Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slikacu, naravno. Ako nista drugo makar da se pohvalim na FB. Hahaha :-) Samo cete mi objasniti posle kako da dodam fotku ovde.

Kventine, probaj of Isigura "Bez utehe". Ima tu teskobu romana Dostojevskog, apsurdnost Kafkinog Jozefa K. i vrsan stil.

Kad smo kod nedopadajucih knjiga, je li ko citao Sorokina? Probala sam da citam "Plavo salo" pre desetak godina I nikako nije islo. Bila je konfuzna i hermeticna, nabijena satirom koju nisam najbolje razumela. Ili sam mozda samo bila previse mlada...
 
Meni je Sorokin dobar, čitao sam tri njegove knjige: Mećava, Trideseta Marinina ljubav i Dostojevski trip, najbolja mi je bila
Trideseta Marinina ljubav, ali upozoravam ima vrlo eskplicitne erotike.:rumenko:
Ali jeste Sorokin dosta hermetičan i nisu njegove knjige lako čitljive.
Takođe još jedan dobar ruski pisac je Andrej Gelasimov, njegov roman Rahilja je odličan.

Za Hambertovu mladu kako da postavi sliku:
Klikneš na ovo
Biblioteka 3   Strana 449.jpg

Pa na ovo
Biblioteka 3.jpg

I na kraju na postavi datoteku.
 
Poslednja izmena:
Moram onda tu da stavim na spisak. Volim knjige koje imaju moje ime u naslovu. :-))))) A ni erotika nije problem. ;-)
Kad smo kod erotskih knjiga, sta mislite o njima? Ja, na primer, bas smatram odlicnom "11000 buzdovana" Gijoma Apolinara. I erotska poezija, "Bordel muza", koju je preveo Danilo Kis.
 
Što se tiče erotike u književnosti nemam problem sa tim, ali nisam ljubitelj čisto erotskih knjiga, koje za temu imaju
samo erotiku, jer kako upravo Kiš kaže za erotsku književnost "Glavni i jedini hendikep svakog erotskog štiva je
njegova repetitivnost, njegova monomanijakalnost". Knjiga treba da obuhvata različite aspekte živote, ne samo na
erotiku, ili recimo na humor... Jer postaje zamorno za čitanje ako se "ništa ne događa", odnosno ako se događa uvek
jedno te isto.
 
eeee, super ti je polica. Baš mi se dopada što nije obična i klasična.
Tako ja nešto merkam da napravim, ali meni treba da bude pregradna, mogla bi da bude dublja (moja), a možda i ne bi, nego samo sa tako dubljim donjim delom, da bude stabilna.
 
Sol Belou - Humboltov dar

Odlicno delo sa sjajnom karakterizacijom likova. U sredistu romana je prijateljstvo izmedju dva istaknuta knjizevna radnika, pesnika Humbolta i pisca Carlsa Sitrina.
Sjajno opisan Cikago sedamdesetih, toliko, da sam mogla da ga omirisem.
Carli, putem reminiscencija, prica pricu o sebi i Humboltu, o zajednickoj strasti prema knjizi i konacnom raskolu prijateljstva nakon dvadeset godina.
Dospevsi u nemilost birokratije i krvozednih prijateljstva i bivse zene, Carli pokusava da sabere svoj zivot i nadje unutrasnji mir.

- - - - - - - - - -

Sad je vreme da se vratim mister Pekicu. :-)
 
polica3.jpg


Evo je ''popunjena''. :D
Tacnije, sad je gotovo prazna, treba da donesem ostatak iz Zrenjanina.
Slagala sam po policama: stripovi, epska i naucna fantastika, recnici I biografije, antropologija, Rec I Misao, Rusi, Ameri, Evropa, SFRJ, drustvene nauke, prirodne nauke(medicina), bebina polica, istorija... :)
 
Lolita, super ti je polica. Baš ti zavidim koliko imaš prostora. Meni bi svi zidovi morali da budu pokriveni policama da bih mogla da ih sredim kao ti. Ali, to je nemoguća misija... :rida:Ja živim u magacinu. :(

- - - - - - - - - -

Ljudi, zna li neko gde mogu da pogledam raspored izdavaca na Sajmu?
Do skora je bilo na njihovom sajtu ali sad nema..

Dobićeš na ulazu, uz ulaznicu...
 
