Evo ja Džavid volim Isusa Hrista

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Abdullah

Domaćin
Banovan
Poruka
3.616
Evo ja Džavid volim Isusa Hrista, hajde da čujem da neko od pravoslavaca kaže „ja volim Muhameda“

Screenshot_153.jpg


Rožaje – Poslanik Socijaldemokratske partije Džavid Šabović kazao je u izjavi za portal Analitika da se on ne libi da kaže da voli Isusa Hrista ali da će proći mnogo vremena kad će neko od „pravoslavaca reći da voli Muhameda“.

Govoreći o skupu “Protest za poslanika Muhameda” u Rožajama, zbog nedavnih dešavanja u Parizu, Šabović je rekao da se pripadnici različitih vjera u Crnoj Gori među sobom dobro ne poznaju i da hvali međureligijskih kontakata da bi smo jedni o drugima znali više.

“Možda ću zaprepastiti i moje sunarodnike koji vjeruju u istog Boga kao ja, ovim što ću reći a kamo li druge. Evo ja Džavid Šabović volim Isusa Hrista. Hajde da čujem da mi neko od pravoslavaca kaže „ja Branko, Marko, Stanko volim Muhameda“. Proći će puno vode Limom kada budemo u prilici da to čujem. Zašto je to tako? Zato što se ne poznajemo dovoljno dobro. Da se poznajemo shvatili bi istinu – a to je da je Bog jedan”.

(analitika)

http://sandzakpress.net/evo-ja-dzav...a-neko-od-pravoslavaca-kaze-ja-volim-muhameda
 
Evo ja Džavid volim Isusa Hrista, hajde da čujem da neko od pravoslavaca kaže „ja volim Muhameda“

Screenshot_153.jpg


Rožaje – Poslanik Socijaldemokratske partije Džavid Šabović kazao je u izjavi za portal Analitika da se on ne libi da kaže da voli Isusa Hrista ali da će proći mnogo vremena kad će neko od „pravoslavaca reći da voli Muhameda“.

Govoreći o skupu “Protest za poslanika Muhameda” u Rožajama, zbog nedavnih dešavanja u Parizu, Šabović je rekao da se pripadnici različitih vjera u Crnoj Gori među sobom dobro ne poznaju i da hvali međureligijskih kontakata da bi smo jedni o drugima znali više.

“Možda ću zaprepastiti i moje sunarodnike koji vjeruju u istog Boga kao ja, ovim što ću reći a kamo li druge. Evo ja Džavid Šabović volim Isusa Hrista. Hajde da čujem da mi neko od pravoslavaca kaže „ja Branko, Marko, Stanko volim Muhameda“. Proći će puno vode Limom kada budemo u prilici da to čujem. Zašto je to tako? Zato što se ne poznajemo dovoljno dobro. Da se poznajemo shvatili bi istinu – a to je da je Bog jedan”.

(analitika)

http://sandzakpress.net/evo-ja-dzav...a-neko-od-pravoslavaca-kaze-ja-volim-muhameda

Ajde mi molim te objasni zasto bi neki hriscanin voleo Muhameda?
 
Dzavid ne voli Isusa Hrista, Dzavid voli neuspesnog proroka Isu koji se uplasio Rimljana, lazirao svoju, da su cak i njegovi sledbenici pomislili da je mrtav, Isu koji je bio toliko slab da je ubrzo posle njegovog odlaska dosao zli Pavle i promenio Isusova ucenja za 180 stepeni

e to je Dzavidov Isus...

a sto se tice toga zasto hriscani ne vole Muhameda, pa zato sto ne postoji nijedan razlog da ga vole... kao prvo on je za hriscane lazan prorok, a onda dolaze njegova antihriscanska ucenja (svi hriscani ce goreti u paklu, zli hriscani su menjali Jevandjelje, poseban porez za hriscane, hriscani opisani kao najgora stvorenja, naredjenje da se hriscani proteraju sa Arabijskog poluostrva...)

zasto bi ga uopste bilo koji hriscanin voleo?
 
