[zar mi, Srbi, nismo kandidati za ulazak u EU?] Velt: Raste broj azilanata iz Srbije

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
zar mi:
Velt: Raste broj azilanata iz Srbije

http://vesti.krstarica.com/srbija/velt-raste-broj-azilanata-iz-srbije/

U prvih 11 meseci 2014. u Bavarskoj je tražilo azil oko 15.000 državljana Srbije, piše nemački list "Velt" podsećajući ujedno da je bavarski ministar unutrašnjih poslova nedavno rekao da nema nikakvog razloga da ljudi iz Beograda u Nemačkoj traže azil.

Kako to sad??? Mi kandidati za ulazak u EU, a 15.000 državljana Srbije (uglavnom iz Beograda) trazi POLITICKI azil??? Zar Mr. Vucic nije lamentirao sa Mr. Kurcem na tu temu pre par dana? Zar kod nas u Serbiji ne cveta EU demokratija??? :zelenko3:

:hahaha: :hahaha1: :cepanje:

_nobody_
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako to sad??? Mi kandidati za ulazak u EU, a 15.000 državljana Srbije (uglavnom iz Beograda) trazi POLITICKI azil??? Zar Mr. Vucic nije lamentirao sa Mr. Kurcem na tu temu pre par dana? Zar kod nas u Serbiji ne cveta EU demokratija??? :zelenko3:

:hahaha: :hahaha1: :cepanje:

_nobody_

Nemci se ne bune ako Srbija potrosi svojih 25 godina i odgovarajuca sredstva da bi ka Minhenu ili Frankfurtu na Majni uputila, sa kartom u jednom pravcu, sposobne kadrove.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako to sad??? Mi kandidati za ulazak u EU, a 15.000 državljana Srbije (uglavnom iz Beograda) trazi POLITICKI azil??? Zar Mr. Vucic nije lamentirao sa Mr. Kurcem na tu temu pre par dana? Zar kod nas u Serbiji ne cveta EU demokratija??? :zelenko3:

:hahaha: :hahaha1: :cepanje:

_nobody_

ihhhh pazi sto im je fazon... ustvari dolaze im azilanti sa svih strana sveta ,al oni samo vicu- oni su iz srbije ,oni su iz srbije,- i tako resavaju ih se ekspresno i utrpavaju kod nas....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Stavili su nas na listu "sigurnih" pre mesec-dva...tako da im džaba ovo vratiće ih za par dana bez centa pomoći. Sad dok romovi to skapiraju proći će neko vreme.

Upravo u tome je ceo stos. Srbi (i takvi kao Srbi) su stavljeni na listu "sigurnih" kao "kandidati" za pristup EU. Tako su zakonski (po Briselskim zakonima) proverena "oaza"/"cvece" demokracije, pa Srbe i slicne mogu vracati nazad u roku od 48 sati. :zloca:

A ima 35 poglavlja ta knjiga prijema u clanice EU. A Srbi nisu otvorili ni Prvo. Welcome to EU, dear Serbs, in Y2076! :srecan:

_nobody_
 
Bavarska: Azil tražilo 15.000 Srba

Berlin -- U prvih 11 meseci 2014. u Bavarskoj je tražilo azil oko 15.000 državljana Srbije, piše danas nemački list "Velt".

List podseća da je bavarski ministar unutrašnjih poslova nedavno rekao da nema nikakvog razloga da ljudi iz Beograda u Nemačkoj traže azil.

"Velt" navodi da je ta pokrajina, prema trenutno raspoloživim podacima, u 2014. prihvatila više od 32.000 tražilaca azila, što je dvostruko više nego 2013. godine.

U tekstu o porastu tražilaca azila u Nemačkoj, napominje se da ne dolaze svi oni iz ratnih područja, te da ih je trećina doputovala s prostora bivše Jugoslavije i Albanije, i dodaje da bi stvarni broj izbeglica sa Balkana mogao biti i veći, prenosi Radio "Dojče vele."

Prema rečima portparolke vlade iz okruga Gornje Bavarske, od oko 1.400 potražilaca azila koji su od 22. do 28. decembra stigli u Bavarsku, više od 70 odsto su sa Zapadnog Balkana.

Stoga bavarski ministar unutrašnjih poslova, Joahim Herman (CSU), "tražioce azila sa Zapadnog Balkana želi brzo da vrati u njihove domovine, jer se tamo ne vodi građanski rat", piše nemački list i podseća da je Herman nedavno rekao da nema nikakvog razloga da ljudi iz Beograda u Nemačkoj podnesu zahtev za azil.

U prvih 11 meseci 2014. je samo u Bavarskoj oko 15.000 državljana Srbije podnelo zahtev za azil, navodi se u tekstu.

"Velt" primećuje da posebno pada u oči to da mnogi potražioci azila iz bivše Jugoslavije i Albanije posle odbijanja pokušavaju još jednom te da je 60 odsto takvih zahteva stiglo od državljana tih zemalja jugoistočne Evrope, prenosi Dojče vele.

Kako stvari stoje Vučićevi grandiozni planovi za sada proizvode samo emigraciju u pokušaju. Ovim reformskim tempom do kraja njegovog mandata biće još pola miliona ljudi manje u Srbiji.
 
Zašto bi iko folirao da uđe u Nemačku ako mu je ovde, pod vlašću reformskog SNSa super?

Stalno se priča o nekim Albancima i Romima a ja pouzdano znam da Srbi kopaju rukama i nogama da se dokopaju Kanade, NZ, Austrije, SAD, Australije, pa i Rusije što mnogi osporavaju ali se to zaista dešava.

Dizanje sidra nije jednostavna odluka ali je sasvim precizan pokazatelj koliko je ljudi izgubilo svaku nadu da će ovde ikada biti bolje.

Srbi iz Srbije beže od bahatih Srba a ova vlast je u prvih godinu dana svog lutanja na vlasti pokazala i više nego bahatost.
 
Stalno se priča o nekim Albancima i Romima a ja pouzdano znam da Srbi kopaju rukama i nogama da se dokopaju Kanade, NZ, Austrije, SAD, Australije, pa i Rusije što mnogi osporavaju ali se to zaista dešava.

Pa... Ne ide to tako lako... Nikako. :smeker:

Treba zadrljati zestoko doopetom, ali svojim, i priFatiti se ljopata, motiqa i pijuqa. Pa tako, krvavo, godinama... Onaj rad: Rodjen sa Autoritetiom, i Socijalna Inteligencija ne fercera bash najbolje. Ne fercera nikako! :kez:

_nobody_
 
Pa... Ne ide to tako lako... Nikako. :smeker:

Treba zadrljati zestoko doopetom, ali svojim, i priFatiti se ljopata, motiqa i pijuqa. Pa tako, krvavo, godinama... Onaj rad: Rodjen sa Autoritetiom, i Socijalna Inteligencija ne fercera bash najbolje. Ne fercera nikako! :kez:

_nobody_

Не причај бзвз и не лупетај - у СРбији НИГДЕ НЕМА БИЛО КАКВОГ ПОСЛА..... па ни са љопатом и мотиком......
 
Не причај бзвз и не лупетај - у СРбији НИГДЕ НЕМА БИЛО КАКВОГ ПОСЛА..... па ни са љопатом и мотиком......

U Srbiji trenutno plaćaš što uopšte živiš tu a odakle to naprednjake ne zanima.

Mislio sam da ne može gore od Tadića kad ono...
 
Najgore je normalnim ljudima pocelo da biva kada su se sprovodile mafijaske privatizacije Djindjica i Kostunice. Tada je vecina iz drustvenih preduzeca izgubila smisao zivota.

Sada je vreme da javni sektor podeli njihovu sudbinu.

Ma kako da ne.

Samo što ti je nekako neprijatno da pomeneš da je pola preletačkih direktora iz Koštuničine faze privatizacije sada u SNSu.
 
Najgore je normalnim ljudima pocelo da biva kada su se sprovodile mafijaske privatizacije Djindjica i Kostunice. Tada je vecina iz drustvenih preduzeca izgubila smisao zivota.

Sada je vreme da javni sektor podeli njihovu sudbinu.

A sada kad je najavio još 60 000 otkaza (20 000 će, kaže, prirodnim putem !?-na šta li je mislio) u toku 2015,
kad još najmanje 3x toliko ostane bez jedinog prihoda u domaćinstvu
cenim da će narodu biti još mL00000000000000go bolje ....
 
Не причај бзвз и не лупетај - у СРбији НИГДЕ НЕМА БИЛО КАКВОГ ПОСЛА..... па ни са љопатом и мотиком......

Jes' gled'o bar neku epizodu Selo gori serije?
Jel lepo na spici pevajuci kaze "nema niko da obere voce" - to jeste cinjenica, iako je u pesmi, u spici serije. Nebrojeno mnogo puta sam to i cuo i procitao. Oce svi da se zabodu u kancelariju u Beogradu i kraj. Njih ne zanima sto moz' da budes cobanin za 500 evra (inace je to vise cak i od prosecne plate u Beogradu).

- - - - - - - - - -

A sada kad je najavio još 60 000 otkaza (20 000 će, kaže, prirodnim putem !?-na šta li je mislio) u toku 2015,
kad još najmanje 3x toliko ostane bez jedinog prihoda u domaćinstvu
cenim da će narodu biti još mL00000000000000go bolje ....

20000 ce u peMziju. Mozda ne svi direktno (par meseci na birou pa cao), ali to je to.

Ono sto mnogi ne razumeju je da je realnost vrlo surova, realnost zemlje koja nema dovoljno para. Gledam ove prosvetare, advokate i ostale vrste koje strajkuju ili najavljuju da ce. Njima nije palo na pamet da u drzavi koja ima 2 milijarde deficita u budzetu nesto izgleda gadno ne valja. Troskovi moraju da se smanje - posto prihodi mogu da porastu ali tek jednog dana i svakako ne naglo.
Mislim, para kod nas ima, ali su pogresno rasporedjene a takodje je pomahnitaloj i prenabujaloj birokratiji potpuno pusteno na volju. Mi ne mozemo da izdrzimo tu mastu. To nije realno. Bajka se odrzava uzimanjem kredita, ali i ta prica ima kraj, vrlo ruzan kraj.
 
Mislim, para kod nas ima, ali su pogresno rasporedjene a takodje je pomahnitaloj i prenabujaloj birokratiji potpuno pusteno na volju. Mi ne mozemo da izdrzimo tu mastu. To nije realno. Bajka se odrzava uzimanjem kredita, ali i ta prica ima kraj, vrlo ruzan kraj.

Doba dekadencije, utvrdili su istoričari, kao poslednja faza propasti imperija, odlikuje se nedisciplinovanom vojskom i policijom, nezamislivim bogatstvom elite, ogromnim jazom između bogatih i siromašnih, glomaznim državnim aparatom koji se neprestano uvećava i seksom koji postaje kolektivna opsesija. :amen:

:whistling: :smeker:

_nobody_
 
Zašto bi iko folirao da uđe u Nemačku ako mu je ovde, pod vlašću reformskog SNSa super?

Stalno se priča o nekim Albancima i Romima a ja pouzdano znam da Srbi kopaju rukama i nogama da se dokopaju Kanade, NZ, Austrije, SAD, Australije, pa i Rusije što mnogi osporavaju ali se to zaista dešava.

Dizanje sidra nije jednostavna odluka ali je sasvim precizan pokazatelj koliko je ljudi izgubilo svaku nadu da će ovde ikada biti bolje.

Srbi iz Srbije beže od bahatih Srba a ova vlast je u prvih godinu dana svog lutanja na vlasti pokazala i više nego bahatost.

Разарање српског националног бића и СРбије је сада већ сасвим очигледно и нескривено... иначе како протимачити неколико чињеница

1. ЕУ масовно експедује Цигане у СРбију који уопште нису наши држављани и наредила овим воловима
на власти да има да их упишу у све књиге и да им дају држављанство.

2. Вучић јавно "препоручује" Србију КАО ЗАМЉУ ЈЕФТИНЕ РАДНЕ СНАГЕ.......

3. ЕУ државе одржавају свој стандард запошљавајући МЛАДЕ И СТРУЧНЕ ЉУДЕ КОЈИ БЕЖЕ КОД
ЊИХ ИЗ УНИШТЕНИХ ЗЕМАЉА ЕУ-реформама.......И ТО ЗА ВЕОМА МАЛЕ ПАРЕ......
 
Doba dekadencije, utvrdili su istoričari, kao poslednja faza propasti imperija, odlikuje se nedisciplinovanom vojskom i policijom, nezamislivim bogatstvom elite, ogromnim jazom između bogatih i siromašnih, glomaznim državnim aparatom koji se neprestano uvećava i seksom koji postaje kolektivna opsesija. :amen:

:whistling: :smeker:

_nobody_

Secam se, valjda je to u osnovnoj skoli bilo (i tamo i u srednjoj sam imao dobre profesorke istorije - inace moj hobi), da sam cuo recenicu da "dok su Rimljani osvajali nove zemlje, njihova polja su zarasla u korov".

Zivot od otimanja, od ratnog plena. Bez proizvodnje, zanata... bilo cega korisnog.
 

Back
Top