sta je ovde usko grlo na ovom racunaru?

bljux

Zainteresovan član
Poruka
273
asus a7v8x-x
msi nx6800
audigy 2zs
athlon 2400+(Tbred B 2ghz)
foxconn napajanje i kućište od 400w
leadtek winfast 2000 tv karta
1gb memorije Pqi
dva hdd-a sa dual fanovima
pioneer 108d
msi dvd rom

sad ako mozete prokomentarisite konfigurejšn i recite sta je zrelo za promenu(ja sumnjam na proc i plocu).hvala unapred
 
Za plocu si u pravu,definitivno strci...u negativnom smislu.
Proc. je ok,nije Barton ali je the next best thing.....
Mada....ja bih prodao i plocu i proc.(moze to lepo da se utopi)i pazario nesto adekvatnije ostatku konfiga,
neki nForce4 i Athlon 64(939) recimo...izbor je neogranicen,ima tu i Intel sta da ponudi ako volis.
Poz.
 
Recimo ovako:
Sve štima OK. Ti promeniš tu ploču i eventualno procesor.
Uključiš komp i dobijaš - ŠTA? Ovo je pitanje koje treba samom sebi da postaviš.
Ja gotovo garantujem da za tvoje poslove nećeš primetiti nikakvu razliku.
Dakle, pitam vredi li tog novca običan osećaj zadovoljstva tj. znanja šta imaš u kućištu?
 
Svi kudite plochu, ali nije ona usko grlo, vec procesor!!! A to je zato shto je FSB (zbog tog procesora) 133 MHz, a moze se daleko bolje (200 MHz bi bilo idealno) i taj procesor to verovatno i moze, ali je problem u plochi koja podrzava samo 166 MHz (koliko ja znam). Frekvencija FSB-a odredjuje brzinu kojom procesor komunicira sa memorijskim kontrolerom, a kako je memorija koju imash DDR 400, sve manje od 200MHz za FSB je usko grlo! Pa ako hocesh da ublazish to usko grlo, klokni proc. koliko ti plocha da, a ako ti je i to malo, ne menjaj nikako procesor vec pazari neki NForce2 Ultra (Epox 8rda3+ npr.) ili KT880 pa sve to stavi na 10*200 i oseticesh razliku. I na kraju da kazem da plocha ipak jeste veliko sr@nje 8) 8) 8)
 

Back
Top