрадени сви храмови и ћивоти.

Закована петвековна звона буне,
    Побегао дух јединства и бог рата,
    Обесисмо све празнике и трибуне,
    Гојимо се од грехова и од блата.
    Закована петвековна звона буне.

Од пандура створили смо великаше,
    Достојанства поделише идиоти,
    Лопови нам израђују богаташе,
    Мрачне душе назваше се патриоти.......
    Север - То је посебно место где се сусрећу други светови!

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    189

To je njegov lukav plan! Srbi će biti Putinovi 'spavači' u EU!
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    189

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    [I]М
    Вучић је рекао да не постоји притисак из ЕУ на Србију да се прикључи санкцијама против Русије, :

.
    Logično! Evropskoj uniji odgovara ekonomski što jača Srbija ako je želi primiti!
    Dosta joj je istočno-evropske sirotinje i jada!

Aktivan član DjokoK (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    Ми веома зависимо од руских енергената и морамо да пазимо на наше интересе. Истовремено је наш стратешки циљ без сумње пут у правцу ЕУ, и то отворено говорим и Русији.

Мора да води рачуна о нашим интересима, а мора и да ради против наших интереса. Које му је морање јаче?

.
    Jao ne lupetaj.. Srbija opstaje na fondovima evropske unije, da ni njih nema davno bismo pocrkali od bede u bankrotu (mada smo iovako blizu)... NIje Vucic glup kad je njegov dzep u pitanju, i dzep politicara.

Zato oni sad navodno teze tamo, jer ih tamo najveca para ceka, a znamo koje su ludacke pesmice pevali ranije ti seseljevci kada su doprinosli svakom sustinskom urnisanju ove zemlje..

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Александр Григорьевич Pogledaj poruku

НАШИ ДАНИ

Развило се црно време опадања,
    Набујао шљам и разврат и пороци,
    Подиг'о се трули задах пропадања,
    Умрли су сви хероји и пророци.
    Развило се црно време опадања.

Прогледале све јазбине и канали,
    На високо подигли се сутерени,
    Сви подмукли, сви проклети и сви мали,
    Постали су данас наши суверени.
    Прогледале све јазбине и канали.

Покрадени сви храмови и ћивоти,
    Исмејане све врлине и поштење,
    Понижени сви гробови и животи,
    Упрљано и опело и крштење.
    Покрадени сви храмови и ћивоти.

Закована петвековна звона буне,
    Побегао дух јединства и бог рата,
    Обесисмо све празнике и трибуне,
    Гојимо се од грехова и од блата.
    Закована петвековна звона буне.

Од пандура створили смо великаше,
    Достојанства поделише идиоти,
    Лопови нам израђују богаташе,
    Мрачне душе назваше се патриоти.......
    A citat se odnosi na sve kvazipatriote koji su do temelja upropastili ovu zemlju od devedesetih naovamo sa svojom sumanutom nacionalistickom politikom, koji se busaju u grudi nekim krstacama, kosovarstvom i pravoslavljem, a okoreli su kriminalci sa debelim bankovnim racunima, olosi i orudja strahovlasti... Pa oni zaslepljeni putinomanijom i rusofilijom i mitovima o rusko-srpskom bratstvu koji bi da se Srbija pripoji Rusiji i u nju integrise kao gubernija, dok Rusiju realno zabole i gleda svoje interese kao i uvek - a obican srpski narod grca u bedi od danas do sutra.
    Poslednji put ažurirao/la DjokoK : 02.02.2015. u 06:41

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    189

Citat Original postavio DjokoK Pogledaj poruku
    J

A pesma se odnosi na sve kvazipatriote koji su do temelja upropastili ovu zemlju od devedesetih naovamo sa svojom sumanutom nacionalistickom politikom, koji se busaju u grudi nekim krstacama, kosovarstvom i pravoslavljem, a okoreli su kriminalci sa debelim bankovnim racunima, olosi i orudja strahovlasti... Pa oni zaslepljeni putinomanijom i rusofilijom i mitovima o rusko-srpskom bratstvu koji bi da se Srbija pripoji Rusiji i u nju integrise kao gubernija, dok Rusiju realno zabole i gleda svoje interese kao i uvek - a obican srpski narod grca u bedi od danas do sutra.
    A ti si mislio da je u onoj jugi-pljugi bilo dosta napisati molbu i odmah bi se dozvolilo formiranje ovih novih (banana?) država!?
    Pa i ona trula Austro-Ugarska se raspala tek nakon što su 4 godine topovi vodili 'diplomaciju'!

Slične teme

1. Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 08.09.2014., 04:36
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.01.2014., 19:33
  3. Александар Вучић
    Autor АНАРХИЈА u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.09.2008., 20:27
  4. Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 31.08.2008., 21:10