Led osvetljenje

hvalio sam na drugoj temi led sijalicu koja me je iznenadila jer svetli jace nego obicna od 75 w. a ta sijalica ima 6 w , na kutiji pise da ima 600lm i da daje boju 3000k kao i da menja 50w.

ali meni sija jace od 75w koja je bila do tada na tom mestu.samo ako traje dugo kao sto je hvale bicu ne zadovoljan nego extra zadovoljan .

trajala je 13 meseci

ali posto je u garanciji 2 god dobio sam drugu :lol:

u medjuvremenu sam zamenio sve sijalice sem kupatila ( pali se na kratko , vlaga)

sa led sijalicama

dosta su pojeftinile , garancija je 6 meseci ( druga firma nego prosla sijalica)

svetle odlicno i ove ostale

po mom racunu se isplate za 3 meseca

tako da preporucujem


imao sam u hodniku spiralnu stednu od 15 vati , zamenio sam je sa led od 8

duplo jaca svetlost


uzimam one sto vuku na zuto , prirodnija im je svetlost
 
Led_sijalica_G3000305_GU10_3X1W_01.jpg


Napon 220V
Frekvencija 50Hz
Snaga 3W
Lumena 220Lm
Boja svetla 2700-3200K-Toplo Bela,3500-4500K-Dnevna,6000-6500-Hladno Bela
Tip diode HI POWER SMD
Ugao rasipanja 36°

trazio sam od prodavca da mi pusti ovu sijalicu da vidim da li mi odgovara, ali bilo je danju pa nismo mogli nista da zakljucimo. Znavi 3 W snaga, (samo), a lumena 220. Koliko je to kada se uporedi sa starijim sijalicima sa volfgramom? navikao sam na njih i njihove mere i performanse
 
Napon 220V
Frekvencija 50Hz
Snaga 3W
Lumena 220Lm
Boja svetla 2700-3200K-Toplo Bela,3500-4500K-Dnevna,6000-6500-Hladno Bela
Tip diode HI POWER SMD
Ugao rasipanja 36°

trazio sam od prodavca da mi pusti ovu sijalicu da vidim da li mi odgovara, ali bilo je danju pa nismo mogli nista da zakljucimo. Znavi 3 W snaga, (samo), a lumena 220. Koliko je to kada se uporedi sa starijim sijalicima sa volfgramom? navikao sam na njih i njihove mere i performanse

Оно што је упоредиво је количина лумена јер је то резултат рада сијалице.
Друга ствар је количина утрошене енергије.
Дакле, то су два параметра који дају информацију о корисности сијалице.
Грубо, сијалица од 100W (инкадесцентна) даје око 1400 лумена.
Дакле, процентним рачуном, свака 3W потрошње даје око 42 лумена. Дакле, лед је око 5 пута ефикасније од инкадесцентне сијалице.
 
Моја рачуница?
Ако мислиш да сам ја измислио математику, онда јесте.
Ево, да преточимо у слику.

Pogledajte prilog 398674

Nista lose nisam mislio prihvatam tvoju sugestiju i hvala nz info. Volim novotarije, ali da bih uveo u poptunosti LED u stan moracu da menjam instalacije, treba da izracunam finansije. Lepo se ustedi ali niko ne racuna dopunske troskove
 
Nista lose nisam mislio prihvatam tvoju sugestiju i hvala nz info. Volim novotarije, ali da bih uveo u poptunosti LED u stan moracu da menjam instalacije, treba da izracunam finansije. Lepo se ustedi ali niko ne racuna dopunske troskove
Да мењаш инсталацију? Ако може мало објашњење зашто би мењао инсталацију?
ЛЕД сијалице данас се израђују са свим могућим подножјима и у варијантама од 12 или 220 V.
Шта тачно мислиш да је потребно заменити ако би прешао на ЛЕД сијалице?
 
nisam se dobro izrazio, ne da menjam, nego da razvucem kablove. Obicne sijalice su mi postavljene centralno, lusteri, a LED bi bile rasporedjeni po sobi na krajevima

Sta mislite, da li je dobro da razvucem opticka vlakna?

kazu da:

Opis proizvoda

Proizvod sa najsavremenijim tehnološkim rešenjima u oblasti brzine i tačnosti prenosa podataka, koji sve više zauzima značajno mesto i u rasveti. Odvojenost vlakana od generatora svetlosti čini ih potpuno bezbednim od bilo kakvog strujnog udara. Ovaj sistem je naročito pogodan za postizanje svetlosnog efekta popularno nazvanog "zvezdano nebo".

Koliko ovo ima smisla?
 
