LECENJE MUSKOG STERILITETA

Pa pazi nije ti svaki steriltet isti. Da li bi mogli da dobijemo malo vise informacija, npr starost, stres neki ako postoji, da li je dr. dao dijagnozu. da li je problem u impotenciji ili sterilnosti, koji su simptomi, da li pije neke lekove...
 
Drage moje,
Nalaz je najgori moguci- azoospermija!!! A lecenje, tj. pregledi, zakazivanja, analize, sve se tako sporo odvija da me to UBIJA!!! Zato mi mnogo znaci kada na netu iscackam i procitam postove (ili sta god) onih koji nesto o tome znaju ili jos bolje onih koji su prosli kroz to. Zato molim sve one koji imaju bilo kakve informacije, neka pisu sve sto znaju.
Draga Lea011, moj dragi pije vitamine C i E, pije neke cajeve, vodi racuna o ishrani, ne pije i ne pusi, prestao je da vozi biciklu, poceo da nosi bokserice, kupio sire farmerice (posto je do sada nosio prilicno tesne) itd. Sve sto smo do sada doznali da moze da pomogne, preduzeli smo.
bacilo me je u ocaj kada sam na netu procitala da u slucaju azoospermije u gotovo 100% slucajeva mora da se radi asistirana oplodnja, a to kosta "tricavih" 2000 evrica, a procenat uspesnosti je 20% po pokusaju. STRASNO!!!
Izvinite na ovako dugom postu, ali zaista sam ocajna i hvala vam ako znate da mi kazete nesto iole utesno.
 
dr.koki, dakle dijagnozu rekoh - azoospermija!!! (MOZE LI GORE ?!?!?!) Moj muz ima 26 godina, a sto se stresa tice..pa ebiga, svi smo mi manje vise pod stresom, u takvoj zemlji zivimo. Nije impotentan, nema nikakvih simptoma, sem sto godinu dana pokusavamo a bebe nema. Eto toliko. Ako mozete nesto da kazete na osnovu toga, HVALA !!!
 
Jedini nacin je vestacka oplodnja. Prvo moraju dr-i da utvrde kad su tebi plodni dani, pa onda da izvrse testikularnu extrakciju spermatozoida(TESE) kod njega. Bitno je da li je azoospermija opstruktivna ili neobstruktivna. Ako se TESE radi u kombinaciji sa In vitro ICSI metodom 55% sanse je da ce da uspe. Ta oplodnja se radi imobilizacijom spermatozoida i ubrizgavanjem direktno u jajnu celiju. Tako da je najbolje da pronadjes dr-a u nasoj zemlji koji radi TESE sa IVF i ICSI.
Srecno!
 
Hvala puno dr.koki. Znamo i mi da nam po svemu sudeci ne gine asistirana oplodnja, ali nas ocajava to sto procenatt uspesnosti nije bas veliki, a cene su, za nase uslove, OGROMNE! Da li biste nam vi mogli dati preporuku za neku kliniku ili lekara gde znate da se te metode uspesnije rade nego na drugim mestima? Oprostite na gnjavazi, ali svaka informacija nam je bitna. Mi smo nekako dosli do doktora Micica na Uroloskoj klinici u Beogradu. Jeste li culi za njega i mislite li da smo na pravom mestu. Hvala!
 
Ne znam tog doktora. Najbolje bi bilo da pitate Dr ili WW ili Vragolastu kog dr. moze da vam preporuce. Pustite im PP pa ce oni da pokusaju da vam pomognu. A procenat je 21% kod obicnog TESE a kod ovog novog sistema koji sam vam opisao je 55%.
 
Moj suprug je 5 godina bezuspešno pokušavao da popravi loš spermogram,ali tek kada su otkrili da je razlog postojanje velikog broja E.coli u spermi uspeo je da ga popravi na čak 85% pokretnih,uzimanjem vakcina sa ,,Torlaka,,Nažalost,još uvek nemamo decu,jer je sada moja psiha i prevelika želja problem.Želim vam dosta uspeha.
 
Vesna , psiha je cudo.Ne treba razmisljati i mnogo zeleti jer u prevelikoj zelji nema
nista od mogucnosti.Treba se opustiti i pusttiti prirodu da odradi svoj posao.Neki cekaju
kao i vi po nekoliko godina i na kraju se desi.Potrebno je otici negde na odmor , opustiti se
i stvar ce leci na svoje mesto.Medicina ne pomaze.Psiha je cudo.
 
Pa ne ide to tako, bakterija bilo koja u spermi daje smanjenje broja spermatozoida.
Prvo i osnovno je uraditi briseve.
Znaci supruga pod ruku pa oboje na mikrobiologiju, hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, bakterioloski, mikoloski bris(za vas i vaginalni i cervikalni), trichomonas vaginalis.
Tek kad dobijete nalaz da su svi brisevi i kod vas i kod njega negativni onda ima svrhe raditi na poboljsanju nalaza spermograma.
U velikom broju slucajeva kao uzrok steriliteta i loseg nalaza spermograma se javlja neka od bakterija.
 
Recite mi dr koliko moze opasno da bude ukoliko je neka od tih bakterija vec neko duze vreme prisutna ?!?! Mislim, ima li razlike u "nanetoj steti" ako je neka od tih bestija odavno tu ili je tek krace vreme tu?
Pitanje je mozda glupo, ali nadam se da je razumljivo i hvala na odgovoru :)
 
Izvini što kasnim sa odgovorom,ali računar mi je kod roditelja,pa odgovaram tek sada.Moj suprug je posle svih urađenih analiza,dobio vakcine sa Torlaka za onaj soj E.coli koji su mu tamo konstatovali.Mi smo slučajno saznali za te vakcine,zvali smo Torlak(telefon smo dobili od službe 988),oni su nas ljubazno primili ,uradili analize,a zatim vakcine.One se piju,kap pa kap više...Dobićete uputstvo.Kasnije smo za kontrole nabavljali uput ,pa čak nismo ništa ni plaćali ,sem benzina do Beograda.Pokušajte.
 
Тешко ће Вам се јавити претходна форумашица. ;)
Тема је од пре 6 година.
Можете пробати на ВМА, имају добре урологе.
А можете и на уролошкој клиници , такође су добри и озбиљни.
 

Back
Top