kasting

***** ti kasting! Gledaj ti, da svoje dete da naucis da bude kako treba. A ako je nadarena za kasting, vec ce ti neko tutnuti vizitkartu u ruke... I opet - ***** ti kasting! Gde ide ovaj svet... ?!?
Sest godina... Eeeeeeeej! Sest godina... !
 
Znas sta mogli bi malo da budete kulturniji pre svega a sta mislis da ce neko doci na kucna vrata da ti pokuca i da ti kaze ti si dete talentovano hajde dodji. Pa sta mislis sa tim zasta je talentovano za kasting ili se pravis ja mislim da sam napisala za ples i glumu.a to nista nije pogresno i svako ima pravo da odlucuje sta zeli i sta hoce pa sta ako ima 6 godina? PA NECE VALJDA DA SE BAVI SA TIM KAD BUDE BABA
 
A STA CE TI KASTING ZA PLES I GLUMU? PLATIS, PA TI DETE PLESE. PA TI ONDA DODJE NEKO I KAZE: "DETE TI JE TALENTOVANO. NE MORAS VISE DA PLACAS". NEMOJ MENI DA PROSIPAS FAZONE O KASTINGU, ZA DECU OD SEST GODINA! KASTING OBAVLJA NEKO KOME TREBA DA PLATE ZA ONO STO URADI, A NE ONAJ KOJI PLACA DA BI SE EDUKOVAO! I NEMOJ DA VRISTIS NA MENE!
Kasno je, smeta mi buka...
 
verovatno zato sto najveci broj roditelja koji imaju tendenciju ka epitetu "promaseni slucajevi" poseduju strahovitu ambiciju da "izguraju" decu da postanu cirkuzanti kako bi izlecili sopstvene komplekse.
otuda poticu izjave tipa - moja cerka je strahovito nadarena i ako sam ja bila glupa (naravno i ostala jer to je vanvremenska kategorija) ne mora i ona.
 
zar nije malo surovo dete sa 6 godina opterećivati kastinzima?
ajd glupa sam ali dete treba da bude dete dok to može...dok je dete..i da se igra igra igra ...
koliko se sećam vrlo je malo dece zvezda izraslo u srećne i uspešne ljude...sve neke nesrećne sudbine preopterećene dece roditeljskom ambicijom ... zar nije surovo od dece tržiti da budu uspešni još od detinjsva... zar nije dovoljno da budu deca? ...a naša su najbolja šta god i kako god da rade...
sirota deca... a sve kao radimo za njihovo dobro ...
ne znam možda grešim...
 
Možda niste obratili pažnju, žena napisala da živi u Minhenu.
A možda se ne sećate, ali i u Srbiji ni u folklorna družtva ne primaju bez provere da li neko ima bar osnovnog talenta za igru.
Plesne ŠKOLE su nešto drugo...

Što se tiče "koliko rano je rano" - ne znam. I neću da odlučujem o tome za tuđe dete koje ne poznajem.
Ja sam išla na balet sa 6 godina. Htela sam.
Išla na engleski vanredno od 8 do 16 godine. Htela sam.
Bila član dramskog studija Beograda 4 godine ... negde od 10, 11, čini mi se (i za to nam je trebao "kasting"!). Htela sam.
Deca su različita.
Gradovi su različiti.

Udahnite duboko i smirite se. :D
 
vesna1356:
zna li neko kada ima kasting za decu jer moja cerka ima 6 god i prilicno je nadarena na tom polju pa bi pokusali hvala puno

Kasting? Kakav, gde?
I ja hoću mog sina da upišem u muzičku školu, ali malo glupo da se ovde raspitujem za to.:roll:
 
gane011:
verovatno zato sto najveci broj roditelja koji imaju tendenciju ka epitetu "promaseni slucajevi" poseduju strahovitu ambiciju da "izguraju" decu da postanu cirkuzanti kako bi izlecili sopstvene komplekse.
otuda poticu izjave tipa - moja cerka je strahovito nadarena i ako sam ja bila glupa (naravno i ostala jer to je vanvremenska kategorija) ne mora i ona.
Pa mozda dete voli da plese ili peva. :roll: A ako voli zasto ne bi islo u neku npr. plesnu skolu. :roll: Meni je zao sto me moji nisu upisali na tako nesto kada sam bila mala. :? Samo tada nije bilo prilike a mozda im ne bi palo na pamet i da je bilo. :?
 
Isla sam i ja i na balet, i u muzicku, ali ne secam se nikakvih "kastinga" pre toga... Nije to isto sto i audicija za skolu glume, ili prijemni za muzicku. Tu se proveravaju umetnicke sklonosti i talenat deteta. Kasting, ako cemo vec da se bacamo u sou biznis pricu, je vezan ili za manekenstvo ili za glumu. (Pri tom, kastinzi za decu manekene su ZA MENE ili prevara ili prosto bljak, jer nisam bas pobornik decijeg manekenstva.) Sto se tice glume, tu nije isto kasting i audicija. Kasting se vise odnosi na raspodelu uloga, znaci kad ste jednom vec usli u neki projekat, bar po mom iskustvu.