Poslednja izmena:
Прво питање које себи треба да објасниш је шта желиш да постигнеш са осветљењем?
Ако је то осветљење декоративног типа, онда можеш да се играш са чиме год желиш, па и са светлосним влакнима. С тим да светлосна влакна нису сама по себи извор светла већ морају да буду осветљена од стране спољног извора, како би произвела ефекат осветљења.
Ако ти треба осветљења да с времена на време нешто и прочиташ, онда ти требају сијалице врло сличне инкадесцентним изворима светла. У том случају, централно осветљење је обавезно. Или лампе, најбоље подне због лакшег премештања.
Даље, питање је одакле хоћеш да управљаш светлом, са једног места или да палиш једно по једно по потреби.
По мом мишљењу, оптичка влакна имају смисла у кафићима, ресторанима или галеријама. Ја их не би користио у својој кући.
 
Ako moze neko da mi objasni .

narucio bih ovo

Pa me zanima recimo koliko svetla daje pet metara ove trake ( topla bela ) tj ,koliko sijalica menja ?

Ukoliko je slabo svetlo , ( postavljam u kuhinji iznad radne ploce , ne bih da budu samo dekorativne i osvetljavaju plocice , vec da mi to

bude osnovno osvetljenje za radnu povrsinu) isao bih na 2 ili po potrebi 3 reda ove trake ( jedna pored druge )

Vidim napon je 12v , pa me zanima koji trafo da trazim ? ( koji za 5m a koji za 15m ove trake )

hvala
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako moze neko da mi objasni .



Pa me zanima recimo koliko svetla daje pet metara ove trake ( topla bela ) tj ,koliko sijalica menja ?

Ukoliko je slabo svetlo , ( postavljam u kuhinji iznad radne ploce , ne bih da budu samo dekorativne i osvetljavaju plocice , vec da mi to

bude osnovno osvetljenje za radnu povrsinu) isao bih na 2 ili po potrebi 3 reda ove trake ( jedna pored druge )

Vidim napon je 12v , pa me zanima koji trafo da trazim ? ( koji za 5m a koji za 15m ove trake )

hvala

Imas ovde raznih LED traka , odaberi istu kao sto zelish (posto me je mrzelo da ja trazim) i onad imas pod specifikacije i instaliranje sve podatke koje ti trebaju

pr:
 

Prilozi

  • Led_traka-_3528_240D-IP20.jpg
    Led_traka-_3528_240D-IP20.jpg
    77,2 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav narode, nisam hteo da otvaram novu temu o Led rasveti kad već ima jedna. Mene interesuje nešto više da saznam o šinskoj rasveti. Jel to stvarno da se ona lampa može kretati po šini? Imam veliki dnevni boravak i ovaj vid rasvete mi se čini prikladan, naravno kao dodatno nešto imao bi funkciju, ne kao primarni oblik rasvete. A drugo i mene zanima ima li Xenon light poslovnicu u Banja Luci. Da li znate.
Pozzdrav svima.
 
Pozdrav narode, nisam hteo da otvaram novu temu o Led rasveti kad već ima jedna. Mene interesuje nešto više da saznam o šinskoj rasveti. Jel to stvarno da se ona lampa može kretati po šini? Imam veliki dnevni boravak i ovaj vid rasvete mi se čini prikladan, naravno kao dodatno nešto imao bi funkciju, ne kao primarni oblik rasvete. A drugo i mene zanima ima li Xenon light poslovnicu u Banja Luci. Da li znate.
Pozzdrav svima.

Pretrazivao sa net,ali nisam nasao za Banja Luku,ali evo ti kontakt stranica pa ih kontaktiraj ili net-om ili telefonom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav narode, nisam hteo da otvaram novu temu o Led rasveti kad već ima jedna. Mene interesuje nešto više da saznam o šinskoj rasveti. Jel to stvarno da se ona lampa može kretati po šini? Imam veliki dnevni boravak i ovaj vid rasvete mi se čini prikladan, naravno kao dodatno nešto imao bi funkciju, ne kao primarni oblik rasvete. .

Uz pomoć odgovarajućih adaptera koji se nalaze na samim šinskim reflektorima, koji se montiraju na „šine“, moguće je da ostvarite klizanje tog reflektora prema vašoj želji-potrebi u tom pravcu, a isto tako moguće je izvršiti i rotaciju u svim pravcima vaše želje-potrebe.
 
Ja sam u kupatilu zamenio sve 4 halogene ugradne sijalice sa LED sijalicama od po 3W, isto na 12 volti.
Halogene su bile 20W na 12V, sa onim rozetnama. Nakon zamene svetlo je otprilike iste jačine, a čak mi se čini da je i za nijansu lepše.

Izračunao sam da mi LED na svaki sat uštede oko 70W, znači ako svetlo u kupatilu gori u proseku 3 sata svaki dan to izadje oko 6 kilovat časova mesečno manje samo na kupitilo...

Koga ovo više zanima tema neka pročita ovaj (malo više) opširan ali dobar vodič o tome kako izabrati led sijalice za kuću.
 

Back
Top