nagli napredak

vispak

Primećen član
Banovan
Poruka
973
Putinovo obracanje naciji
27. septembar 2005. u 17.56
PUTIN: RAZRADJUJEMO NOVE HIPERZVUCNE RAKETNE SISTEME (Moskva, RIA “Novosti”) Vladimir Putin je izjavio, da će Rusija ukljuciti u naoruzanje nove hiperzvucne raketne sisteme, koje su prakticno nevidiljiviza protivnicku odbranu. “Mi razradjujemo iukljucicemo u naoruzanje nove strateske visokosofisticirane komplekse, takve kakvih niko u svetu nema. To su takvi sistemi koji će funkcionisati na bazi hiperzvuka, menjati kurs po horizontali ivertikali. Prakticno nevidiljivi sistemi, pored ostalog ioni za potrebe protivraketne odbrane” – izjavio je predsednik Rusije, odgovarajuci na pitanje stanovnika Izzevska kada će Rusija početi da snabdeva svoju armiju, a ne da prodaje naoruzanje inostranstvu. Putin je takođe kazao, da e Rusija nasaviti da oprema oruzane snage mobilnim raketnim kompleksima, savremenim tenkovima inovim modernizovanim kompleksima PVO. – 0 -
----------------------
PUTIN: NAFTE I GASA CE BITI DOVOLJNO ZA BUDUCA POKOLENJA (Moskva, RIA “Novosti”) Rezerve nafte i gasa u Rusiji su neprocenjive i njih će biti dovoljno za buduce generacije, izjavio je Vladimir Putin. “Njih ima vise nego sto mi mislimo i biće ih dovoljno za naredne generacije. Naravno, prema njima se treba odnositi racionalno, ali je potrebno takođe i promeniti energetski bilans u zemlji” – kazao je Putin odgovarajuci na pitanje stanovnika Vorkute o tome da li je nafte i gasa u Rusiji ostalo makar za narednih 50 godina. Predsednik Rusije je istakao, da je promena energetskog bilansa neophodna radi toga “da drugi energoresursi, a ne samo nafta i gas, budu i trazeni, i enonomski privlacni”. Putin je takođe podvukao, da vlada Rusije razmatra mogućnost promene sistema ubiranja poreza za vadjenje prirodnih dobara od naftnih kompanija. “Vlada razmatra mogućnost da promeni sistem kako bi davanja državi bila izbalansirana i kako bi se obezbedili i prohodi države, a da se ne podizu cene goriva i maziva” – kazao je predsednik Rusije. On je istakao da je drasticno povecanje cena goriva početkom ove jeseni skopcano s time, sto je ruska ekonomika integrisana u svetsku. “Od toga ima i pluseva, i minusa, koji se svode na to da se opsti rast cena energenata u svetu odrazio i na nas” – kazao je Putin. Putin je istakao da u Rusiji danas ima osam naftnih kompanija koje su monopolizovale trziste benzina. Uporedo s time, po njegovim rečima, zbog oporezivanja “od ukupnog profita naftnih kompanija i kompanija gorivno-energetskog kompleksa njima ostaje 20 procenata, a sve ostalo odlazi za poreze I druga davanja državi”. “Niz tih doznaka i poreza, pored ostalog porez na prirodna dobra i uvozne dazbine, uticu na unutrasnje cene u zemlji. Vlada razmatra mogućnost da promeni i taj sistem” – kazao je sef ruske države.
-------
PUTIN: RAST EKONOMIKE STVARA APSOLUTNO STABILNU SITUACIJU U ZEMLJI (Moskva, RIA “Novosti”) Rast ekonomike stvara apsolutno stabilnu situaciju u zemlji, izjavio je u direktnom televizijskom prenosu predsednik Rusije Vladimir Putin. Odgovarajuci na pitanje voditelja o rezultatima razvoja zemlje tokom poslednjih godina, predsednik Rusije je kazao: “Ja neću sada navoditi veci broj pokazatelja, nabrajati sve sto je uradjeno ili sto nije uspelo – a i toga ima podosta, već ću reci najvaznije: nastavljeno je dobro, pozitivno jacanje naše ekonomike”. Ove godine, prema preliminarnim podacima, rast ruske ekonomike iznece 5,9 procenata, istakao je Putin. Po njegovim rečima, u prosloj godini taj pokazatelj je bio 7,1 procenat. “Rast ekonomike Rusije tokom svih poslednjih godina iznosio je 7 procenata godisnje. To je pokazatelj koji značajno premasuje pokazatelje većeg broja razvijenih zemalja sa prelaznom ekonomikom” – kazao je predsednik Rusije. “Mi nismo apsolutni lideri ali smo mi, naravno, među tim liderima. Prošle godine rast je izneo 7,1 procenat, u ovoj godini preliminarno racunamo da će dostici 5,9 procenata. To je dobar pokazatelj koji uslovljava i neke druge stvari pozitivnog karaktera” – podvukao je on. “Rast realnih prihoda stanovnistva u 2004. godini izneo je 5,5 procenata, a u 2005. godini ocekujemo rast realnih prihoda sa minusom inflacije oko 8,5 – 9 – 10 procenata” – istakao je Putin. Pri tom, po njegovim podacima, unekoliko zaostaje rast realnih prihoda penzionera – on je bio na nivou 5,5 procenata prošle godine a u ovoj će biti veci - 7,9 procenata. Predsdenik je podvukao da smo u ovoj godini zabelezili “dvostruki proficit – i u spoljnoj trgovini, i u budzetu”. “Rastu zlatne devizne rezerve Centralne banke, koje su dostigle 155 milijardi dolara. Podseticu da smo 2000. godine poceli sa 12 milijardi dolara” – kazao je Putin. “Mi otplacujemo spoljni dug. Sem toga, po tom pokazatelju – 16 procenata bruto drustvenog proizvda zemlje – mi imamo jedan od najboljih pokazatelja u Evropi” – primetio je Putin. “Sve to zajedno stvara apsolutno stabilnu situaciju u zemlji. Ljudi mogu planirati svoj zivot i na nivou biznisa, i u porodici” – rezimirao je sef države.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
evoga, blago se vama srbima,opet pod skute majcici Rosiji
 
AleksV:
Uf ala napreduju neverovatno!
Danas su im rashodi za vojsku koliki naspram nekada sovjetskih?
Ne znam 10 ili 20 ili 30 puta manji
Koja sila haha
Ma supersila

ti si sigurno mlad i ne sećaš se organizacije tiletove JNA, slične sovjetskoj: trošilo se kapom i šapkom na sve i svašta, a ne na dobru organizaciju, razvoj i funkcionalnost....Koliko je samo utrošeno na razna podzemna skloništa za onoga debila 'vrhovnog' komandanta!!???
 

Back
Top