POMOĆ Jednokratna isplata 19.000 dinara za zaposlene u Skupštini

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/5...isplata-19000-dinara-za-zaposlene-u-Skupstini

POMOĆ Jednokratna isplata 19.000 dinara za zaposlene u Skupštini
25. 12. 2014. - 12:54h 89
Beta
Oko 300 zaposlenih u stručnim službama Skupštine Srbije čija je plata niža od republičkog proseka, odnosno 44.938 dinara, dobiće po 19.000 dinara jednokratne pomoći, odlučio je Administrativni odbor Skupštine Srbije.

Odluka je usvojena na predlog generalnog sekretara Skupštine Jane Ljubičić, koja je kazala da je inicijativa da se zaposlenima u stručnim službama isplati jednokratna pomoć potekla od Sindikata Skupštine.
 
Ona je dodala da u skupštinskom budžetu za 2014. godinu ima neutrošenih sredstava opredeljenih za isplatu plata, dodataka i naknada zaposlenima, odnosno da ima mogućnosti da se njima isplati po 19.000 dinara.
 
- Mi na ovaj način pomažemo ljudima u Skupštini bez kojih ne bismo mogli ovoliko da radimo, to su obični, često nevidljivi, oni koji održavaju higijenu, rade u kancelarijama, a imaju jako male plate - rekao je predsednik Administrativnog odbora Zoran Babić.
 
Babić je precizirao da je njih oko 300 čija je plata manja od republičkog proseka, a često i upola manja, dodajući da na taj način Skupština nekoliko godina pokušava tim ljudima da omogući da proslave novogodišnje praznike.

..........

Bravo. Ovako se stedi. Samo partijskim kadrovimamvredi davati pare.

Послато са SM-T800 уз помоћ Тапатока
 
Имају ли они уопште представу колико људи од Ниша ка југу и истоку ове јадне државе прима упола мању плату од просечне републичке?

Смрадови, бре, једни, није их срамота да образлажу тако нешто :evil:
 
Ма, чим новине пишу о томе, значи да ће Господар, зарад добре слике о власти у јавности, моментално да обустави ову исплату и пребаци паре за наредну буџетску годину. Можда ће и нови ребаланс да прави.

- - - - - - - - - -

Ako su to čistačice, kuriri, čuvari i slično, onda ok.
Mislim, nije ok, ali hajde...

U prvom sam trenutku pomislila da su poslanici, pa mi se slošilo u sekundi...

Јес' вала. Чистачице, курири и чувари су важнији од народних посланика.
 
Ма, чим новине пишу о томе, значи да ће Господар, зарад добре слике о власти у јавности, моментално да обустави ову исплату и пребаци паре за наредну буџетску годину. Можда ће и нови ребаланс да прави.

- - - - - - - - - -



Јес' вала. Чистачице, курири и чувари су важнији од народних посланика.

... pa i jesu, u neku ruku.
A činjenica je da preživljavaju sa 20-tak i kusur hiljada, a rintaju i pošteno obavljaju svoj posao.
A poslanici imaju nekoliko puta više da bi sedeli i igrali se sa djokicom u onim klupama
 
... pa i jesu, u neku ruku.A činjenica je da preživljavaju sa 20-tak i kusur hiljada, a rintaju i pošteno obavljaju svoj posao.
A poslanici imaju nekoliko puta više da bi sedeli i igrali se sa djokicom u onim klupama

Па и јесу. Зато и пропадамо као држава, јер нам је све наопако.

Смета ти посланички нерад а не смета ти што су курири и чувари највећи ладничари својих мошница у историји јавносекторашких радних места.
 
Имају ли они уопште представу колико људи од Ниша ка југу и истоку ове јадне државе прима упола мању плату од просечне републичке?

Смрадови, бре, једни, није их срамота да образлажу тако нешто :evil:

I onda meni neko neka kaže Srbija, budi patriota, ma daj ...
Pozdrav drdoktor :)
 
Имају ли они уопште представу колико људи од Ниша ка југу и истоку ове јадне државе прима упола мању плату од просечне републичке?

Смрадови, бре, једни, није их срамота да образлажу тако нешто :evil:

ja njih nista ne krivim,narod dopusta.Pre dvesta godina za manje stvari kotrljale su se turske glave po Srbiji
 
ja njih nista ne krivim,narod dopusta.Pre dvesta godina za manje stvari kotrljale su se turske glave po Srbiji

E u tome je štos. Mi ni za još 500 godina tu "poturčenost" nećemo iskoreniti.
Šaka jada, Srbi. Koji Srbi? Gde žive oni?

