Vijesti o vremenu, ljeti i zimi, iz dana u dan

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.335
Snežno nevrijeme je stiglo na zapadni dio Balkanskog poluostrva i tokom vikenda će se proširiti na ceo region, gde se očekuju niske temperature, jak vjetar i formiranje relativno visokog snežnog pokrivača.
Snežne padavine će Srbiju zahvatiti u noći između nedelje i ponedeljka, a u nedelju 28. decembra se u istočnoj Srbiji i Podunavlju može očekivati i ledena kiša.
Meteorolozi navode da će visina snježnog pokrivača prosečno biti od 10 do 30 centimetara, a na nekim područjima se usled jakog vjetra očekuje i pojava snežnih nanosa.
Od ponedeljka 29. decembra do subote 3. januara u cijeloj Srbiji će biti veoma hladno, ujutro sa umerenim i jakim mrazem, a tokom dana sa temperaturom nižom od nule.
Nadležne službe podsećaju vozače na obavezu da imaju zimsku opremu i upozoravaju ih da na put ne kreću bez prijeke potrebe.

(izvor : Tanjug)


585704vohzfiasuyz.gif


Ovo nevrijeme nece da mimoidje ni Crnu Goru.
Svake nas zime strase nevremenom no ovo je malo ozbiljniji strah bar meni .
Moja djeca krecu za Srbiju kolima .
Moracu ih ubijediti vadjenjem svog novcanika, sve ostalo je uzaludno.
 
Poslednja izmena:
Ne junačim se ja !
Mrtav sam ozibiljan.
Poštujem tvoje vreme i iskustvo,
ali ih imam za tri normalna života...!

Na žalost ili sreću, ne znam ni ja sam....

Bice ono sto izaberemo bar nama samim ali nije lako biti tek posmatrac svoje stvarnosti .
Ja pricalica rodjenjem cu da pricam a ko ce me saslusati u vremenu gluvih telefona druga je prica .
118468846_13m6.gif
 
U Crnoj Gori, snijeg pada u okolini Cetinja, pa je na putevima obavezna zimska oprema, a zbog snijega je otežan saobraćaj u pravcu Podgorica-Cetinje.
Direkcija za saobraćaj i "Crnagoraput" već su uputili kamione i utovarivače kako bi na vrijeme čistili snijeg i puteve održavali prohodnim.
U pripravnosti je i avio-helikopterska jedinica MUP-a.
Odavno sjeverni vjetar nije bio tako snazan .
Duva za desetku i potreban je Podgorici sa okolinom jer je pravi cistac.
Uz to donosi svjezi talas kiseonika .


1206455s4kxwzwmk4.gif.pagespeed.ce.ZmsuWEzPYC30-Fr9I7EM.gif
 
Vrijeme i njegove zgode i nezgode ...
Pa Duska vodolijo draga slobodno recite danas je 30 januar .
Ne mogu da vjeruje juce toplo Sunce da je blize Zemlji moglo bi se reci upeklo .
Jutros ustajem a ceka me tmurno nebo - kisa ...
Prijetili su nam i najavljivali neki olujni vjetar pa se sve nesto nadam da ce omanuti a ne bi im bilo prvi put ...
Sto bi rekla baka iz mog komsiluka ...Strase nas dome strase ....
47179499_1249527122_1_5.gif
 
Poslednja izmena:
Evo mene opet ...:D
0_4887c_e2cb363e_M.jpg

Na crnogorskim putevima jutros se zbog kiše saobraća usporeno po mokrim i klizavim putevima zbog čega se vozačima savjetuje oprezna vožnja.
Loši vremenski uslovi zahtjevaju od svih maksimalnu opreznost u saobracaju i upotrebu zimske opreme u skladu sa postavljenom signalizacijom.
Na putevima na kojima se radi izmijenjen je režim voznje.
Na magistralnom putu Lipci - Grahovo u mjestu Krivošije, zbog miniranja, do 15. februara dolaziće do desetominutnih prekida za sva vozila od deset do 11 i od 15 do 16 sati.
Do sjutra, na putu Virpazar-Ostros saobraćaj će privremeno biti obustavljen za sve vrste vozila na deset minuta, od šest do 18 sati.
 

Back
Top