Problem sa erekcijom (za psiholga ili sexologa)!

virginio_bgd

Početnik
Poruka
4
Zaista bi mi koristio neki koristan savet strucnog lica. Iskreno nemam hrabrosti da odem licno i posetim psihijatra ili sexologa. Mnogi mi kazu da za tim i nema potrebe, pa Vi prosudite sami.
Imam 23 godine, student sam. Vec preko cetiri meseca sam sa devojkom sa kojm ne uspevam da imam sexualni odnes. NEVIN SAM i imam ocigledan strah od tog prvog puta. Psihicku barijeru koju nikako ne uspevam da prebrodim. U pitanju je naravno PROBLEM SA EREKCIJOM u situacijama kada dodje neposredno do toga da imamo odnos. Inace problem sa erekcijom nemam u svim drugim situacijama. Dakle cim tzv. predigra krene u ozbiljniju fazu, za mene je to kraj. Inace, kazem u svim drugim situacijama nema nikakvih problema. Kad god nije bilo sanse da imamo odnos (kad ona ima menstruaciju ili kad sedimo u parku itd.) ja nemam problem sa erekcijom. Cak sta vise, tad sam najvise zagrejan za sex. Ocigledno imam problem u psihi.
Smatrao sam da mozda ne treba da idem kod doktora, jer da nemam erekciju uopste bilo bi zabrinjavajuce, zar ne?
Savetuju mi neki da probam sa VIAGROM, tj. kupim viagru podelim na cetiri dela i uzmem cetvrtinu i kao resen problem. Ne bih da se igram sa tim stvarima i treba mi savet da li mi je to pametno. Dakle nisam nista od stimulansa i lekova uzimao. Da li mi vi savetujeto to?
Molio bih savet i hvala unapred!
 
Ne, ne bih ti nikako savetovala da uzimas Vijagru. Ovde je vec bila tema o ovome, ali posto si vec ovako detaljno izneo svoj problem, pokusacu bez mnogo ponavljanja da ti odgovorim: obzirom da postoje trenutci kada uspesno ostvarujes erekciju (u predigri, parku, pri masturbaciji) sa tvojom fiziologijom polnih organa nema nikakvih problema. Reci cu ti sto i svima onima koji mi postave ovakvo pitanje u ordinaciji (a po pravilu se radi o mladim momcima tvojih ili mladjih godina): seks pocinje van spavace sobe, i seks pocinje iz glave. Dakle, osnovno je da shvatis da nema mesta stidu - seks nije kviz, nema pogresnih ni pravih odgovora, i niko te nece bodovati za uspesnost. Niko (ukoliko imas normalnu devojku sa kojom si blizak i voli te) ti nece meriti duzinu, niti koliko minuta mozes, niti strucnost tvog performansa! Niko od tebe ne ocekuje da budes Supermen, niti super sexoman. Seks pocinje IZVAN spavace sobe - razgovorom, komunikacijom, bliskoscu. Nije seks SAMO koitus, nije seks samo penetracija, sta vise! Kad budes prestao da se opterecujes kakvim ces se pokazati, kad prestanes da razmisljas o tome, i pocnes da OSECAS, desice se sve sto treba da se desi. Nemas nikakav razlog da se opterecujes time sto si nevin, kako kazes, i nije tvoj penis zivot za sebe: tvoj najvazniji seksualni organi je MOZAK! Sem polnog organa valjda ima jos nekih 'orudja' za seks, jos nekih tehnika za postizanje zadovoljstva i pruzanje zadovoljstva (tvojoj devojci), kao sto rekoh - niuje sve (i nije najveci deo!) u penetraciji.
Prestani da se zamaras razmisljanjem sta radi tvoj penis. Opusti se, prepusti se, i shvati da i ako ne ostaris erekciju iz prvog (drugog, petog, sedmog) puta - to UOPSTE nije vazno. Ako ste blisk, ako komunicirate, ako se volite - njoj nece biti vazno; samo je TEBI vazno. Kao i sve drugo, i seks se vezba, uci, vremenom, iskustvom.....ljudi se uklapaju, navikavaju jedno na drugo, trose vreme da shvate sta im se svidja, sta ne, sta ih uzbudjuje.....Daj sebi sansu za to.
 

Back
Top