DVD problem

Don Tadic

Zainteresovan član
Poruka
259
Imam problem sa DVD jem.... reze, i onda dodje donekle, cuje se on da radi, ali nista ne napreduje... tako u beskonacnost...

Uredjaj je Pioneer 109r.
Molim za pomoc, uredjaj nije narezao ni 5 diskova.
 
Ljudi ovo je strasno sta se dogadja sa Pioneer-om i to bas
sa tom 109-kom. za dve nedelje mi se dva drugara zalila kako im
je rezac crkao i da su u zamenu dobili NEC-ove inace oboje su iz
NS-a a kupili su u razlicitim servisima. Takodje i jedna drug iz
BG-a mi je nareza 15 DVD-a i svaki treci ima jako mnogo gresaka
i on ima isti rezac.
Evo i ovo je jos jedan slucaj....strasno!!

Ja imam NEC3520 od kada sam ga kupio radi ko zmaj i ni jedan
problem nije imao a i niko se nije zaalio na diskove koje sam
snimao sa njim.
 
Ma tu 109-ku ne bih stavio u komp sve da mi je daju džabe.
3 DVD-a sam skento da pokusam snimiti MP3 na njih.Pioneer 109 ga čita, a nijedan DVD čitač ne može.
 
Don Tadic:
Imam problem sa DVD jem.... reze, i onda dodje donekle, cuje se on da radi, ali nista ne napreduje... tako u beskonacnost...

Uredjaj je Pioneer 109r.
Molim za pomoc, uredjaj nije narezao ni 5 diskova.

Moj komp se sastoji od:ASUS P4P800-SE, INTEL 3.0Ghz ,RAM 512MB, 2 x HDD MATROX 80Gb u sata raid, DVR-107D, DVR-109, LG COMBO DRIVE, NVIDIA FX5500, SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS PLATINUM PRO, PINNACLE STUDIO AV/DV 9 DELUXE, CHAINTECH 420W NAPAJANJE. Odma da ti kazem da sam sa AMD-om imao tih problema dok god nisam presao na INTEL! (nisam od onih koji je pristrasan!).
Imao sam problema sa hadverom, i sam znas da ima plagijata, konkretno kupim ja uredjaj za kompjuter odem na zvanicni sajt ukucam njegov serijski broj, a oni meni MALI TO NEPOSTOJI U BAZI PODATAKA. Avaj kupovao sam od razlicitih firmi sve dok nisam naisao na prave. Od sada kupujem u mikrodizajn moram reci da za sada nisam imao problema!!
Kod njih sam kupio oba rezaca (DVR-107D, DVR-109), i ostalu opremu za komp, i nisam imao nikakvih problema sto se tice rezanja/citanja i ostalo. Redovito posecujem PIONEER-ov saj i osvezavam rezace sa programcicima (FIRMWARE/UPGRADE). Od programa koristim NERO ENTEPRISE v6.3, ELABORATE BYTES-CLONE CD-CLONE DVD, DVD ARCHITECT v2.0 I NEMAM NIKAKVIH PROBLEMA!!!
PIONEER otidji do njih ako imas vremena.

Mislim da sam ti donekle pomogao, a to je moje iskustvo sa rezacima i kompom. Inacece moj prvi rezac je SONY-CDU920S i dan danas radi doduse na 1x brzini i reze ko lud
:roll:
 
Već sam spominjao na ovom forumu da posedujem Pioneer 109(koji je star oko 2 meseca) i da sa njim APSOLUTNO nisam imao nikakvih problema.S njim sam dosad narezao oko 50 DVD -a,većinom filmova i nesto malo muzike i igara a obične CD ove i ne brojim .Većina tih DVD filmova i muzike je isprobana i na kucnim DVD playerima(Mercury, Sony, Quadro,Kiss,Roadstar,LG) i za vreme njihove reprodukcije takodje nije bilo nikakvih problema (poput seckanja, zastoja, blokiranja...).Uglavnom sam narezivao na Verbatim diskove, brzinom ne većom od 4x pomoću Nero Enterpreise version 6.6.0.6.Što se tiče hardvera:AMD Athlon 2600+, Epox 8RDA+, 256MB RAM, Maxtor 120GB, 7200 rpm, 8MB cache....i mislim da nema veze da li je procesor Intel ili AMD i da je bolje rezati što god je moguće nižom brzinom!!!
Pozdrav svima!!!
 
buzak:
Već sam spominjao na ovom forumu da posedujem Pioneer 109(koji je star oko 2 meseca) i da sa njim APSOLUTNO nisam imao nikakvih problema.S njim sam dosad narezao oko 50 DVD -a,većinom filmova i nesto malo muzike i igara a obične CD ove i ne brojim .Većina tih DVD filmova i muzike je isprobana i na kucnim DVD playerima(Mercury, Sony, Quadro,Kiss,Roadstar,LG) i za vreme njihove reprodukcije takodje nije bilo nikakvih problema (poput seckanja, zastoja, blokiranja...).Uglavnom sam narezivao na Verbatim diskove, brzinom ne većom od 4x pomoću Nero Enterpreise version 6.6.0.6.Što se tiče hardvera:AMD Athlon 2600+, Epox 8RDA+, 256MB RAM, Maxtor 120GB, 7200 rpm, 8MB cache....i mislim da nema veze da li je procesor Intel ili AMD i da je bolje rezati što god je moguće nižom brzinom!!!
Pozdrav svima!!!

Slazem se sa tvojim misljenjem, sto se tice INTEL/AMD, ali moram da napomenem da sam od kompa trazio vise sto u praksi bar kod mene nisam dobio od AMD-a. I slazem se da brzina ima uticaja na kvalitet rezanja (sto je manja brzina bolji snimak).

PUNO POZDRAVA OD TOBRE.... :neutral:
 
eto,covek resi problem tako sto je instalirao novi Nero,a topic mu je glasio kako ima problem sa DVD rezacem.............pa ovde se nista ne zna...................software ili hardware.......
 
Ko vam je kriv sto ne kupujete Sony imam ga godinu dana i radi ko beba.
Pioneer 1 god. garancija, Sony 2 god. a sad ima i Gygabite 3 god.
Moj rodjak ima firmu i drzao je skoro sve vrste snimaca ali je ostao samo na Sony-ju zato sto je s njim imao najmanje problema.
 

Back
Top