Pistolji-revolveri (kratke cevi), imate li, nosite li i zasto ne?
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 195

Tema: Pistolji-revolveri (kratke cevi), imate li, nosite li i zasto ne?

Primećen član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

.....
    Poslednji put ažurirao/la dragonfromdarkness : 24.09.2006. u 13:58

Primećen član Markoni_kv (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Pistolji-revolveri (kratke cevi), imate li, nosite li i zasto ne?

Volim oruzje,imam CZ 99,nelegalno,nameravam da ga legalizujem cim budem sluzio vojsku,nosio sam ga par puta,a da zagusti verovatno bi ga upotrebio,ali to mora biti neka ekstremna situacija.
    "... a bas si mi se dopala,od usana do stopala... ej sreco moja propala..."

Ističe se Dlakava_Strvina (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pistolji-revolveri (kratke cevi), imate li, nosite li i zasto ne?

Dok su starije generacije obračune rešavale - ručno, mladje nemaju vremena da čekaju...
    BUM-BUM pa da vidimo da li će sledeći put da se usudi?
    Izaći ću za par godina, al će se zna da sam opasan!
    Jedva čekam da porastem pa da izadjem sa tatinim pištoljem...
    A onda osvane članak u novinama na naslovnoj strani.
    I naravno neutešna rodbina sa gomilom pozdrava pri kraju...
    A bio je miran dečko, ko bi rek'o?

E gde su ta lepa vremena kad je samo glvni mangup imao lanac ili bokser...

Domaćin Nina2 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio dragonfromdarkness
    Kakav je vas stav po tom pitanju? Imate li naoruzanje u licnom vlasnistvu (legalno)?
    Da li ste ga nosili (pre zakona koji je podelio posedovanje i nosenje naoruzanja)?
    Da li bi ste ga upotrebili i kada (Ne mislim na "svadbarsko seljacku upotrebu")?
    Da li vam posedovanje naoruanja pruza neku dozu sigurnosti?
    Imam vec par godina Glock 35, calibar .40(legalno) . Clan sam kluba practical shootinga u Ljubljani i na taj nacin sam i dobila dozvolu za posedovanje oruzja. Volim oruzje od kada znam za sebe. Zasto? Stvarno ne umem da objasnim..
    Naravno da bih ga upotrebila ukoliko bi mi zivot bio u opasnosti, konkretan primer recimo obijanja stana ili slicno. Prvo pravilo, nikad ne uperi pistolj u nekog ukoliko ne nameravas zaista da pucas.
    Da, pruza mi definitivno dozu sigurnosti.

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Imam zastavin 7.65 vec petnaestak godina (legalno).Nosio sam ga pocetkom devedesetih a i za vreme rata 99 (iz prakticnih razloga).Inace je rasklopljen i van domasaja dece.
    Debilniji zakon od onog o zabrani nosenja legalnog naoruzanja nisu mogli da donesu jer krimosa i nije briga da li ima dozvolu za nosenje ili posedovanje....i onako nosi nelegalnu
    utoku. :?

Poznat
    Učlanjen
    26.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za sada nista legalno,a za dalje videcemo.Rukovao sam dosta sa pistoljem i sa automatskom puskom.Sto u vojsci sto van vojske.Ljudi ne znaju da nose i koriste naoruzanje.I dalje se lomim u sebi da li da kupujem,naravno legalno ili ne.
    Ne verujem da bih ga nosio sa sobom.To mi je tako dzukacki.Ali izgleda da vremenom postaje neophodno,jer svaki balavac moze da nosi utoku.Ja vise volim onako da budem sam u sobi da oruzjem.Volim oruzje.Koristio sam svasta...pistolje,puske,snajpere,mitraljeze,pumpar ice...i to uglavnom iz hobija.Nikakvo izddrkavanje.

Domaćin Nina2 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Samo da dodam da ga nikada nisam nosila sa sobom niti nameravam.

Domaćin Nina2 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio PLESsitnihDEMONA
    Za sada nista legalno,a za dalje videcemo.Rukovao sam dosta sa pistoljem i sa automatskom puskom.Sto u vojsci sto van vojske.Ljudi ne znaju da nose i koriste naoruzanje.I dalje se lomim u sebi da li da kupujem,naravno legalno ili ne.
    Ne verujem da bih ga nosio sa sobom.To mi je tako dzukacki.Ali izgleda da vremenom postaje neophodno,jer svaki balavac moze da nosi utoku.Ja vise volim onako da budem sam u sobi da oruzjem.Volim oruzje.Koristio sam svasta...pistolje,puske,snajpere,mitraljeze,pumpar ice...i to uglavnom iz hobija.Nikakvo izddrkavanje.
    E i ja sam pucala u klubu iz pumparice..covece...odvalila mi je rame