Dzavid ne voli Isusa Hrista, Dzavid voli neuspesnog proroka Isu koji se uplasio Rimljana, lazirao svoju, da su cak i njegovi sledbenici pomislili da je mrtav, Isu koji je bio toliko slab da je ubrzo posle njegovog odlaska dosao zli Pavle i promenio Isusova ucenja za 180 stepeni

e to je Dzavidov Isus...

a sto se tice toga zasto hriscani ne vole Muhameda, pa zato sto ne postoji nijedan razlog da ga vole... kao prvo on je za hriscane lazan prorok, a onda dolaze njegova antihriscanska ucenja (svi hriscani ce goreti u paklu, zli hriscani su menjali Jevandjelje, poseban porez za hriscane, hriscani opisani kao najgora stvorenja, naredjenje da se hriscani proteraju sa Arabijskog poluostrva...)

zasto bi ga uopste bilo koji hriscanin voleo?

Pa ova evandjelja kojima se vodite su netacna a da procitas barnabino evandjelje vidio bi istinu.
 
Vi znate dobro da ste u gresci i da vasa vjera nije pravilna. Imate puno nedefiniranih stajalista a ucenje o trojstvo je nesto zaista lose da vas sve vas krscane uporedjuju sa mnogobozcima. Naravno da ja volim Isaa .a.s. i on je sirio istu vjeru kao i Muhammed s.a/v/s/ ali sa Muhammedom se zavrsava epoha proroka i od tada nijedan prorok se nije pojavio i to ce tako biti sve do pred Sudnji Dan.
 
jevandjelje po Varnavi je srednjovekovna podmetacina i izmisljotina prepuna geografskih, istorijskih i raznih drugih gresaka

uz to ne postoji nikakav dokaz da je Varnava ikada i video Isusa, a jos manje bio Njegov sledbenik... stavise Varnava je sa Kipra
 
Vi znate dobro da ste u gresci i da vasa vjera nije pravilna. Imate puno nedefiniranih stajalista a ucenje o trojstvo je nesto zaista lose da vas sve vas krscane uporedjuju sa mnogobozcima. Naravno da ja volim Isaa .a.s. i on je sirio istu vjeru kao i Muhammed s.a/v/s/ ali sa Muhammedom se zavrsava epoha proroka i od tada nijedan prorok se nije pojavio i to ce tako biti sve do pred Sudnji Dan.

ти вероватно, сад би да нас убедиш да твој чукундеда који је био хришћанин знао да наша вјера није правилна:D
 
Evo ja sada napravim četvrtu Abrahamsku religiju sa glupostima gorim nego u prva tri toma, i kažem da poštujem Mojsija, Isusa I Muhameda. Koliko će muslimana reći da poštuju mene kao novog proroka, i preći moju religiju, cvrlizam? :hahaha:

Ah vi nerazumni vernici, toliko gluposti možete izmisliti na dan, da je to zaprepašćujuće. Pa i u bibliji piše da će se pojaviti lažni prorok.

Ponovljeni zakon 18,18 Podignut ću im proroka između njihove braće, kao što si ti. Stavit ću svoje riječi u njegova usta da im kaže sve što mu zapovjedim.
Ponovljeni zakon 18,19 A ne bude li tko poslušao mojih riječi što ih prorok bude govorio u moje ime, taj će odgovarati preda mnom.
Ponovljeni zakon 18,20 A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.`
Ponovljeni zakon 18,21 Možda ćeš reći u svome srcu: `Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?`
Ponovljeni zakon 18,22 Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.

I onda kaboink http://www.answering-islam.org/Green/satanic.htm

Dakle, i Muhamed je lažni prorok prema Starom Zavetu... verovatno otud hrišćani a ni jevreji ne prelaze u Islam. Jehova i Alah su različiti bogovi iako vi 'mislite' da su isti. Alah je bog meseca, a Jehova je bog rata, oba su preuzeta iz paganskih mnogobožačkih religija i izdvojeni kao jedno božanstvo. Malo smućkano, kao i sve prethodne religije, malo nadovezano, svako vuče na svoju vodenicu, a svi se bave mitologijom i glupostima i troše jedini život na raspravu čiji bog ima veći.

