Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sinoć vidim reklamu za ovo. Oči su mi stale, nisam očekivala ništa slično.

ja_tajkun-miroslav_miskovic_v.jpg


- - - - - - - - - -

A na kiosku videh knjigu Sanje Marinković

moja_mera_srece_v.jpg


Opis knjige sa sajta Delfi:
Svet je prepun dosadnih žena koje troše novac kako bi bile privlačne muškarcima. One plaćaju najskuplju kafu, kako bi vodile najduže razgovore o njima. A da li smo dosadne i mi koje vreme i reči i suze trošimo u čežnji za ljubavlju, nežnošću, zagrljajem i šaputanjem na jastuku?

Sanja Marinković u knjizi-vodiču Moja mera sreće, duhovito iznosi lična iskustva, citira goste iz Magazina in, ali i publiku, koja svoju dušu otvara tek kada se kamere ugase. Ova knjiga namenjena je onima koji su dovoljno pošteni i hrabri da priznaju da od života žele više.

„Žene su na našim prostorima neumoljive. Vole razbojnike i bitange. Najlepše se udaju za najveće vucibatine.“

Milomir Marić, novinar


„Ona prijateljica koja mi je u životu najviše govorila bravo, bravo i svaka ti čast bila je žena sa kojom je moj muž mene varao.“

Suzana Petričević, glumica


„Ne znam šta je problem - ili su godine, ili loše izgledam - pa nemam stalnog partnera. Sve sam sigurnija da mi se jeftino ne prodaje moja sloboda.“

Svetlana - Ceca Ražnatović, pevačica


- - - - - - - - - -

eh, da... :think: :think: :think:
 
Što fali, dobre knjige od još boljih autora. Od probirača nema čitača:banovati:

Da ne ispadne da na ovoj temi samo lupam gluposti zbog kojih me treba banovati, evo jednog teksta Bogdana Ibrajtera objavljenog u Politici davne 1998 (pre samo...juuu... dvadeset godina). Bogdan Ibrajter je jedan sjajan hroničar panonske ravni, senzibilan, tanan u reči, protkan melankolijom i tišinom koja nigde tako ne opija kao u ravnici. Pisao je o huncutima i vandrokašima što su haračili Bačkom nakon propasti bune 1848/1849. Onom ko voli od Đoleta "Te sam noći preplivao Dunav" verovatno će se dopasti i ovaj tekst

https://drive.google.com/file/d/1jwReRhn2N8zLS5TPG4brBkTnmKFFzf12/view?usp=sharing

PS- ko čita preko telefona nisam siguran koliko će uspeti da vidi
 
Ja gospođu zamišljam kako i piše onim vrištećim glasom :dash:

- - - - - - - - - -

Veliko ocekivanje - Čarls Dikens, Pčelica 520 str. 8/10
https://www.knjiga.ba/velika-ocekivanja-k9704.html

Pročitala. Roman o teškoj sudbini pojedinca u ovom slučaju deteta, a kasnije pratimo i veći deo njegovog mladićkog doba.
U romanu veliki broj likova i događaja povremeno zamagljuje glavnog junaka i njegovo putešestvije.
Roman koji vam budi osećaj pravde.
(Najveći utisak je na mene ostavila sestra dečaka.
Teško mi je da zamislim da tako mali ostaneš sam, a da sestra koja bi trebala da ti je najveća zaštita bude u stvari izvor tvoje patnje :cry: )

Sve vreme sam imala osećaj da je to knjiga za decu. Da li je to zbog Olivera Tvista ili nečeg drugog ne znam.
Pri tom ne mislim da kažem da joj je to mana, samo jednostavno primećujem.
I na kraju da zaključim da su njegovi romani zaista odlični predlošci za filmove.

- - - - - - - - - -

Da, lepa priča o Maksimu :D
 
Roman koji vam budi osećaj pravde.

Meni treba nešto što će mi ugušiti taj osećaj. Samo se nerviram koliko je nepravde oko nas gde god pogledam.

Eto, na primer, i te knjige koje pominjete. Kad je Legijina knjiga bila na kioscima, što ne bi i Miškovićeva.

Bogdan Ibrajter divno piše.
 
Poslednja izmena:

Potpuno normalna stvar.Fantasticni plesaci a ne kao "muski" koje je "blam" da izadju na podijum a kamoli zaplesu.Ali im zato nasilje verbalno ne smeta,tad su "muskarcine".Ozbiljno mnogo rada i truda je potrebno za ovakav ples.Jedino bi volela da ih vidim na visim stiklama.Ko god misli da je ovo lako neka proba.Shvatice koliko gresi.
Kad je Oliver imao stikle u spotu,kad je Elton Dzon isto tako.Nista novo.
.......

Ja,tajkun M.M. potpuno Njuz.net fazon.Kad sam videla da nije,totalno me zateklo.
 
Završila sam (posle više od mesec dana razvlačenja) Šesta faza sna, Bernara Vebera, 431 str. Laguna, knjiga s tematikom koja me uopšte ne zanima. Nešto što pokušava da bude popularna nauka ili je samo palamuđenja. Neki francuski lekari istražuju snove, pa se onda jedan u snu sretne sa samim sobom starijim 20 godina, pa mu taj stariji on kaže da ide u Maleziju u pleme Senoe koji tradicionalno više pažnje poklanjaju tumačenju snova nego stvarnom životu, pa neki pokušavaju da zauzmu ostrvo, pa oni tamo naprave hotel za istraživanje snova, pa se onda vrate u Pariz, pa nastave istraživanja. Na kraju uspevaju da stignu do te šeste faze sna koja je na samoj granici smrti i nisam baš shvatila šta će tamo i što je to značajno.
Ionako imam malo, skoro nimalo vremena za čitanje i onda ga potrošim na nešto bezveze, ali iz poštovanja prema drugarici koja je prevela knjigu. U početku mi je i stil bio nekako naivan, početnički, posle, ili se popravio ili ja nisam više obraćala pažnju. Nikad se neću naučiti pameti. Žudim za knjigom koja će mi pružiti zadovoljstvo i uživanje. Ali sve mi je teže da dođem do tako nečeg. Da li su mi kriterijumi previsoki ili takvih knjiga i nema mnogo ili ja retko naiđem na njih.
 
Zanimljiva , :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Ne mogu ja sad da definišem šta mi se dopada. Nekad to bude knjiga koja uopšte nema karakteristike koje bih eventualno navela, a nešto me takne. Mogu da navedem knjige koje su mi se najviše svidele u poslednje vreme, pa nešto u tom stilu. A onda to podrazumeva da si ih i ti čitala, a ja imam utisak da ti i ja ništa isto nismo ni čitale, a kamoli da nam se svidelo.
 
Evo npr, Palmin pirinač, Fransisko Azevedo, nešto kao porodična saga. Jedna porodica, kroz nekoliko generacija... (suviše uopšten opis, ali ne mogu sad da je prepričavam. Ali u principu volim to. Budenbrokovi su mi jedna od omiljenih knjiga. Naravno, ne bih ih čitala po treći put. Očekivala sam puno od Dževdet bega i njegovih sinova, ali su me malo smorili. Uvek me Pamuk smori, ali ga se sećam i posle dota vremena.
Restauracija, Olafa Olafsona mi se svidela, ali ne i njegovo iskupljenje.
Elena Ferante mi prija. Opušteno. Tako nešto.
Pa dosta ozbiljnije: Korekcije, Džonatan Frenzen, a naročito Pokoravanje Mišel Uelbek. To me se najviše dojmilo posle Moramo da razgovaramo o Kevinu.
Različite se meni knjige dopadaju. Čak ne volim da zaređam sa nekoliko na isti kalup
 
Mislim da bi ti se ove svidele(pod uslovom da ih nisi citala :-) ):
- Tatjana Tolstoj, Kis
- Gracija Deleda, Elijas Portolu
- Boris Akunjin, Pelagija i crni monah
- Mihail Siskin, Vilina kosica
- Mihail Bulgakov, Psece srce
- Efraim Kison, Moj cesalj(Mein kamm) - jasna je aluzija :-D
- Luis Sinkler, Kraljevska krv
- Misel Tramble, Crna sveska
- Nikos Kazancakis, Hristos ponovo razapet
- Jelena Lengold, Rascarani svet
- Vladan Matijevic, Pristanista
 
Ovu Tatjanu Tolstoj sam ranije već upisala,
Majstor i Margarita Bulgakova mi se svojevremeno svidelo, ali nisam sigurna da bi i sada. Baš je mm čitao nedavno ponovo, pa se pitao, šta je tu bulo tako zanimljivo. Ali Pseće srce je isto poznato, to mu dođe kao opšta kultura (za koju ja, istina, više ne marim).
Kišona sam obožavala, bilo bi interesantno proveriti kako bi mi se sada dopao.
Od Jelene Lengold sam čitala Baltimor, nije ostavio naročiti utisak. Ali ne mora da znači da ni Raščarani svet ne bi.
Pratila sam tvoj i Bodrijarov dijalog o Matijeviću,

- - - - - - - - - -

ovi "mnogi" sam sigurno ja, jer nisam propuštala priliku da napišem da mi se ne dopada

Susret pod neobičnim okolnostima, mi je najslabije delo od Matijevića, koga inače volim da čitam, romani
Pisac izdaleka i Vrlo malo svetlosti su odlični, mada znam da se mnogima Pisac izdaleka nije dopao.

- - - - - - - - - -

Ali posle te vaše rasprave poželela sam da ga ponovo "probam".
 
Ja sam čitala još Karta i teritorija. Ali Pokoravanje mi je baš leglo u pravom momentu. Jeste to možda tamo u Francuskoj bila nameštaljka sa izlaskom romana i svim onim oko lista šarl ebdoa.... možda pročitam još Elementarne čestice jednog dana, mada mislim da je dosta. Ima i drugih... treba od Frenzena Slobodu da pročitam. Kventin kaže da je bolja od Korekcija. Ali možda je i njega dosta.
Bolje ove koje nisam još, a Mlada ih pomenula: Peljevina, Akunjina
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top