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

e evo je prava mushka tema....oruzhje....o daaaaa....ja sam obozhavalac cevchuga svihkalibara....imam dedinu qburu i te stvari....otkidam na koltove.....obozhavam miris ulja za chishtjenje cevi....nosi beretu u kolima ispod sedishta....i imam u selu kalashnjikov....al to ne sme da se zna...mada bole me niko od vas me ne poznaje....sem petra i sima...a oni su drugari oni me ne bi odali....ovo o naoruzhanju je notorna lazh....ja mrzim oruzhje....i niakd netju u vojsq....i ne volim ljude koji nose oruzhje...imam druga shljaka u vojsci....i imo jedno vreme pishtolj....bash je fuj....ja da sam vlas...niko ne bi smeo da nosi oruzhje....u celoj zemlji bi zabranio oruzhje....znachi kod koga ga nadju....apse ga dozhivotno....i tako bi u celom svetu....pa da vidimo posle kao i shta...znachi oruzhje je sranje...i ljudi koji se na to lozhe....lozhe se na pogreshne stvari....
    Voistinu.

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Citat Original postavio cvele_kv
    Volim oruzje,imam CZ 99,nelegalno,nameravam da ga legalizujem cim budem sluzio vojsku,nosio sam ga par puta,a da zagusti verovatno bi ga upotrebio,ali to mora biti neka ekstremna situacija.

kiss....pusica.....
    Voistinu.

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ko izmisli te cevi, gde je ono romanticno vreme macevanja?
    To je prava umetnost.
    Ili jos bolje, borilacke vestine, pa ko bolji...njemu devojka.

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Citat Original postavio divlja u srcu
    To je prava umetnost.
    Divlja divlja...
    Da li to NaraYan iz tebe progovara???
    etan, metan, butan, nepal.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio divlja u srcu
    To je prava umetnost.
    E, Divlja.... Pa to je ono Danas svaki imbecil može da nauči da puca iz utoke... I da zbog toga bude opasan baja...
    To mi nikako nije jasno... Bukvalno, retardiran čovek može da opali metak i da tako nadyebe nekog zilon puta sposobnijeg.... Eh, bolest savremene civilizacije

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Ја бих све то забранила и увела риииигорозне казне... Не волим ни да видим оружје и не могу да разумем нечију потребу за њим.
    И не разумем оне који кажу да имају оружје ради сигурности. Сигурности од чега? Оно као: лепо убијеш човека, па си миран и све је ОК?

Domaćin etotako (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

dragonfromdarkness... argument ti je veoma slab

on topic
    ne koristim i ne želim... preferiram hladna oružja jer su preciznija i lakše ih je kontrolisati

Domaćin etotako (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

wow... mnogo gledaš Tarantina

Primećen član Markoni_kv (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio AntunTun
    kiss....pusica.....
    Ne razumem bas ovo,al OK.

Kiss i tebi ako ce to da te ucini srecnim
    "... a bas si mi se dopala,od usana do stopala... ej sreco moja propala..."

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.437
    Reputaciona moć
    15756

[font=Verdana]Nemam negativisticki stav prema vatrenom oruzju ali ga ne posedujem ni legalno ni nelegalno iz razloga sto znam da kada bih ga imala a dosla u situaciju SIGURNO bih ga upotrebila.Kod posedovanja vatrenog oruzja nema dileme: hocu-necu;bih-ne bih ili mozda.I onaj ko potegne o posledicama ne razmislja.[/font]

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Ja planiram da jednog dana kupim jvazdusni pistolj sa CO2 punjenjem, mislim da ima neki u koji staje 7 metaka...
    Ne moze da ubije...ali moze da zastiti...
    Vatreno oruzje ja licno vec ne bih drzala u kuci, mada ga moj cale drzi(sa dozvolom, naravno)...

Domaćin Nina2 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Skvo, moj savet ti je da ne kupujes ni taj vazdusni, jer tek to ti nece biti zastita veruj mi. Ako ti iko upadne u stan, mislis da ce da se zaustavi ako ti podignes vazdusni pistolj ka njemu? Ima raznih manijaka.
    I stvarno ne znam zasto se automatski misli ako zelis da se zastitis oruzjem da moras ubiti nekog, postoje mesta na telu coveka koja su manje smrtonosna pod udarom metka. Zasto bi neko nekom pucao u glavu ili grudi? Noge su recimo idealna meta. Zato i kazem da sam protiv toga da svako tek tako moze da dobije dozvolu za posedovanje oruzja a i da ne zna kako da sigurnusno koristi isto. Moj savet je odlazak najpre u bilo koji klub koji se bavi practical shootingom da se ljudi upoznaju sa nekim osnovnim pravilima. Mislim da bi mnogo manje bilo onda ubistava izazvanih nepazljivim rukovanjem oruzjem.
    Zivimo u svetu gde se stopa kriminala povecava iz godine u godinu, gde pljacke obicno zavrsavaju ubistvom zrtve...nekako ne bih da budem zrtva. To je naravno moj izbor, kao sto je i vas da oruzje ne posedujete. Zato ne vidim potrebu za pljuvanjem i osudjivanjem.
    Poslednji put ažurirao/la Nina2 : 25.09.2005. u 19:15

