Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvini, Rayela, na indiskreciji, ali od koga dobijaš knjige?
Mnogo je lepo zapakovano.

Možda bih ja mogla Hamsuna, kad pročitam Agatu Kristi. Ali morala bih u biblioteku, a to me mrzi po ovoj vrućini. Obnovio sin članstvo u biblioteci (još pre mesec-dva, nas dvoje uzimamo onu porodičnu), a ja nisam još bila.
Navalila sam da čitam moje knjige kojih sam nakupovala u poslednje 2 godine, da mogu posle da ih poklanjam ako zatreba. Žao mi da poklonim nepročitane, a posle da tražim da pozajmim da pročitam.
 
A koja Agatina knjiga sledeća izlazi uz novine?

Mene hvata nervoza od ove vrućinčine, jedva čekam da se malo bućnem. Dobra vest je da mogu da stanem u prošlogodišnji kupaći (mada mi visi malo stomaka jbg).
Pročitala sam Orvela (Niko i ništa u Parizu i Londonu), ok je bilo, sad ne znam šta ću sledeće, pretpostavljam nešto jednako lagano da mi se ne bi istopio mozak. Težak život on opisuje (mada mislim da je moglo još da se zagrebe), ali je to pitko za čitanje.
 
Izvini, Rayela, na indiskreciji, ali od koga dobijaš knjige?
Mnogo je lepo zapakovano.

Možda bih ja mogla Hamsuna, kad pročitam Agatu Kristi. Ali morala bih u biblioteku, a to me mrzi po ovoj vrućini. Obnovio sin članstvo u biblioteci (još pre mesec-dva, nas dvoje uzimamo onu porodičnu), a ja nisam još bila.
Navalila sam da čitam moje knjige kojih sam nakupovala u poslednje 2 godine, da mogu posle da ih poklanjam ako zatreba. Žao mi da poklonim nepročitane, a posle da tražim da pozajmim da pročitam.

Kada kupujem ( a kupuem uglavnom polovne) od nekih prodavaca koji prodaju na veliko onda su obicno zapakovane, samo koverta i obavzeno racun unutra.
A kada kupujem privatno ( Ebay= Limundo,Kupindo) onda se stvarno dogodi da neko zapakuje ovako knjigu pa jos posalje i kartu, nekada i neko srce od
cokolade, ali ja mislim da je ta osoba srecna sto ne mora da dodje u situaciju da baci knjigu. A ovo je danas stvarno bilo lepse zapakovano od nekog rodjendanskog
poklona. I ta je osoba morala da ide na postu, a poste nisu bas svakome iza coska jer je knjiga deblja pa ne prolazi kroz onaj razrez od 5 cm na postanskim
sanducicima.
Zato sam ovu i uslikala. Thomas Wolfe " O vremenu i reci", nesto sam se "navadila " na njega zadnjih nedelja.

- - - - - - - - - -

Za francuski je sada nadlezan Quentin, on studira Prusta.:)
 
Za francuski je sada nadlezan Quentin, on studira Prusta.:)

2631804727_02fd8279fd.jpg

Brljavim nešto posljednjih dana. Juče nisam knjigu uzeo u ruke.
 
A koja Agatina knjiga sledeća izlazi uz novine?

Mene hvata nervoza od ove vrućinčine, jedva čekam da se malo bućnem. Dobra vest je da mogu da stanem u prošlogodišnji kupaći (mada mi visi malo stomaka jbg).
Pročitala sam Orvela (Niko i ništa u Parizu i Londonu), ok je bilo, sad ne znam šta ću sledeće, pretpostavljam nešto jednako lagano da mi se ne bi istopio mozak. Težak život on opisuje (mada mislim da je moglo još da se zagrebe), ali je to pitko za čitanje.

Ne znam, mislim da nije ni objavljen spisak. Nisam sigurna, ali ja ga nisam našla.

Nosićeš kupaći od prošle godine????!!!! :zeek::pljus: Juče smo se na poslu smejali ovoj vesti http://www.pulsonline.rs/puls-pozna...ovic-nosi-isti-kupaci-kostim-od-prosle-godine
 
Ma izostavila si jedno slovce, ali cenim da je zato sto ga nemas;)
ü
natürlich

- - - - - - - - - -

Sad vidim, ispravno si ti po Vuku napisala, tako se kaze i Dizeldorf i Minhen ( po Vuku).

Mene je tako naučila drugarica. S tim što posle t namestim usta za u a kažem i. ;)

- - - - - - - - - -

Nosićeš kupaći od prošle godine????!!!! :zeek::pljus:
Ma, da je od prošle godine, bilo bi dobro. Ne pamtim kad sam poslenji put kupila kupaći... Ima 5-6 godina... A i šta će mi za mutnu Nišavu...
 
Redovno pratim političku scenu, ali jel meni to promakla neka uredba Vlade kojom se Zaječar proglašava Zapadom?

Sve je moguće, živimo u vremenu čuda.
Tebi izgleda uvek promaknui najvaznije vesti:D

Ti mene doktorom , ja tebe pravnikom
Flober, Gete, Kafka, Petrarka, Prust, Markez, Balzak, Valter Skot, Hajnrih fon Kleist, Heine, ETA Hofman, Molijer, Koeljo , a ako
se ne varam i Velebit je pravnik

A moj Tomas Man nije bio nista, izbacili su ga iz gimnazije, nema ni zavrsenu gimnaziju.
 
Redovno pratim političku scenu, ali jel meni to promakla neka uredba Vlade kojom se Zaječar proglašava Zapadom?

Sve je moguće, živimo u vremenu čuda.

Tebi izgleda uvek promaknui najvaznije vesti:D

Ti mene doktorom , ja tebe pravnikom
Flober, Gete, Kafka, Petrarka, Prust, Markez, Balzak, Valter Skot, Hajnrih fon Kleist, Heine, ETA Hofman, Molijer, Koeljo , a ako
se ne varam i Velebit je pravnik

A moj Tomas Man nije bio nista, izbacili su ga iz gimnazije, nema ni zavrsenu gimnaziju.

Vas dvoje ste mi sumnjivi... ;)
:rotf:
 
Ne znam, mislim da nije ni objavljen spisak. Nisam sigurna, ali ja ga nisam našla.

Nosićeš kupaći od prošle godine????!!!! :zeek::pljus: Juče smo se na poslu smejali ovoj vesti http://www.pulsonline.rs/puls-pozna...ovic-nosi-isti-kupaci-kostim-od-prosle-godine

\E nasla ja spisak do decembra. Otkucacu vam sutra tj danas :lol: Ne mogu sad u sobu da kopam de su novine, moji vec legli.
Jedino sam se rastuzila kad sam shvatila da ova nije bila prva!! Propustila sam Tajna dvorca Cimniz u aprilu i Ubiti je lako :((
 
Poslednja izmena:
e zapravo evo sam nasla na netu full listu
25. aprila - tajne dvorca cimniz
30. maja- ubiti je lako
27. juna - misterija sedam brojcanika
25. jula- nulta tacka
29. augusta- nesreca nevinih
26. septembra- operacija bagdad
31. oktobra - sitafordska misterija
28. novembra - covek u smedjem odelu
26. decembra - nepoznato odrediste
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top