Hrišćani se nadovezali na jevrejsku religiju, a muslimani na hrišćansku, sve plagijator do plagijatora. Svi se nastavljaju, smišljajući nove bajke za kontrolisanje bezumnih. I nekako uvek osporavaju prethodnike i zatvaraju mogućnosti za nastavak. To su uradili jevreji, to su uradili hrišćani, pa i Muhamed kad je posle 700 godina video da recept pali, mazno i on istu formulu. I gle čuda, niko da provali to. Što i nije tako čudno jer se radi o verovanju a ne o razmišljanju svojom glavom.
Novi 'proroci' se pojavljuju, itekako. S tim da smo malo zreliji sa znanjem, pa znamo da provalimo prevarante. Ljudi u ono vreme su bili daleko neobrazovaniji, pa nisu druge prevarante provaljivali, pa su religije prolazile, pogotovo kada ih šire sile, mačem i ognjem.
I danas vidimo u ostacima starog sveta, nerazvijenog i bez obrazovanja, koliko su ljudi nekada bili neznalice.
Recimo u Indiji i dalje veruju u trikove sa levitacijom, koji su objašnjeni da su prevara.
Verovali su i Sai Babi, pa su i njegovi trikovi provaljeni.
Čak su verovali i nakon što je ovaj bio provaljen.
Dakle, to odbijanje realnosti zarad verovanja kod vernika je neverovatan fenomen, ta njihova potreba da žive u fantazijskom svetu je neverovatna. Bežanje iz realnosti u neki fiktivni 'bolji svet', i nadanje tom nekom boljem svetu posle smrti, da ih neko spasi i da budu spašeni, a da dupetom ne mrdnu, je odlična tematika kojom su se mislioci bavili i varali ljude oduvek.

Vi znate dobro da ste u gresci i da vasa vjera nije pravilna..

Za sve koji nisu u pravu, postoji kazna u Šarijinom zakonu, zar ne?

zSVfq3V.jpg


Kada bi čovek mogao da uvidi koliko je glup, on ne bi bio više glup.
 
Poslednja izmena:
Vi znate dobro da ste u gresci i da vasa vjera nije pravilna. Imate puno nedefiniranih stajalista a ucenje o trojstvo je nesto zaista lose da vas sve vas krscane uporedjuju sa mnogobozcima. Naravno da ja volim Isaa .a.s. i on je sirio istu vjeru kao i Muhammed s.a/v/s/ ali sa Muhammedom se zavrsava epoha proroka i od tada nijedan prorok se nije pojavio i to ce tako biti sve do pred Sudnji Dan.

Kako bi bilo da uzmes procitati Bibliju, jer tako pise i u Kuranu=Sura 5, Ajet 68,

Reci: "O sljedbenici Knjige, vi niste nikakve vjere ako se ne budete pridržavali Tevrata i Indžila, i onoga što vam objavljuje Gospodar vaš." A to što ti objavljuje Gospodar tvoj pojačaće, uistinu, kod mnogih od njih nepokornost i nevjerovanje, ali, ti ne izgaraj zbog naroda koji neće da vjeruje.

Tevrat= St. Zavet; Indzila= N. Zavet;
 
Ispravnost se dokazuje činjenicama, a činjenica o postojanju boga ima tačno 0.

Talmud nije dokaz postojanja boga.
Biblija nije dokaz postojanja boga.
Kuran nije dokaz postojanja boga.
Lično 'iskustvo' nije dokaz postojanja boga.
Samoprozvani 'proroci' nisu dokaz postojanja boga, niti je ono što oni govore dokaz da su komunicirali sa bogom.

Kada dođe neko da tvrdi fanatično kako je njegova vera ispravna a tuđa neispravna, to ne govori ništa o verniku ali govori SVE o toj religiji koja pravi takav mentalni sklop. govori o njenoj štetnosti.

Alo, to je vera, ne činjenica. Nemaš osnovu da tvrdiš da je tvoja vera jedina ispravna a kamoli ispravna uopšte.
Kada bi bila ispravna, to je samo razlog više zašto svako sa gramom mozga mora ustati protiv te fašističke ideologije i napustiti istu. Al gde ***** u slamnatom šeširu, kazna za napuštanje iste je smrt!
Tvoja vera, više nego bilo koja, proizvodi fanatike sa puškama, opasane bombama, sa mačevima i noževima.
Tvoja religija je pokretač najvećeg zla u istoriji čovečanstva. Najpodmuklija i najperfidnija religija u postojanju, religija koja dozvoljava svojim sledbenicima da lažu sve nemuslimane u vezi svoje religije, ako je to u cilju širenja Islama.
Totalitarna fašistička ideologija, gde se različitost ne samo ne toleriše, već kažnjava oduzimanjem života, i to ne samo na papiru, već i u relanosti, na dnevnoj bazi.

Ups, jesam li povredio tvoja verska osećanja?

Sveti Sava je cini mi se umro od sifilisa. Da li je to tacno?

Ah, vidim da ti povređivanje tuđih verskih osećanja ne znači mnogo. Osim ako nisu tvoja u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam siguran da je Islam prava vjera i da je Islam kontinuitet Judaizmu i Krscanstvu. Posto je Judaizam i Krscanstvo prepuno dodavanja od strane ljudi i nesigurno je onda je normalno da je Islam tacan jer se Kur'an biljezio veoma pazljivo. U Kur'anu nema dodavanja i Kur'an je cista Bozja rijec. To je Bozji govor i naravno da bi svako ko cita ove moje retke mogao da dozna da je Islam prava vjera.
 
Ja sam siguran da je Islam prava vjera i da je Islam kontinuitet Judaizmu i Krscanstvu. Posto je Judaizam i Krscanstvo prepuno dodavanja od strane ljudi i nesigurno je onda je normalno da je Islam tacan jer se Kur'an biljezio veoma pazljivo. U Kur'anu nema dodavanja i Kur'an je cista Bozja rijec. To je Bozji govor i naravno da bi svako ko cita ove moje retke mogao da dozna da je Islam prava vjera.

Još jedan od glupavih cirkularnih argumenata. Logička greška u razmišljanju, Abdulaše.

Pa zato sto je bio dobar.

Pedofil nije 'dobar', ali ti jesi nemoralna osoba isprane glave, kada za bilo koga za koga je ustanovljeno ČINJENIČNO da je bio pedofil, kažeš da je dobar.

Zasto ne voljeti nekoga ko je bio dobar za sve i za muslimane i za sve ljude ovoga svijeta.

Koliko je ljudi umrlo od Islama? Što muslimana šo nemuslimana? Kako je ono od čega se umire, dobro? Koja je tvoja definicija 'dobrog'?

Muhammed s./a/v/s/ je olicenje dobrote i samo pokvarenjaci ga ne mogu voljeti

Niko pametan ne voli pedose. Ali ih pokvarenjaci vole.

Zato Dalibore mozda sada imas shrabrosti da vrijedjas Poslanika s.a.v.s. ali ces kad umres imati velikih problema i muku da dokazes zasto ovako mislis o najboljem covjeku koji je ikada zivio na planeti zemljji.

Ja se više bojim vas Islamskih fanatika, pardon, vernika, nego vaših izmišljotina. Zato i provodim vreme na forumu nadajući se da će se neko od vas dozvati pameti.
Svako ko odbija da razume da je pedofil, pedofil, i da ******* dece nije moralan čin, nije vredan poštovanja kao osoba.
Još gore, ako razume, odobrava, to me užasava, poput recimo tebe.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sada napravim četvrtu Abrahamsku religiju sa glupostima gorim nego u prva tri toma, i kažem da poštujem Mojsija, Isusa I Muhameda. Koliko će muslimana reći da poštuju mene kao novog proroka, i preći moju religiju, cvrlizam? :hahaha:

Ah vi nerazumni vernici, toliko gluposti možete izmisliti na dan, da je to zaprepašćujuće. Pa i u bibliji piše da će se pojaviti lažni prorok.

Ponovljeni zakon 18,18 Podignut ću im proroka između njihove braće, kao što si ti. Stavit ću svoje riječi u njegova usta da im kaže sve što mu zapovjedim.
Ponovljeni zakon 18,19 A ne bude li tko poslušao mojih riječi što ih prorok bude govorio u moje ime, taj će odgovarati preda mnom.
Ponovljeni zakon 18,20 A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.`
Ponovljeni zakon 18,21 Možda ćeš reći u svome srcu: `Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?`
Ponovljeni zakon 18,22 Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.

