inekcije gvozdja

SanDu

Početnik
Poruka
31
Pre oko 6 meseci, zbog anemije, primala sam inekcije Fedex-a sa vit. B12, ukupno 4 inekcije svaki 2. dan. Posle toga a i dan danas, mesta gde su mi bile aplikovane inekcije tj. kukovi, me strahovito bole, dok lezim, hodam, trcim, a na pritisak i dodir da ne pricam. Pored toga, sivkasto su prebojeni u precniku od oko 10-ak cm ( nakon primanja inekcija tu se se prvo javili hematomi a sada je ta siva boja ). Da li neko moze da mi kaze da li je sve to normalno i koliko ce jos da traje ta bol i prebojenost ? Unapred se zahvaljujem.
 
Ferumoxide ili fedex izaziva sve te simptome. To pise u samom uputstvu za lek. Ali ti ipak savetujem da se prosetas do lekara opste praxe i da vidi zasto se posle toliko dugo vremena to jos uvek manifestuje. Obavezno mu pomeni sve simptome. U uputstvu takodje pise da trebas da se obratis lekaru cim primetis te simptome.
 
Licno mislim da ne treba da se sekiras, jednostavno tako ti telo reaguje na gvozdje. Ja sam primala pre 4 godine inekkcije gvozdja, i dugo vrlo dugo mozda i godinu dana sam na guzi imala pecat. Mada ne, ipak takve kakve ti opisujes. Nisu bili veliki, samo je bila modrica i malo je reagovala na dodir. Tako je kod vecine. Skokni do lekara , neka vidi, mada posle tih inekcija kazu da treba masirati taj deo gde si dobila inekciju. Verovatno je sve Ok.
 
Ja sam prosle godine imala nedostatak gvozdja, mislim da je bilo 106 a treba 120.... Pila sam kapsule Ferofolgama koje smo porucili iz Madjarske, nisam imala nikakve simptome karakteristicne za gvozdje!!! U jednoj kapsuli je spakovano sve sto treba, a zanimljive su i cak mirisu na vanilu :)
 
Drugi put kada imaš probleme sa gvožđem, posavetuj se sa lekarem, pa umesto da dobiješ injekcije gvožđa, upotrebi LACHEM-ine ampule gvožđa u kome je gvožđe vezano za proteinski kompleks, pa ne izaziva GIT poremećaje, brzo i potpuno se resorbuje, kao i pri parenteralnoj primeni. Primetićeš pozitivan efekat odmah, a na fedex više nećeš ni pomisliti...
Problem je što je ovo relativno nov preparat, pa doktori još nisu upoznati sa njegovim karakteristikama.
Pozz, mr ph sci spec, analiticar
 
Cao!
Ja sam primala i primala injekcija koliko hoces. Jedini lijek za bolno mjesto je bio rastan - kupus koristi se kao oblog i poslije desetak minuta bude kao pecen. Nemoj vise primati injekcije ja se lijecim godinama od malokrvnosti. Meni je definitivno najbolji lijek IRON ima ga i u nasim apotekama mada je iz inostranstva.
 
Ja sam primala injekcije gvozdja u prve dvije trudnoce i hematome sam imala jako dugo!To je negativna strana-pozitivna je da od tada vise nemam problema sa malokrvnoscu a nema ni onih maltretiranja od strane moje majke(poluziv biftek,varivo od kopriva,borovnice,sokovi od mesa pa ono cvekla,sargarepa... bljak)!
Ovo za rashtan je tacno!
 
Vidim da je ovo odavno zapoceta tema.,.., ali ja bih je nastavila pitanjima. Ampule tot'hema.,. Trebalo bi valjda po jedna dnevno.,., ? Uzimam ih trenutno po dve.,..., ::::::::::::::::::::::::: a ovo mi je vrlo vazno.., ako neko zna ..,,.. : Ako neko zna nacin.,/neki preparat ili nesto sto bi moglo da se uzme.,/ kako bi hemoglobin mogao za jedan dan da skoci bar za 10-20.,.. / Pa makar se posle ponovo vratio npr. na 90..., ??????????????
 
