Sama u drustvu ili sama sa sobom

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Drage forumasice mozda je kriva jesen, mozda besposlenost, a mozda samo sticaj zivotnih okolnosti... ali me vec neko vreme "opseda" jedno polufilozofsko pitanje :)
Mozda je ovo tema vise za podforum "Ljubav&Sex" ali sam ipak odlucila da stavim ovde, nesto u stilu zenskog razmisljanja :)
Naime, u razgovoru sa najboljom drugaricom, nasim vezama i danasnjim prilikama, postavile smo pitanje, "Da li je bolje biti sam (bez decka) ili u kakvoj takvoj vezi?"
Pitala sam je "Pa dobro zar ti to sve trpis jer se plasis biti sama?". Posle kratkog cutanja odgovorila mi je potvrdno. Njen odgovor me malo uplasio ali sam se i zamislila.
Pitam se, da li smo stvarno postali ovisni o muskom drustvu, da li je krivo vaspitanje i stalna zapitkivanja o tome kad mislimo da se udamo, ili nas prosto vodi ono "ma dobro i ovo dok ne naidje nesto lepse". Znam sad ce muski deo da me napadne, ali ovde nisam mislila na lose muskarce, vec na lose veze.
Cesto se desava da prosto razvlacimo lose veze, tek da ne bi bili sami. Da li je u pitanju strah od samoce ili nesto drugo, ne znam. Pitam se, da li je bolje biti sam u drustvu ili sam sa sobom?
 
Ponekada je puno bolje biti sam nego u losem drustvu.Barem ja na to tako gledam!Ne traba se bojati samoce, jer ona ponekada ume da bude tako lepa, a kada ti dosadi samoca uvek mozes da pozoves dobrog druga iili drugaricu da zajednicko slobodno vreme lepo utrosite na zajednicke interese.Svi sretni i svi zadovoljni!
 
Jel bolje biti sam ili u vezi TAKVOJ KAKVOJ... naravno da je bolje biti sam nego u nekoj vezi gdje te ON ne postuje,nemas pravao glasa,ponizava te i sl.... naravno da je bolje biti sam i nesto tako nikad ne bih tolerisala (sad ce neko gresku da mi nadje... jtivtn:wink: ).... mozda bih u nekim granicama normale....
Ali ustvari sam ne mozes biti... nadjes neku sex kombinaciju bez obaveza:shock: :twisted: ,imas drugarice,imas drugove.... :lol: ;-)
 
Dobro pitanje....
Jedan moj bivsi me terao da ujutro pijem kafu sa njegovom komsinicom, koja je bila jako glupa i plitka, pa sam mu odgovorila da vise volim ujtro da slusam svoje misli, nego nju.
Slicno je i sa vezama. Mnogi se cude da mi je dobro ovako da nemam decka. Ne shvacaju da biti sam ne znaci biti usamljen, da ne moram nikome da polazem racuna, i da svu tu energiju koju bi ulozila u gradjenje veze, mogu iskoristiti na nesto drugo.
Dakle, odgovor je definitivno da ne ulazim u vezu da bi samo imala nekoga.
 
E draga moja....
ova jesen definitivno utice na nas zene..ja sam se isto tako osecala pre nedelju dana...
ama bas isto tako i postavljala sam pitanja te vrste samoj sebi i drugaricama.
A to da li je bolje biti sam,....nije bolje biti sam.Ipak je lakse kada imas sa nekim da podelis dan ili noc,mada ako je taj NEKO idiot prema tebi i ako te nervira,nepostuje,ponizava e onda je definitivno bolje biti sam.Evo i ja tragam za tim nekim ko ce deliti samnom i noc i dan,...a da je ipak normalan.:roll:
 
nea:
Dobro pitanje....
Jedan moj bivsi me terao da ujutro pijem kafu sa njegovom komsinicom, koja je bila jako glupa i plitka, pa sam mu odgovorila da vise volim ujtro da slusam svoje misli, nego nju.
Slicno je i sa vezama. Mnogi se cude da mi je dobro ovako da nemam decka. Ne shvacaju da biti sam ne znaci biti usamljen, da ne moram nikome da polazem racuna, i da svu tu energiju koju bi ulozila u gradjenje veze, mogu iskoristiti na nesto drugo.
Dakle, odgovor je definitivno da ne ulazim u vezu da bi samo imala nekoga.