Ja sanjam, kad budem bila penzionerka (ako doživim uopšte to:(), da od jedne sobe u vikendici napravim biblioteku. Možda to bude i u kući u Palanci, u potkrovlju (za sad nepostojećem... :sad2:, još uvek je to samo tavan). Naravno, to bi morala da bude prostorija bez interneta, inače ništa ne bih pročitala... Par godina da uživam, pa onda neka mrem. :lol:
 
Zdravo ljudi:D

Vratila se ja sa svog kratkog putovanja, odmorna i puna utisaka. Grad je veoma lep i šetala sam da vidim što više, tako da sam minimalno koristila prevoz. Naišla sam na par knjižara i razgledala šta sve nude. Pa, isto što i ovde. I oni imaju akcije nekoliko knjiga, za ne znam koliko evra, ne sećam se tačno. I nemaju bukmarkere! Tražila sam to, ali nema.

Počela sam da čitam Zatočenika Nebesa u avionu na putu ka tamo, ali nisam mnogo odmakla (malo smo se i tresli pa me je i to nerviralo). Svo vreme sam koristila za obilaske. Tako da ću tu knjigu čitati ovih dana kad stignem.
Na odmoru sam još ovu nedelju i maksimalno ću je iskoristiti za uživanje. Vala sam se naradila (2,5 godine, 7 dana odmora) i ima samo da pravim sebi ugođaj. Čitaću kad stignem,ići ću na Sajam (više u šetnju nego u kupovinu), na kafe sa drugaricama i nadam se da ću uspeti neki film da pogledam. :)

Meni treba jedna ovakva polica. Sviđa mi se. :)
 
Pahuljice, brzo prošao odmor, tj. onaj aktivan, putovanje, obilasci, a sad odmaranje i uživanjeeee. I mislila sam da nećeš stići da čitaš.

Meni je danas pre podne bilo tako divno i mirno, uvalila se u fotelju, čitala... a onda su počeli da stižu poslovi. Ali dobro, imala sam par sati za sebe i za knjigu. (Pamuka).

Mlada, lepa ti je i polupopunjena polica, ali mislim da će biti lepša kad je još napuniš.

A tek kad Krasuljak napravi svoju biblioteku, to će biti divota.
 
Jeste Bi, brzo je prošlo. Treba mi još minimum dve nedelje odmora, ali nemaaa:lol: Zato ću ovu nedelju maksimalno da iskoristim:)

Sad idem na ples, a spava mi se. Kasnio je let sinoć pa sam kasno došla, pa dok sam neke stvari raspremila, već je prošlo tri. A rano sam ustala. Zato ću sutra da se naspavam za sve pare.:)

Videla sam najavu da je Geopoetika spremila rasprodata izdanja Pola Ostera, Zimski dnevnik, Njujorška trilogija, Nevidljivi , Bruklinska revija ludosti i Otkrivanje samoće. Šta ste rekli da valja? Njujoršku trilogiju sam čitala. Šta da kupim? I da li da kupim? Dajte savet (presušio buđelar posle putovanja pa nemam para za bacanje:D)
 
Ja sanjam, kad budem bila penzionerka (ako doživim uopšte to:(), da od jedne sobe u vikendici napravim biblioteku. Možda to bude i u kući u Palanci, u potkrovlju (za sad nepostojećem... :sad2:, još uvek je to samo tavan). Naravno, to bi morala da bude prostorija bez interneta, inače ništa ne bih pročitala... Par godina da uživam, pa onda neka mrem. :lol:

Ih, ja sanjam da mi se ćerka uda, pa da njenu sobu pretvorim u biblioteku. Šalim se, mada, realnije je to (za jedno 10 do 15 godina) nego da kupim veći stan. Ovako, ne znam kako ću više da se dovijam. Poslije puta u Bg, polica je puna kao šibica. Ni jedna knjiga više ne stane.
 
Videla sam najavu da je Geopoetika spremila rasprodata izdanja Pola Ostera, Zimski dnevnik, Njujorška trilogija, Nevidljivi , Bruklinska revija ludosti i Otkrivanje samoće. Šta ste rekli da valja? Njujoršku trilogiju sam čitala. Šta da kupim? I da li da kupim? Dajte savet (presušio buđelar posle putovanja pa nemam para za bacanje:D)

Od ovih što si nabrojala, meni je najbolji Nevidljivi. Z.dnevnik i Otkrivanje samoće su autobiografije (ova prva je novija, a druga rana). B. revija ludosti meni je jedan od slabijih njegovih romana. Ako ima Knjiga opsena, kupi to.
 
Krasuljak u penziji u svom potkrovlju
smilie_les_047.gif



A ovo smo mi došle na vikend :D
smilie_les_048.gif


- - - - - - - - - -

Pahuljice, meni je njegova Bruklinska revija ludosti jedno bledunjavo delo.
Dopale su mi se od njega Zimski dnevnik i Čovek u noći.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top