Najpre da te pitam,Bocka, ko ti je preporucio da dobijas te ampule?Lekar opste prakse ili hematolog???
Najvaznije je da se utvrdi uzrok anemije-da li je usled preobilnih menstruacija,nedostatka folne kiseline u zelucu usled cega se uneto gvozdje ne apsorbuje u organizmu,da li je mozda virusna ili bakterijska infekcija u pitanju ili mozda cak malignitet.Jako je vazno da proveravas i sedimentaciju i biohemiju kada vadis krv za krvnu sliku.Sedimentacija ce pokazati da li ima nekog upalnog procesa u organizmu koji ti bukvalno ''zdere'' gvozdje.Pricam ovo iz licnog iskustva....2 godine sam se mucila sa konstantno niskim gvozdjem (4.00 - 6.00...nikako da mi poraste) uz konstantno povisenu sedimentaciju,uzimala heferol,tot'hemu,intravenski rastvor gvozdja itd.NISTA,ama bas nista nije pomoglo.Na kraju kad se sve iskristalisalo-bio je u pitanju malignitet...limfom,od kojeg se trenutno lecim.Necu da te strecam i traumiram...naravoucenije ove cele price je da odes kod DOBROG hematologa da se tacno utvrdi razlog anemiji...mozda je u pitanju samo losa apsorpcija,ali bolje da ti strucnjak to potvrdi,nikako lekar opste prakse koji je cesto u potpunosti neupucen.POZZ!
 
Ja imam RBC 6.13 T/l, a HGB 184 (g/l). Sedimentaciju 4. Imao sam potrebu da zbog bolesti pojacam krvnu sliku i imunitet organizma i koristio sam melem koji pravi moj komsija u Nisu od meda i lekovitog bilja, i sada sam prebacio maksimalne vrednosti RBC(5,80) i HGB(170). Melem sam uzimao vrlo retko dva puta nedeljno po jednu kasiku , ali povecava RBC i HGB . Nakon konsultacije sa lekarom rekli su mi da dodjem za mesec dana da vidimo kakve ce biti promene i da prestanem sa uzimanjem tog melema jer mi je krvna slika vec "prejaka". Ja sada imam problem kako da smanjim RBC i HGB .
Neosecam se lose . Videcemo sta ce biti.
Pozdrav iz Nisa
 
Dakle vi narode stvarno ko da svi niste normalni - ko da imate 9 zivota ko macke, a ne jedan jedini, pa se onda igrate i gutate i stavljate u sebe sve i svasta i posle se pitate zasto li vam sistem nacisto pukne! Da covek bre ne veruje!!!!
 
Zasto se cudite ? Ocekujem da ce sve biti uredu . Sledece dve-tri nedelje bez preparata za popravljanje krvne slike i stanje ce se vratiti u granice normale. Javicu Vam. Hteo sam da javim da u poplavi malokrvnih ljudi ima i jedan sa povisenim RBC i HGB. Ja sam imao i
ranije visoke vrednosti RBC i HGB, ali ovo sada je prvi put da premasim maksimalno dozvoljene. Predpostavljam da je to zbog ovog preparata. Naknadne analize ce to pokazati. Ono sto je izvesno preparat sigurno povecava RBC i HGB, a ja sto sam to uzimao mozda u vecoj dozi nego sto je trebalo,ili cesce zbog prijatnog ukusa to vec ide na moju odgovornost.
 
Zdravo svima dali moze neko da mi kaze gdje mogu da nadjem inekcije Fedex-a !
potrebne su mom bratu koji ide na dijalizu i potrebno mu je gvozdje u organizmu.
jer nemozemo priustiti transplataciju bubrega koju je neophodno uraditi.
Ja zivim u crnu goru i neznam kako da dodjem do tih injekcija , molio bih ako neko moze dami kaze gdje mogu da nadjem injekcije Fedex .
moj email- amkoyu@yahoo.fr ili broj tel- 00382 069 283 211. Hvala ..
 

Back
Top