Ko je taj bivsi..i zasto te je terao da pijes kafu sa njegovom komsinicom???Ajde sestro reci iz istog smo grada :)
I slazem se za ovo da se ne ulazi u vezi da bi imala teka tako nekoga...Ali kad si vec 2 godine bez normalne veze onda poludis, ili sam samo ja toliko emotivna luda, ceo zivot sa kretenima?
 
newerna_beba:
Jel bolje biti sam ili u vezi TAKVOJ KAKVOJ... naravno da je bolje biti sam nego u nekoj vezi gdje te ON ne postuje,nemas pravao glasa,ponizava te i sl.... naravno da je bolje biti sam i nesto tako nikad ne bih tolerisala (sad ce neko gresku da mi nadje... jtivtn:wink: ).... mozda bih u nekim granicama normale....
Ali ustvari sam ne mozes biti... nadjes neku sex kombinaciju bez obaveza:shock: :twisted: ,imas drugarice,imas drugove.... :lol: ;-)
Bebice bravo!Totalno se slazem stobom!
 
Kada sam sama sama, ne osećam se usamljeno kao kad sam sama pored nekog. Naravno, razumem i poznajem ljude koji prosto nisu u stanju da budu sami duže od nedelju dana, pa se gnezde iz jedne u drugu vezu, sa obaveznim transfer periodom dupliranja. Kako kome odgovara.
Meni je najmučnije da provodim vreme sa nekim a da se osećam usamljeno. To mi je kao umiranje. Bukvalno.
 
ma sta vam je bre...ima toliko stvari koje mozete da radite solo i da vam bude super zanimljivo...
setite se sta vas zanima, sta biste da radite....crtanje, sport, citanje...
u tim periodima covek moze da se fokusira samo na sebe a to nije tako lose (bar vas niko nece optuziti da ste egoista)....
to moze da bude bilo sta - ucenje jezika, ko studira moze malo da ubrza fax, ko radi moze da se posveti poslu sa vise strasti, da se obrazuje, prati novosti iz struke....itd, itd...

a i zar nije super za promenu biti malo slobodan? ej bre zene...pa vecina ce se ovde udati (ako vec nije) i tad cete deliti i noci i dane i sve redom....koristite sad i to sto imate vremena, sto ne zivite sa nekim i sto ste prosto svoje i same....
 
anakin:
ma sta vam je bre...ima toliko stvari koje mozete da radite solo i da vam bude super zanimljivo...
setite se sta vas zanima, sta biste da radite....crtanje, sport, citanje...
u tim periodima covek moze da se fokusira samo na sebe a to nije tako lose (bar vas niko nece optuziti da ste egoista)....
to moze da bude bilo sta - ucenje jezika, ko studira moze malo da ubrza fax, ko radi moze da se posveti poslu sa vise strasti, da se obrazuje, prati novosti iz struke....itd, itd...

a i zar nije super za promenu biti malo slobodan? ej bre zene...pa vecina ce se ovde udati (ako vec nije) i tad cete deliti i noci i dane i sve redom....koristite sad i to sto imate vremena, sto ne zivite sa nekim i sto ste prosto svoje i same....
:-):-):-)
 
anakin:
ma sta vam je bre...ima toliko stvari koje mozete da radite solo i da vam bude super zanimljivo...
setite se sta vas zanima, sta biste da radite....crtanje, sport, citanje...
u tim periodima covek moze da se fokusira samo na sebe a to nije tako lose (bar vas niko nece optuziti da ste egoista)....
to moze da bude bilo sta - ucenje jezika, ko studira moze malo da ubrza fax, ko radi moze da se posveti poslu sa vise strasti, da se obrazuje, prati novosti iz struke....itd, itd...

a i zar nije super za promenu biti malo slobodan? ej bre zene...pa vecina ce se ovde udati (ako vec nije) i tad cete deliti i noci i dane i sve redom....koristite sad i to sto imate vremena, sto ne zivite sa nekim i sto ste prosto svoje i same....