I onda kaboink http://www.answering-islam.org/Green/satanic.htm

Dakle, i Muhamed je lažni prorok prema Starom Zavetu... verovatno otud hrišćani a ni jevreji ne prelaze u Islam. Jehova i Alah su različiti bogovi iako vi 'mislite' da su isti. Alah je bog meseca, a Jehova je bog rata, oba su preuzeta iz paganskih mnogobožačkih religija i izdvojeni kao jedno božanstvo. Malo smućkano, kao i sve prethodne religije, malo nadovezano, svako vuče na svoju vodenicu, a svi se bave mitologijom i glupostima i troše jedini život na raspravu čiji bog ima veći.

Hrišćani se nadovezali na jevrejsku religiju, a muslimani na hrišćansku, sve plagijator do plagijatora. Svi se nastavljaju, smišljajući nove bajke za kontrolisanje bezumnih. I nekako uvek osporavaju prethodnike i zatvaraju mogućnosti za nastavak. To su uradili jevreji, to su uradili hrišćani, pa i Muhamed kad je posle 700 godina video da recept pali, mazno i on istu formulu. I gle čuda, niko da provali to. Što i nije tako čudno jer se radi o verovanju a ne o razmišljanju svojom glavom.
Novi 'proroci' se pojavljuju, itekako. S tim da smo malo zreliji sa znanjem, pa znamo da provalimo prevarante.
Ljudi u ono vreme su bili daleko neobrazovaniji, pa nisu druge prevarante provaljivali, pa su religije prolazile, pogotovo kada ih šire sile, mačem i ognjem.
I danas vidimo u ostacima starog sveta, nerazvijenog i bez obrazovanja, koliko su ljudi nekada bili neznalice.
Recimo u Indiji i dalje veruju u trikove sa levitacijom, koji su objašnjeni da su prevara.
Verovali su i Sai Babi, pa su i njegovi trikovi provaljeni.
Čak su verovali i nakon što je ovaj bio provaljen.
Dakle, to odbijanje realnosti zarad verovanja kod vernika je neverovatan fenomen, ta njihova potreba da žive u fantazijskom svetu je neverovatna. Bežanje iz realnosti u neki fiktivni 'bolji svet', i nadanje tom nekom boljem svetu posle smrti, da ih neko spasi i da budu spašeni, a da dupetom ne mrdnu, je odlična tematika kojom su se mislioci bavili i varali ljude oduvek.

Ko provaljuje prevarante? Ljudi su ovce a ovce su za sisanje i uvek ce se naci neki prevarant da ih osisa. Pogledaj samo "superrazvijenu" SAD u kojoj imaju na hiljade crkava i proroka. U ostalim delovima sveta su katolicka, pravoslavna crkva, islam... dobro pustile korenje pa ne dozvoljavaju da se pojave novi "proroci" jer bi to njima pravilo konkurenciju.
 
Svi ste vi ateisti i ne vjerujete u Boga a to je greska. Trebali bi ste vjerovati u Boga jer ko se oslanja na Boga taj je u prijednosti. Muhammed s.a.v.s. nije bio pedofil i njegova ljubav prema Aisi r.a. je epska i pravilna. Muslimani vjeruju u Islam jer u Islamu lezi istina ovoga i buduceg svijeta. A pedofili su vise na strani krscana nego sto je to na strani muslimana. Muslimani su ipak kroz historiju vecinom zenili punoljetne osobe a Muhammed s.a.v.s. sto je ozenio devetogodisnju Aisu r.a.. je Allahova mudrost jer Allah je ostavio to muslimanima da razmisljaju kao mudrost koja je ostavila pozioitivnog traga na Islam i muslimane. Od Aise r.a.. se prenose mnogobrojni hadisi i ona je uciteljica muslimanki koje su zeljele doznati poblize Muhammed s.a.v.s. a ona ga je znala najbolje. Muslimani su spremni da brane cast Muhammeda s.a.v.s. i ja branim njegovu cast jer nnjegova cast je i moja cast i ja volim Muhammeda s/a/v/s/
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top