Nova godina, ova i ona.......

Па то межеш и за "српску".

Могу, ал овако то урадим 2 пута.

- - - - - - - - - -


Али искрено сад се нисам олешио, без обзира што сам почео са раџом а завршио са вотком док је између ишло пиво и вино.
 
Znaci jedini razlog proslave je klopa i pice ?

Код мене је то ето онако, да дочекам. Пиће и клопу могу и без Нове, сваког дана ако хоћу, није то ништа посебно.
Уосталом, ни не идем нигде. Чекам кући, буде клопе и пића, дође буразер и можда још понеко. Ђе ми динари за кафане и клубове.
 
Zato što je nametnuta od strane Vatikana i njihovog kalendara (koji nije tačan)... Neki vele da je to satanistički ritual, jer dan počinje izlaskom sunca a ne u gluvo doba noći :per:
Pa kao što reče Aristokrata možemo da se opjanimo 2 puta u to ime... a da slavimo nemamo šta :lol:

У свему параноици виде Сотону које је украден од римског божанства светлости и зове се веровали или не Луцифер.
 
Poslednja izmena:
Pa onda glupo pitanje koji kalendar koristim kad ima samo jedan.

Ne postoji Srpski niti Zagrebacki niti romski........ima samo jedan jedini nametnuti i nema razloga za proslavu

Pa sam to tvrdiš :lol: jer kažeš da je Srpska nova godina 14. januara.
Srpska nova godina (u stvari pravoslavna ili ti julijanska) je 1. januara po julijanskom kalendaru a 14. po gregorijanskom. Samo mi srbi je zovemo srpska.
Međunarodna NG je opšte prihvaćena, jer koristimo svi taj kalendar (gregorijanski) pa ne vidim razlog zašto je ne bi slavili kada po tom kalendaru živimo. Mi smo (narod) prihvatili taj kalendar ali naša crkva nije. Praznike slavimo po julijanskom kalendaru... ali NG nije praznik crkveni ;)
 
Nova godina nije praznik... ali i ti je slaviš jer ti je nametnuta od strane svešteničkog klana iz Vatikana :per:
Srećna nova z:poz:
Aha, crkva se bavi izučavanjem astronomskih pojava od kojih i zavisi kreiranje kalendara i trajanje godine. Gregorijanski kalendar je tačniji. Ako bi se računalo po julijanskom, jednoga dana u budućnosti kod nas bi nova godina pala u leto.
Samo me zanima kakve veze vera ima sa kretanjem zemlje oko sunca i preciznošću tog proračuna?
 
Aha, crkva se bavi izučavanjem astronomskih pojava od kojih i zavisi kreiranje kalendara i trajanje godine. Gregorijanski kalendar je tačniji. Ako bi se računalo po julijanskom, jednoga dana u budućnosti kod nas bi nova godina pala u leto.
Samo me zanima kakve veze vera ima sa kretanjem zemlje oko sunca i preciznošću tog proračuna?

Kalendar je dobio ime po papi Grguru XIII. Verovao ti u to ili nez:D
 

Back
Top