Gospodja je mozda mislila na audiciju za neku skolu glume, plesa ili nesto slicno. Da je bila malo preciznija u pitanju, mozda bi neko mogao i da odgovori.
 
Izvinjavam se Vesni zbog neprimerene reakcije na njen post. Pored toga sto je moje ponasanje bilo neprihvatljivo, sasvim je moguce i da sam pogresio u proceni situacije. Jbg, los dan... Izvinjavam se svima, koji su morali da citaju moja dva posta na ovoj temi.
 
Aphroditi:
Kasting? Kakav, gde?
I ja hoću mog sina da upišem u muzičku školu, ali malo glupo da se ovde raspitujem za to.:roll:
Ne treba ti kasting za muzicku školu... Ne znam odakle si, ali sigurno ima neka muz. škola u blizini. Odes, pitaš, kad ce biti ( mada mislim da je kasno, ali nikad se ne zna, obicno su u maju, mozda ima i u septembru), odete na prijemni, mali zapevusi :) i to je to...
 
Колико знам, за било коју плесну школицу довољно је да платиш и да дете иде тамо, да ђуска и ужива, ако то оно само воли. Нема кастинга! И не мора да има нарочито талента да би похађао неку плесну школицу. Ако мама жели да дете постиже неке врхунске резултате, то је већ друга прича.
За упис у музичку школу је исувише мала. За музичко забавиште је довољно само да одеш и да платиш. Нема провере, нити ''кастинга''
Реч ''кастинг'' је код нас везана искључиво за манекенске курсеве...а мене, као и Јулиана, подилази језа од тих ствари. И знам неке маме које дадоше силне паре да им деца постану ''познати манекени''...боље да су за те паре ишли на летовања, или их уписали у неки спортски клуб. Дечије манекенство мени личи само на родитељске болесне амбиције.
 
Jao strasno. Pa nije zena pitala sta mislite o tome vec gde ima takvih kurseva a vi ratnu artiljeriju pa udri. Neverovatno stvarno. Pustite ljude neka uzgajaju decu kako oni misle da valja. Bas ce vase savete da slusaju kad nisu ni dosli po savet.
 
Kao prvo da svima javno kazem ja ne lecim svoje bolesne ambicije ja ono sto sam htela i zelela u zivotu ja sam i ostvarila prema tome to nije moja zelja nego zelja mog deteta i ja se izvinjavam ne moze niko od vas suditi koliko i sta moze jedno dete koje ne poznajete. Ja sigurno kao majka nebih dozvolila da maltretiram soje dete bez veze povlaceci je po koje kakvim audicijama i kastinzima i veoma sam kriticna bez obzira i sto je moje dete ako nema talenta nema medjutim ja ne zelim posesivno da tvrdim nesto sto nije tako . Medjutim zao mi je ovim nevernima sto nemogu da pokazem sta ona zna pa bi im dah stao .Samo podatak da je igrala pred tri hiljade ljudi kada je imala samo 4 godine i deset meseci bez imalo srama i stida i da je svima zastajao dah ali necu vas vise daviti sa tim .To nije moja bolesna ambicija
 
linabg:
Ne treba ti kasting za muzicku školu... Ne znam odakle si, ali sigurno ima neka muz. škola u blizini. Odes, pitaš, kad ce biti ( mada mislim da je kasno, ali nikad se ne zna, obicno su u maju, mozda ima i u septembru), odete na prijemni, mali zapevusi :) i to je to...

Ja sam pokusala da budem ironicna, ali ocigledno bezuspesno.:? :lol:
Ne ulazim u to sta je zena htela, ali postaviti pitanje na forumu, kasting, gde i kad, a pise joj u profilu da je iz Minhena,....mislim malo mi je nelogicno.
Odkud mi to mozemo da znamo.
A ja vec znam u koju muz. skolu i kad mogu da upisem svoje dete.:-P :-D
 
Aphroditi:
Ja sam pokusala da budem ironicna, ali ocigledno bezuspesno.:? :lol:
Ne ulazim u to sta je zena htela, ali postaviti pitanje na forumu, kasting, gde i kad, a pise joj u profilu da je iz Minhena,....mislim malo mi je nelogicno.
Odkud mi to mozemo da znamo.
A ja vec znam u koju muz. skolu i kad mogu da upisem svoje dete.:-P :-D
Ok. mislila sam da stvarno pitas :)
 
Larra:
nadarena na polju kastinga?

Mislim da je jasno sta je zena htela da kaze.Samo hocu da pitam cemu tolika rezerva prema tome da dete ima neku aktivnost?Sta treba po celi dan da sedi i bleji?Ne razumem,zar nije lepo kada na vreme otkrijemo talente svoje dece?
I ja se pitam kuda ide ovaj svet ako nastavimo da se ponasamo kao da zivimo u periodu prvobitne ljudske zajednice...........
 

Back
Top