Teška sirotinja u Skupštini kojima je prosečna plata 45 000.Mučan rad u kancelariji, održavanje higijene itd.Moj drugar inžinjer projektant prima za 10 000 manju platu od tih polukvalifikovanih mučenika.
Da nisam ja taj? :lol: Da nije žalosno, bilo bi smešno, jer primam manje i od tvog druga a iste smo struke ...
 
E u tome je štos. Mi ni za još 500 godina tu "poturčenost" nećemo iskoreniti.
Šaka jada, Srbi. Koji Srbi? Gde žive oni?


Da nisam ja taj? :lol: Da nije žalosno, bilo bi smešno, jer primam manje i od tvog druga a iste smo struke ...

A ta bahata plata je bila poslednji put kad smo se čuli, pre nekih mesec i po dana.Verovatno su i njemu skresali platu u ovo doba stezanja kaiševa za narodno dobro.:lol:
 
E u tome je štos. Mi ni za još 500 godina tu "poturčenost" nećemo iskoreniti.
Šaka jada, Srbi. Koji Srbi? Gde žive oni?


.

Srbi su postali nevidjeni podlaci drukare i idolopoklonici.Treba samo pogledati temu "prosvetari strajkuju",tamo je pljuvacina po prosvetarima nevidjenih razmera.Umesto da ih masa podrzi,udruze se sa advokatima i ostalim strajkacima u drzavi,nateraju ovaj rezim da se zapita,ovde se samo gleda ko ce kome da utera.Aktuelni rezim nema potrebe da strahuje cak i da skrese budzetlijama i penzionerima primanja za 50%,budale ce uvek naci razloga da to opravdaju a eventualne strajkace okvalifikuju kao stoku
Aferim Vucicu:kpozdrav:
 
Srbi su postali nevidjeni podlaci drukare i idolopoklonici.Treba samo pogledati temu "prosvetari strajkuju",tamo je pljuvacina po prosvetarima nevidjenih razmera.Umesto da ih masa podrzi,udruze se sa advokatima i ostalim strajkacima u drzavi,nateraju ovaj rezim da se zapita,ovde se samo gleda ko ce kome da utera.Aktuelni rezim nema potrebe da strahuje cak i da skrese budzetlijama i penzionerima primanja za 50%,budale ce uvek naci razloga da to opravdaju a eventualne strajkace okvalifikuju kao stoku
Aferim Vucicu:kpozdrav:

Meni se jako gadi od vlasti aktuelne, te mi je muka da dalje pišem, a možda je i od virusa (zakačio me me neki virus pre 2 dana)
 
Ako je u drž.firmi, onda jesu ...

Jeste, ne baš toliko uspešnoj državnoj firmi kao Skupština, tako da sam siguran da ode plata nadole.Ovaj nažalost ne spada u "tihe" radnike nego je stručnjak a pri tom i podstanar, kako živi ne znam. Zvrcnuću ga na fon ovih dana da se raspitam i pozovem na ručak da se seti šta to beše ukus mesa, zet šalje za vikend čvarke pa da uživamo zajedno u luksuzu.Kad je bal nek je maskenbal.:lol:
 
Jeste, ne baš toliko uspešnoj državnoj firmi kao Skupština, tako da sam siguran da ode plata nadole.Ovaj nažalost ne spada u "tihe" radnike nego je stručnjak a pri tom i podstanar, kako živi ne znam. Zvrcnuću ga na fon ovih dana da se raspitam i pozovem na ručak da se seti šta to beše ukus mesa, zet šalje za vikend čvarke pa da uživamo zajedno u luksuzu.Kad je bal nek je maskenbal.:lol:

I treba ...
 
Накнадна и изненадна дотирања јавних службеника, говоре само да је власт пољуљана, и да сад наступа период њене аргиократске владавине. Кад и тај период прође, нестаће и они заједно са њим, и тада ће коначно спласнути и блаизам разних вулина.
 
Srbi su postali nevidjeni podlaci drukare i idolopoklonici.Treba samo pogledati temu "prosvetari strajkuju",tamo je pljuvacina po prosvetarima nevidjenih razmera.Umesto da ih masa podrzi,udruze se sa advokatima i ostalim strajkacima u drzavi,nateraju ovaj rezim da se zapita,ovde se samo gleda ko ce kome da utera.Aktuelni rezim nema potrebe da strahuje cak i da skrese budzetlijama i penzionerima primanja za 50%,budale ce uvek naci razloga da to opravdaju a eventualne strajkace okvalifikuju kao stoku
Aferim Vucicu:kpozdrav:

Nažalost tako je.Odsustvo solidarnosti prema prosvetarima je ništa naspram patološke mržnje prema vojnim penzionerima od strane civilnih penzionera i ekstatičnog likovanja što im je penzija smanjena.
 

Back
Top