"Guranje pod tepih"

Tema kao tema je odlicna, ali ako se nastavi o problemima sa moderatorom ide pod kljuc.

Nedodirljivost smo eliminisali u RL
( vekovnom borbom - naravno ),
da li je sada potrebno da vekovi prođu i u virtuelnom svetu
za isto dostignuće ?

Lollol,
pazi dobro šta ćeš mi odgovoriti,
postoji mogućnost da više nikada ne pročitam ni jedno tvoje slovo ! z;)
 
Nedodirljivost je skroz druga tema po mom misljenju. Ni ja nisam za nedodirljivost, i razumem problematiku toga, ali ova tema (pa ni ovaj PDF) nije mesto za diskutovanje o radu moderatora.
Ako hocete koristite druge primere (a ima ih mali milion) i pomozite da se tema razvije u pravom smeru.
 
Не волим тепих ни буквално ни фигуративно :), вазда прашине. Покушала сам научити ту технику, мудрији су ми тако говорили, но авај, не иде то мени.
Кад тад то гурнуто смеће измили и направи већи хаос него што је био.
 
pa vidim po fejsu
ljudi šeruju neke motivacione
šta znam
možda ima neke koristi od toga
lično ne preferiram
čak pokušavam da se setim nekih događaja iz prošlosti
da se suočim
da ih odmotam
i tako ih se oslobodim

Mislim da je sama priroda udesila da ljudi trenutne probleme guraju pod tepih...da bi mogli da ih izvuku i reše kada i sami ojačaju...međutim, poznajem neke koji nikada ne uspevaju da se suoče sa svojim životnim problemima i da ih reše...oni ostaju zakucani u vremenu i u lekciji....
Koliko vidim, ti znaš neke tehnike za oslobađanje, razumevanje i nadilaženje problema iz prošlosti... mislim da si pisao o tome već, ako ne, treba da nas naučiš toj spasonosnoj tehnici... hvala unapred!! :zag:
 
Duplo dno (2uplo dno) je podrum u glavi. Ono strašno što vidimo u sebi dok se gledamo u ogledalu je Duplo dno. Tamo krijemo sve duple planove. Tamo su sve naše tajne preljube, sve što smo prećutali, što smo svesno zaboravili. Tamo je jasno koliko koga mrzimo, tamo krijemo svo nepoverenje u ono u šta se javno kunemo i svu veru u ono čega se javno odričemo. Tamo su uskladištene naše sujete i strasti, naš mrak i poraz, tamo smo svi bez šminke, bez veštačkih vilica, bez midera, u svoj svojoj ružnoći. Sa tim đubretom i otpadom u našim glavama, u dubokom snu leže okovane i naša istina i sloboda, naša nevinost i ljudsko dostojanstvo. Takva dna imaju i države i civilizacije. Njih niko ne čisti. Istorija sveta je istorija probušenih dna. U duplom dnu švercujemo sami sebe i svoj sopstveni šverc posmatramo kao carinici kojima je sve jasno, ali ne mogu da poveruju da je neko toliko bezobziran da samog sebe nosi u koferu, ilegalno, preko svih dozvoljenih granica. Kapije duplog dna ruše se glavom. Jednog dana dno i duplo dno konačno će se spojiti. Tada više neće biti duševno bolesnih umetnika i terorista.

Goran Stefanovski, dramski pisac.
 
Duplo dno (2uplo dno) je podrum u glavi. Ono strašno što vidimo u sebi dok se gledamo u ogledalu je Duplo dno. Tamo krijemo sve duple planove. Tamo su sve naše tajne preljube, sve što smo prećutali, što smo svesno zaboravili. Tamo je jasno koliko koga mrzimo, tamo krijemo svo nepoverenje u ono u šta se javno kunemo i svu veru u ono čega se javno odričemo. Tamo su uskladištene naše sujete i strasti, naš mrak i poraz, tamo smo svi bez šminke, bez veštačkih vilica, bez midera, u svoj svojoj ružnoći. Sa tim đubretom i otpadom u našim glavama, u dubokom snu leže okovane i naša istina i sloboda, naša nevinost i ljudsko dostojanstvo. Takva dna imaju i države i civilizacije. Njih niko ne čisti. Istorija sveta je istorija probušenih dna. U duplom dnu švercujemo sami sebe i svoj sopstveni šverc posmatramo kao carinici kojima je sve jasno, ali ne mogu da poveruju da je neko toliko bezobziran da samog sebe nosi u koferu, ilegalno, preko svih dozvoljenih granica. Kapije duplog dna ruše se glavom. Jednog dana dno i duplo dno konačno će se spojiti. Tada više neće biti duševno bolesnih umetnika i terorista.

Goran Stefanovski, dramski pisac.

Sjajan tekst
 
Guranje pod tepih je samo guranje samog sebe do ivice, i dovođenje psihe do većeg pritiska.
Jer ono što se gura se taloži i prepunjava, dakle dovodi do pucanja.
Odlaganje, tipično odlaganje, a sve to donosi posledice.
 
volela sam to da radim ali imam neko iracionalno smatranje da sam u finalu sebe zeznula i da se onda problem povećao

mada je ovo dosta iracionlano pa volim da zaboravim
ali sad kad gledam, dok je moglo, bilo je super, al to je nekakva tajna
možda se nisam zeznula nego sam to ja, to me je tek proganjalo... ali ti neki trenuci dok ne shvataš su neka sreća, naročito ako prođeš taj deo da ne shvatiš

- - - - - - - - - -

ovo pišem ko baba ali imam tako ta neka smatranja, sva sreća društvo se trudi da ljudi razmišljaju obično
nekako možda sebe sludim više ovako... al mislim da je vezano na neki način za sajber prostor svejedno :think: ili bar delom

- - - - - - - - - -

Guranje pod tepih je samo guranje samog sebe do ivice, i dovođenje psihe do većeg pritiska.
Jer ono što se gura se taloži i prepunjava, dakle dovodi do pucanja.
Odlaganje, tipično odlaganje, a sve to donosi posledice.

ne... treba da iscuri
e sad ako ne iscuri onda se svali na tebe
a ako čistiš redovno može da bude dosadno

to su valjda neke tačke mladost starost pre kod žena
možda lupetam :neutral:

- - - - - - - - - -

starost zrelost
mada ako sam rekla neće se desiti jer se ranije razmišlja
:think:
posle ti to vidiš sve racionalno pa ga to ubije kao
polulupetam
 

Back
Top