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Nemam oruzje. U zivotu pucao samo iz vazdushne pushke. Ubio jednog vrapca. Posle mi bilo zao. Od onda gadjao samo kartonske mete, plastichne flashe i komshijsku decu. Ne bih nikad nosio oruzje sa sobom. Plashim se da bi mi dalo previshe samopouzdanja... Neko bi fasovao metak zbog gluposti. Mozda bih drzao oruzje u kuci. Ali ne planiram.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Zato ne vidim potrebu za pljuvanjem i osudjivanjem.

Не видим пљување на овој теми.
    Зашто се на Форуму увек прича и пљувању (и то баш тај грозни израз!) сваки пут кад неко заступа другачије мишљење? Да сви мислимо исто овде би било страшно досадно.

Ако ико буде решио да опљачка мој стан (јадан је тај ако је спао на то да мене пљачка), онда то сигурно неће учинити док сам ја унутра.Пиштољ ме неће спасти од тога.

Domaćin Nina2 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Hm, zamisli, ovde se pljacke desavaju obicno u toku noci, dok su ljudi jos u krevetu. Ne znam stvarno kako to ide u Srbiji.
    Ali vidi, ne pada mi na pamet da te ubedjujem u bilo sta, i ne ocekujem da ti ili bilo ko drugi pokusa mene da ubedjuje u svoje stavove. Cisto gubljenje vremena. Pitala si zasto nam (mi) daje osecaj sigurnosti, odgovorila sam. Za dalji nastavak polemike ne vidim razloga.

DisMisaL
    Guest

Ne mislim da oružje daje osećaj sigurnosti. Naprotiv, mišljenja sam da ono služi kao podsticaj nečijim nesigurnostima. Ljudi često zaboravljaju da je to samo oruđe u njihovim rukama. I česte su zloupotrebe. Ali, da li je ono postalo neminovnost?

Imao sam 17 kad mi se omaklo da se pokačim sa nekim ko nosi utoku. Tada sam imao priliku da se uverim koliko mojih poznanika takođe imaju svoje. Gomila pijanih klinaca koja se odmerava celo veče, nesvesni šta može da se desi. Na sreću, nije došlo ni do čega. A to nisu bili uličari, već klasični strejt likovi, škola, fax, karijera, bez devijacija.

Kasnije sam živeo malo na jugu. Tamo su nezamislivi kreteni. Spremni da iskoriste svaku priliku da pokažu svoje 'parče', ili čak da ti repetiraju u lice, uvereni da je to duhovito. Ne mogu ni da zamislim kako bih prošao da sam ikada pogrešno odreagovao na te 'šale'.

Oružje ne poseduješ ukoliko nemaš nameru da nekog povrediš. I tu je priča za mene gotova. Ne mogu da se lažem kako ću njime nekog zaplašiti i tako ga sprečiti u nameri da povredi mene ili nekog drugog.

Ne znam, možda radi duela. Kad ne postoje druge mogućnosti da se reše razmirice sa nekim. Ili u ratu. Jer bih tada bio spreman i da izgubim život, isto koliko i da ga nekom oduzmem. Ali da od svog svakodnevnog života pravim ratište, ne. Ako ne mogu da se zaštitim na neki drugi način, miroljubiviji, pištolj mi neće pomoći.

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

bas sam pre neki dan razmisljala da li bih smela da imam pistolj(volim da pucam,al ono sportski)
    i zakljucak je da ne bih.ne verujem sebi,stvarno bih mogla nekog da roknem
    mogu i ovako ali za druge metode je potrebna hladna glava a hladne glave nikad ne bih to uradila
    ali bila sam clan streljacke u skoli i imala super rezultate
    mama ima pistolj pa dva tri puta godisnje organizujemo turnire i najbolja sam u familiji

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. ZASTO IMATE RAZLICITE KRITERIJUME ??
    Autor Mile Surcinac u forumu Muškarci
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.01.2007., 11:37
  2. Najbolji pištolji i revolveri
    Autor jomini u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15.08.2005., 09:20
  3. Drage dame, zasto pobogu nosite pantalone?
    Autor Deer Hunter u forumu Žene
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 13.04.2005., 14:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •