Novo prozno takmičenje ~ Bajka (za decu i odrasle) (rok 14. jan)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

lanavi

Aktivan član
Poruka
1.908
Pripala mi je čast da po prvi put otvorim književno takmičenje, i unapred se radujem ovom velikom zadatku. Zahvaljujući želji naše prethodne pobednice, Borca za zaštitu životinja, prepustićemo se čaroliji.

Da li ste ikada poželeli da posedujete čarobni štapić? Da letite na ćilimu? Ili možda postanete stanovnik paralelnog univerzuma? Ili se neke Vaše čudne, predivne priče iz realnog mogu nazvati bajkama? Možda i niste, ali ih svi sigurno volimo, i odrasli i deca.

Zato je nova prozna tema - Bajka (za odrasle ili decu). Možete napisati dečiju priču. Možete priču namenjenu odraslima. Ali je bajkovitost zlatna žica koja će vas u pisanju voditi.


118175h.jpg


Molim da svoje radove na pp ovog puta šaljete meni, lanavi, do 14- og januara u 20 h. Kao i uvek, Pravilnik i Opšti uslovi navedeni su iz formalnih razloga, ali zbog podsećanja na pravila foruma.
 

Prilozi

  • a556fe65961f83a09d63ea7a8aad2624.jpg
    a556fe65961f83a09d63ea7a8aad2624.jpg
    44,4 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
Drago mi je što vam se tema sviđa. z:)

Imajte u vidu karakteristike bajke:
- borba između Dobra i Zla
- fantastična, čudesna bića ili događaji
- srećan kraj

Naravno, poslednja stavka je diskutabilna: ono što je za nekog srećan kraj, za nekog nije.
Primer: Andresenova "Devojčica sa šibicama" može se definisati kao bajka, ali i ne mora, jer će jedni devojlicinu smrt videti kao tragičan završetak, a drugi kao konačno ispunjenje njene želje da bude na ugodnijem mestu.
 
Drago mi je što vam se tema sviđa. z:)

Imajte u vidu karakteristike bajke:
- borba između Dobra i Zla
- fantastična, čudesna bića ili događaji
- srećan kraj

Naravno, poslednja stavka je diskutabilna: ono što je za nekog srećan kraj, za nekog nije.
Primer: Andresenova "Devojčica sa šibicama" može se definisati kao bajka, ali i ne mora, jer će jedni devojlicinu smrt videti kao tragičan završetak, a drugi kao konačno ispunjenje njene želje da bude na ugodnijem mestu.

Mislim da se ne treba striktno pridržavati toga; napsletku, zar se ta borba ne odvija u skoro svakom proznom delu, na različitim nivoima? Meni se izbor teme jako dopada.
 
a so na pp, cenzura jel? :lol:

kad sam cuo za nik lanavi naprasno sam izgubio zelju da komuniciram dalje na ovu temu

pozz

Ne, lanavi nece nista zlo da uradi, bez obzira na ... Ovo je takmičenje na kome mogu učestvovati "čak" i oni sa kojima se negde nisam složila ili imala malo napetiji dijalog. Neću ništa prepravljati, kratiti, brisati, a što je najlepše ne postoji bojazan i da ću komentarisati ili glasati jer nemam prava. Tako da si dobrodošao što se Bajke tiče.

Nisam znala da sam toliki destimulator...ili neko misli da sam muljator? zoro osvetnik? maleficent? :D
Ne budimo deca!
 
Ne, lanavi nece nista zlo da uradi, bez obzira na ... Ovo je takmičenje na kome mogu učestvovati "čak" i oni sa kojima se negde nisam složila ili imala malo napetiji dijalog. Neću ništa prepravljati, kratiti, brisati, a što je najlepše ne postoji bojazan i da ću komentarisati ili glasati jer nemam prava. Tako da si dobrodošao što se Bajke tiče.

Nisam znala da sam toliki destimulator...ili neko misli da sam muljator? zoro osvetnik? maleficent? :D
Ne budimo deca!
Izostaju takvi učesnici kao Marlon i Drakče,a bili spremni da vam upotpune takmičenje svojim prisustvom,
a vas dve i dalje se majete sopstvenim imaginarnim veličinama umesto da sagledate gde grešite,a koje greške
veoma odbijaju ovakve s ovakvom najnormalnijom sujetom koju lepše zovemo ljudski ponos...
Mislim da se razumemo...Ne znam za Marlona,ali za mene važi da mi je razočaravajuće ono "Ko sam ja ,a ko si ti...":mrgreen:
Samo mi malo fali da vas dovedem u neprijatnu situaciju...
No,ne ljutim se,ali me niste uspele oduševiti...:bye:
 
Ebemliga, zar nije dogovoreno da i modovi glasaju? Zar nismo izrazili puno poverenje u njihovu nepristrasnost? Ili mi se to samo javlja kao uspomena lepog sna, u kojem koračam teletabilendom gde su plate velike i na vreme, gde se ljudi smeše i gde su srećni, i gde veruje čovek čoveku :)

Džek, mislim da si pogrešno razumeo. Naime, ovog puta je obaveza otvaranja prozne teme prešla na mene, samo iz ralzoga da bi Borac mogla da glasa (osim potencijalnog učešća). U mom slučaju, kao postavljača teme, mogu učestvovati ali ne mogu glasati, jer jednostavno znam ko je šta poslao i ne bi bilo fer da sa takvim informacijama mogu da (iz neke možda naklonosti...mada ne bih to sigurno radila, ali bolje je ograditi se) stvari učinim neregularnim. Napravili smo kompromis da nekada zato obrnemo uloge, pa Borka pokrene poetsko takmičenje i time obe ravnopravno (videćemo da li naizmenično) možemo i učestvovati i glasati kada nismo u poziciji onog ko skuplja radove. O tome je reč :).
 
Jel dozvoljeno nešto u fazonu putovanje kroz vreme i malo naučne fantastike? :)
Kako da nije, Vasice! :)

Piši, recimo, o Pačetu koje se rodilo mnogo pre Hrista, hiljadama godina živelo kao ružno muško, a onda se ovih dana iznenada prolepšalo, pretvorilo u Vasilija Zajceva i zaprosilo Barbaru, prethodno elektronskim snajperom velikog dometa pobivši sve svoje takmace, sem Kojota. :)
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top