Been there, done that :p
 
hehehe...
sad mi pade na pamet....sam muskarac uvek asocira na zabavu, zurke, pijanke i sex a sama zena na ocaj, dosadu, ruznocu i tome slicno...
stalno bi zene nesto da se vezu a muskarci se izmigoljavaju...

e...zene....ajd nek oni malo love nas...nek se oni trude da se mi vezemo za njih a mi malo da se izmigoljavamo...
sto nama za promenu ne bude prioritet dobra zayebancija, hobiji, svoj svet, svoji ortaci? mozda da prestanemo da se ponasamo tako da zena po dafaultu treba da se trudi da ucini jednu vezu ozbiljnom i da objasnjava nekom da je vezivanje sasvim ok....pa pustite bre malo njih....a u medjuvremenu se zezajte i zivite....i uzmite za primer svakog prosecnog muskarca do 30-te....jel da im je makar zabavnije u zivotu? pa jeste!!
 
Nina2:
Svoj svet, svoji ortaci, svoj hobi...imala sam to pre njega, imam to i sa njim. Meni pre nisu jasne zene koje se tog nekog svog sveta totalno odreknu kada udju u vezu.

E vidis Nina, slazem se sa tobom. Treba se udati tek onda kada TAj prihvati tebe takvu kakva jesi u celosti. Ne kazem, zivot u dvoje jeste prilagodjavanje, ali ne mora neminovno da nzaci i gubljenje vlastitog identiteta, a upravo to se na zalost cesto desava.
 
I ja bih rekla da je bolje biti sam nego u losoj vezi. Ali, dolazi se i do pitanja sta je losa veza? Neke devojke koje ja znam su, po mojim kriterijumima u vezama koje su daleko od dobrih, ali one ipak ostaju, i kad se o tome prica, one budu u fazonu - nijedna veza nije savrsena, ima i on mane, ali tako je to... A ja bih u njihovim vezama poludela posle 2 dana i pobegla vristeci.

Ja ne bih ostala u losoj vezi. Ili bih se trudila da probleme popravim, ali ako ne ide - ne ide. Mada imam drugarice koje ne mogu da budu same, i koje uopste nije blam da priznaju da vrednuju kvalitet zivota po tome da li imaju decka. Secam se jedne izjave "Kako kazes da ti je dosadno, a imas decka?" WTF

Pitam se neki put, da li je to do vaspitanja, jesu li ih u kuci ucili "Najvaznije je da imas muskarca, sama zena je poluzena" i slicno, ili je to njihov licni izbor.
 
Kiss_me:
...Cesto se desava da prosto razvlacimo lose veze, tek da ne bi bili sami. Da li je u pitanju strah od samoce ili nesto drugo, ne znam. Pitam se, da li je bolje biti sam u drustvu ili sam sa sobom?

Strah od samoće je čudo! "Šta ako me niko drugi neće?" "Možda nema boljeg?" (Ovo potonje iz ličnog iskustva, bivši muž mi rekao kad sam saopštila odluku da ga napuštam)
 
U kakvoj takvoj vezi možeš biti par meseci ... ali nikako godinama.
Ja sam uvek za to da je bolje biti sam sa sobom, nego se mučiti sa nekim ko ti ne odgovara. Malo su mi jadne te žene koje se plaše da ostanu same - pa prihvataju bilo šta. One faktički ne upravljaju svojim životom, nego život njima - što je baš surovo.
 

Back
Top