Vijesti o vremenu, ljeti i zimi, iz dana u dan

Danas u mom kraju podneblje je bilo prelepo, Sunce je sijalo i ne da da ti otvori oči. :cool:

Ali......

Ovi meteorolozi su nam najavili sutra da će biti crven meteoalarm, biće strašno, ne samo što je kiša nego što će reke izliti iz svojih tokova, očekuje se poplava.

Da li je u Crnu Goru sutra najavljivan crven meteoalarm?
 
U Crnoj Gori vedro, na sjeveru hladno i maglovito sa mrazom.
Tokom dana u svim predjelima suvo i sa suncanim intervalima.
Kasnije posle podne i uvece naoblacenje sa kisom, u planinama na sjeveru sa snijegom.
Jugozapadni vjetar bice u pojacanju.
Minimalna temperatura od -10 do 1°C, na jugu do 10°C, maksimalna dnevna od 2 do 10°C, na jugu do 16°C.


Dakle na moju radost i mnogih gradjana Crne Gore za sad nema pljuskova .
11654.giff
 
Zbog snijega i velike mećave na putu Nikšić-Šavnik od jutros su zaglavljena dva kombija i desetak malih automobila, među kojima i bolnička lada „Niva“ sa bolesnikom iz Pljevalja.
Na četiri-pet kilometara od Jasenova Polja prema Vojniku kombi prevoznika „Stanišić“ sa osam putnika, koji saobraća na relaciji Nikšić-Žabljak, od osam sati čeka da se put raščisti i da se vrate za Nikšić.


7420c50569c689b137399030f6de5d70.jpg
 
Danas duva sjeverni vjetar samo on moze da rastjera oblake .
Sunce sija a napolju hladno .
Na sjeveru i jugu Crne Gore i dalje nepogode, odroni poplave snjegovi .
856bbca8f0e1a48993d4a4f022432a52.jpg

Zbog problema sa snijegom, koji je narastao do 156 centimetara, do Žabljaka se može samo iz pravca Pljevalja.
Kanjonom prema Mojkovcu ima lavina i odrona.
Putari su na terenu i nastoje da put učine prohodnim. Nekoliko vozila, zaglavljenih na putu, evakuisano je.
 
Bogami, to je umerena jačina.

Ne spominji mi zemljotrese ...Ha, ha , haaaa.
Jutros se budim a sjeverni maniti vjetar prestao i na pomolu je suncan dan .Mogu da izadjem iz kuce i da setam .
Ta stavka u mom zivotu penzionera mi danima nedostaje .I ne samo meni i moje kuce Medo bi jadnicak da setamo .
Jedva cekam da ovu zimu ispratim neka ide vise svojim putem tamo gdje su je pozeljeli , da malo danemo dusom .
 

Back
Top