IPTV preko računara! Kako gledati?

motorheadsd

Ističe se
Poruka
2.689
Uzeo sam Telekomovu digitalnu televiziju. Risiver ima HDMI i skart video izlaz. Spojen je na telefonsku liniju preko LAN kabla na internet ADSL modem. Da li mogu i kako da gledam TV i preko računara. TV i resiver sam povezao preko skart kable.

Da li treba da kupim TV karticu koja ima HDMI ulaz, ili kako? Hvala na odgovoru.

I srećna Nova Godina! :zjelka3:
 
TV karta u kompu je u smislu televizije jos jedan tv... kartica ima prikljucak na antenu sasvim jednako.

Ali, posto nam digitalizacija stize il' marta il' maja (bice u delu Srbije prvo, a posle svuda), bice pustena digitalna televizija umesto ove sadasnje analogne - nisam pametan sta da preporucim kao tv karticu. Ne znam da li ima modela koji pokrivaju sve zivo. Za nas ce da bude bitno da pokrijemo DVB T2.

Sta ce kablovski operateri unutar svojih sistema da urade - nemam ni najmanju predstavu. To sto neki nazivaju neke delove televizije digitalnim - to ne znaci da je ovo kod nas prava digitalna televizija.
 
Licno sam uzeo ovako nesto,skuplje je u startu,ali dugorocno se isplati.
ANDROID Mini PC CORTO AMPC-200
corto-ampc-200-i-wkb-01.png

Prednost je sto moze na svaki tv.Instaliras app android iptv i biras kanale koje hoces ili xbmc(kodi) se automatski ažurira.

A što se tiče samog računara ima dosta sajtova koji daju lajv strim,ne treba ti iptv,kablovska ili šta slično :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top