Zvucna kartica i 2.1 sistem zvucnika
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Zvucna kartica i 2.1 sistem zvucnika

Aktivan član Astral-Blade (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Question Zvucna kartica i 2.1 sistem zvucnika

Posedujem Logitech X-230 2.1 zvucnike i integrisanu zvucnu karticu Realtek AC`97 na Asus A7N8X maticnoj ploci. Imao bih par pitanja vezano s tim:

1. Da li se isplati uzimati PCI zvucnu kartu (recimo SB Audigy 2 Value) najvise zbog EAX efekata u igrama.Slusam i muziku,ali mi je ovo vaznije.Drugim recima,da li bi ovi efekti dosli do izrazaja na mojim postojecim zvucnicima.

2. Na jednom stranom forumu sam procitao da je moguce iskombinovati dva kompleta stereo zvucnika (npr. 2.1 i 2.0 ) i postici efekat da se ponasaju kao 4.1 zvucnici,sto bih ja i uradio ako je moguce naravno.Znaci kupio bih neke jeftinije 2.0 zvucnike (10-20€) i pridodao mojim postojecim X-230( uz malo akrobacije sa uticnicama na zvucnoj karti). Voleo bih da cujem vase misljenje.

Unapred zahvalan.Pozdrav

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano Re: Zvucna kartica i 2.1 sistem zvucnika

2. Chuj na izlaze mozes da vezes shta hoces. Ja sam na front vezivao mini liniju sa odlicnim zvucnicima i obicne PC zvucnike na rear i i zvuchalo je odlicno. E sad ispraviches me ako gresim, 2.1 se vezuje samo na 1 obichan izlaz. Kod 5.1 kartica imaces tri izlaza, tako da ces imati recimo 4.0 na primer, sem ako ne smislish neki nachin da odvojis zvucnike od sub-a.

1. A recimo da prodash 2.1 zvucnike i kupish neku jeftiniju karticu i 5.1 zvuchnike.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Ma... lampa je lampa, ali zato i koshta sve to...
    etan, metan, butan, nepal.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ja sam uradio to sto ti planirasovezao 2 sistema zvucnika,ali na najjeftiniju zvucnu karticu koja podrzava 5.1.Mozes to uraditi i sasvim se lepo cuje,samo sto nema vise smanjivanja na zvucnicima nego moras da se naviknes da smanjujes i pojacavas na sistemskom mixeru

Zainteresovan član OKLAGIJA (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    49

Ja imam dva sistema 2.1(nove) i 2.0 (stare) i integrisanu zvucnu karticu, a povezao sam ih iz pomoc
    "lopova" koji sam kupio na pijaci za 20din.
    Slicnost izmedju slona i paradajza
    je u tome sto su oba crvena
    osim slona.

Zainteresovan član Pandemonium (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Exclamation Re: Zvucna kartica i 2.1 sistem zvucnika

igre u sustini vrlo malo koriste EAX (jedva jednu od xxxx funkcija) - ili sam ja gluv
    cast izuzetcima -UT2004, osim njega ostalo je sve isti xxx
    sve u svemu uz audigy 2 najbolja stvar koju ces dobiti je player, osim ako se ne bavis muzikom...

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio Astral-Blade
    Posedujem Logitech X-230 2.1 zvucnike i integrisanu zvucnu karticu Realtek AC`97 na Asus A7N8X maticnoj ploci. Imao bih par pitanja vezano s tim:

1. Da li se isplati uzimati PCI zvucnu kartu (recimo SB Audigy 2 Value) najvise zbog EAX efekata u igrama.Slusam i muziku,ali mi je ovo vaznije.Drugim recima,da li bi ovi efekti dosli do izrazaja na mojim postojecim zvucnicima.

2. Na jednom stranom forumu sam procitao da je moguce iskombinovati dva kompleta stereo zvucnika (npr. 2.1 i 2.0 ) i postici efekat da se ponasaju kao 4.1 zvucnici,sto bih ja i uradio ako je moguce naravno.Znaci kupio bih neke jeftinije 2.0 zvucnike (10-20€) i pridodao mojim postojecim X-230( uz malo akrobacije sa uticnicama na zvucnoj karti). Voleo bih da cujem vase misljenje.

Unapred zahvalan.Pozdrav

Mozes da povezes jos jedan par zvucnika na bilo koju 5.1 karticu ( sto kvalitetnija - to bolji zvuk ). Po meni, mnogo vece uzivanje u igranju ces imati zbog 5.1 zvuka koji imaju kao opciju sve novije igre.
    Ukoliko podrzavaju i EAX - onda sreci nikad kraja

Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Znam da je tema stara ali kad već postoji da ne otvaram novi topik. Imam 2.1 neo zvučnike koje nikako ne mogu da priključim na integrisanu karticu na M2N-E Asusovoj ploči.
    Da li neko zna u čemu je ovde problem. U pojačalo od zvučnika idu levi,desni i sabvufer a iz pojačala izlaze dva činča.Na kartici ima 6 izlaza, rear speaker out port,center/subwoofer port, line in port, line in out port, microfone port i sidepeaker out port ali mi nijedna kombinacija ne daje zvuk. Nisam zaboravio da uključim pojačalo !

Pomoć

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •