svoja kucica svoja slobodica

vispak

Primećen član
Banovan
Poruka
973
Crna Gora nezavisna do maja 2006.”
Premijer Crne Gore kaže da nezavisnost Crne Gore nema alternativu. Đukanović je rekao kako je uveren da će Podgorica taj cilj ostvariti do kraja aprila 2006. „Obnavljanje nezavisnosti je jedan od ciljeva na putu Crne Gore ka punoj evropskoj i evroatlantskoj integraciji. Referendum o nezavisnosti biće održan u periodu od početka februara do kraja aprila iduće godine, a uveren sam da će većina glasati za odvajanje od Beograda”, rekao je on. Đukanović je odbacio tvrdnje da bi nezavisnost Crne Gore mogla da deluje destabilizujuće po region i dodao da je Crna Gora jedini deo SFRJ na čijoj teritoriji u proteklih 10 do 15 godina nije bilo rata. „Mi smo dokazali sposobnost za očuvanje stabilnosti”, kaže Đukanović. (Beta)
--------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
sretno vam bilo Crnogorci,i dugovjecna vam bila,ovo vam je sad sansa da se oslobodite srpske vjekovne hegemonije.samo da srbadiji da naplacujete kupanje na moru mozete zivjeti ko carevi.......!!!!!!!!!!!!!!
 
vispak:
Crna Gora nezavisna do maja 2006.”
Premijer Crne Gore kaže da nezavisnost Crne Gore nema alternativu. Đukanović je rekao kako je uveren da će Podgorica taj cilj ostvariti do kraja aprila 2006. „Obnavljanje nezavisnosti je jedan od ciljeva na putu Crne Gore ka punoj evropskoj i evroatlantskoj integraciji. Referendum o nezavisnosti biće održan u periodu od početka februara do kraja aprila iduće godine, a uveren sam da će većina glasati za odvajanje od Beograda”, rekao je on. Đukanović je odbacio tvrdnje da bi nezavisnost Crne Gore mogla da deluje destabilizujuće po region i dodao da je Crna Gora jedini deo SFRJ na čijoj teritoriji u proteklih 10 do 15 godina nije bilo rata. „Mi smo dokazali sposobnost za očuvanje stabilnosti”, kaže Đukanović. (Beta)
--------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
sretno vam bilo Crnogorci,i dugovjecna vam bila,ovo vam je sad sansa da se oslobodite srpske vjekovne hegemonije.samo da srbadiji da naplacujete kupanje na moru mozete zivjeti ko carevi.......!!!!!!!!!!!!!!


A ti bi mogao da im budeš DVORSKA LUDA !
 
Ja sam na jednom starijem postu objasnio igracini matematicki kako ce da prodje taj referendum. Ali dobro neka prodje kako prodje, samo da se zna na cemu smo. Ja sam licno za zajednicu, ali ako oni nece ne mora ni da bude. Sakom svoje. A taj Milo i Crna Gora koliko su sposobni za vodjenje drzave pokazuje to sto je postojala optuznica proyi njega zbog krijumcarenja, kao i to sto vec nekih mesec dana ne mogu da rese slucaj ubistva glavnog inspektora necega. Ozbiljna drzava nema sta. Samo sto ce bez Srba da propadne.
Jedino sto ostaje je pitanje za tebe vispak. Ko je tebi drmao kavez. Koliko ja znam ovo je izmedju nas i crnogoraca, a ti se pojavljujes ovde sa kojim tacno razlogom?
 
ĐUKANOVIĆ ODGOVORIO TADIĆU DA CRNOJ GORI NE TREBA NIČIJA SAGLASNOST ZA NEZAVISNOST
Srbija može samo da prizna rezultat

Crnogorski predsjednik Milo Đukanović ocijenio je juče da Crnoj Gori ne treba ničija saglasnost za odluku o sopstvenoj budućnosti, koju će donijeti njeni građani na demokratskom referendumu. Komentarišući izjavu Borisa Tadića da Crna Gora mora dobiti saglasnost Srbije ukoliko želi da bude nezavisna, Đukanović je rekao da se ne “slaže sa takvim pristupom” uz ogradu da nije siguran da je izjava srpskog predsjednika tačno interpretirana.
 
POKRET ZA NEZAVISNU CRNU GORU PORUČIO

Neka se Tadić uzdrži od javnog paternalizma prema Crnoj Gori



Podgorica, 27. septembra - Povodom izjave predsjednika Srbije Borisa Tadića da Crna Gora čak i poslije izglasavanja nezavisnosti na referendumu ne može postati nezavisna bez dogovora sa Srbijom, Pokret za nezavisnu evropsku Crnu Goru podsjeća da samo okupirane zemlje i kolonije pregovaraju o nezavisnosti, a slobodni narodi se samoopredjeljuju, kao što će to i učiniti Crna Gora u aprilu naredne godine.
Tvrdnju gospodina Tadića da se i Havijer Solana saglasio sa tim stavom treba uzeti sa rezervom, jer visoki predstavnik EU ipak zna abecedu diplomatije.
Pokret za nezavisnu evropsku Crnu Goru, stoga, dobronamjerno savjetuje predsjedniku Srbije da se uzdrži barem javnog ispoljavanja paternalizma prema Crnoj Gori, jer time nimalo ne doprinosi demokratskom dijalogu Beograda i Podgorice, navodi se u saopštenju koordinatora Poketa za nezavisnu evropsku Crnu Goru Rada Bojovića.
 

Back
Top