Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja gledam Nemanjiće i mogu da kažem da su neke epizode i momenti dobri, neki smešni i besmisleni. Šta je i kako je tada narod govorio, ne verujem da neko zna, ali ipak neki izrazi paraju uši. Što se pisanih dokumenata tiče, to je nešto drugo. Mislim da je moglo bolje da se upakuje. Bez obzira da li je nešto istorijski tačno ili netačno (da li se to uopšte zna?), mogla je da se napravi bolja serija, pitkija, da lepše teče, da bude interesantnija. Ne znam šta je tu toliko koštalo kako pominju, osim možda kostima. Brvnare su mogli da nađu postojeće. Glumci su ok, ali njih ima u svim serijama, ne verujem da su nešto skuplji.Verovatno su se udenuli razni posrednici.
 
Okomiste se na Gospodara ko da je najvece zlo na svetu.

Pobogu.:mrgreen:

Ne znam kako ce da uvale sve tri debele knjizurine u lektiru ali tinejdzer ja a ni ' mozda nekad buduca mama ja' se ne bismo bunile da je knjiga u lektiri.

Malo raznolikosti nece da skodi.

Edit / sad vidim da ce samo prvu knjigu staviti u letiru - sto je posteno/

Mila moja, a kad smo mi čitali četiri toma Tihog Dona u IV srednje, a? ;) Ovo bar nije dosadno deci... :aha:
 
Tihi Don?
Ja bogme jesam. I to sa veeeelikim zadovoljstvom :zaljubljena:
I to pre nego što mi je bila lektira. Ako mi je uopšte i bila lektira. Ne sećam se.

Mada sam ja do duše čitala svu lektiru (koliko me sećanje služi nisam samo Majku hrabrost).
I možda još neku od tih tankih. Te nisam volela.

- - - - - - - - - -

Ja bih volela da deca čitaju ne baš ma šta, ali skoro da je tako s' obzirom na onoliko nečitanje :(

- - - - - - - - - -

Msm da i ja kažem nešto o lektiri pošto sam veliki stručnjak za to :zcepanje:
 
Joj ja sad pokusavam da se setim dal sam ja citala Tihi Don za lektiru, mislim da nisam ali ne mogu da se setim da li ga je profesorica sama izbacila ( uvela je bila neku opciju da nam ponudi dve ili tri lektire pa da mi sami izaberemo od te tri sta cemo da citamo) . Znam samo da sam Tihi Don citala posle gimnazije a bila sam azurni lektiras tako da sumnjam da sam ga dobrovoljno preskocila:zcepanje:
 
Ja sam Tihi Don ostavila za penziju. Imaju moji roditelji komplet Šolohova. Nismo ga imali u lektiri. Bilo je nekoliko tako obimnih dela tipa Rati i Mir, Tihi Don, Ana Karenjina, pa smo se s nastavnicima dogovarali koju od tih. Tako mi nešto ostalo u sećanju (ili sam izmislila). Naravno, izabrali smo Anu Karenjinu koja je imala samo dva toma, u odnosu na četiri koliko imaju ove druge dve.
 
Ja sam Tihi Don ostavila za penziju. Imaju moji roditelji komplet Šolohova. Nismo ga imali u lektiri. Bilo je nekoliko tako obimnih dela tipa Rati i Mir, Tihi Don, Ana Karenjina, pa smo se s nastavnicima dogovarali koju od tih. Tako mi nešto ostalo u sećanju (ili sam izmislila). Naravno, izabrali smo Anu Karenjinu koja je imala samo dva toma, u odnosu na četiri koliko imaju ove druge dve.

Svake godine po jednu, draga... Sve tri. :aha: Prvo Anu, pa Rat i mir, i na kraju Don.
 
Još ne počeh da čitam Prijateljice. :malav: Nastavničko veće, pa roditeljski sastanak, pa promocije udžbenika na dva dana, subota radna... :( S ćerkom tražimo haljinu za njeno apsolventsko... U ponedeljak i utorak sam na ekskurziji... Pripreme su u toku. :lol:
Čitala sam danas u busu Zvižduka posle izvesne pauze. Ne mogu da mu uđem u srž: kao da je za decu, ali izgleda da ipak nije. Podseća na modernu bajku... :sad2:
 
Probacu da nadjem preko pretrage.

Malope slucajno videh da je snimljen film po nasoj (mislim na nas ovde) cuvenoj knjizi ULJKPLJ

Doduse, uvek se ispostavi da je knjiga bolja od filma, ali mozda ni film nije tako los.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top