FBI stigao u Beograd

nekabudedan

Domaćin
Poruka
3.060
Beograd -- U Srbiju je stigla prethodnica FBI, saznaju "Novosti". Prvi od stručnjaka američkog Federalnog istražnog biroa već je došao u Beograd.

Određen je i prostor gde bi mogla da bude njegova kancelarija, a još je neizvesno koliko kolega će mu se pridružiti i kada. Cilj kancelarije biće, kako saznajemo, da pomogne ovdašnjim organima u borbi protiv terorizma i visokotehnološkog kriminala.

Ovaj dolazak je rezultat nedavnih razgovora ministra policije Nebojše Stefanovića sa delegacijom FBI, koju je predvodio rukovodilac za region Evroazije Stiven Hersem. Kako je tada zvanično objavljeno, Stefanović i Hersem ocenili su da je "saradnja MUP i FBI izuzetno dobra i da će u oblasti razmene podataka i policijske saradnje biti dodatno unapređena upućivanjem agenta FBI za viskotehnološki kriminal u Beograd". Ovaj agent je formalno stupio na dužnost još u oktobru ove godine.

Stefanović je prilikom ovog susreta zatražio podršku Federalnog istražnog biroa u borbi protiv organizovanog i visokotehnološkog kriminala, ali i odlaska državljana Srbije na ratišta u Siriji i Iraku.

Pre toga, početkom godine, tadašnji premijer Ivica Dačić dogovorio se sa direktorom FBI Džejmsom Komijem o saradnji između američkih i srpskih službi, i tada se takođe pričalo o tome da FBI otvori kancelariju u srpskoj prestonici. Federalni biro je trebalo u roku od pola godine da razmotri Dačićev predlog, i ako se ne odluči za zvaničnu kancelariju, bar da u Beograd pošalje stručnjaka za visokotehnološki kriminal i borbu protiv sajber terorizma.

I američki ambasador u Beogradu Majkl Kirbi najavio je u septembru, prilikom potpisivanja Sporazuma o saradnji između Srbije i SAD o kontroli narkotika i sprovođenju zakona, sa ministrima policije i pravde, da će agenti FBI u narednih nekoliko meseci boraviti u našoj zemlji da bi "pomogli pri izgradnji institucija".

Pre izvesnog vremena od američkog ministra pravde Erika Holdera saznali smo da će i 70 federalnih tužilaca doći na Balkan, Bliski istok i u Severnu Afriku da pomognu u borbu protiv terorizma. U Beogradu se već nalaze dva pravna savetnika pri ambasadi SAD, inače federalni tužioci, plus još dvoje u kancelariji koju finansira američki Biro za praćenje trgovine narkoticima.

Pres-ataše američke ambasade Stiven Stark rekao je za "Novosti", da u međuvremenu nijedan novi tužilac nije došao u Srbiju, kao i da nije planiran dolazak agenata ili stručnjaka FBI. On je dodao da još nije počela ni najavljena saradnja sa regionalnim savetnikom za borbu protiv terorizma Ministarstva pravde SAD, koji će imati sedište u Tirani.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=12&dd=11&nav_category=16&nav_id=935384

Došli da ispitaju Šešelja.
 
Niko ne moze da kaze da smo mi nezavisna, suverena drzava..

Moram da uložim žestoki protest.
Mi smo nezavisna, suverena drzava koja dozvoljava svim stranim obaveštajnim službama,
njihovim ambasadama da imaju potpuni uvid u sve što se dešava kod nas, i da ih konsulativno
pitamo kad nam nešto nije jasno. Ponekad, na naš zahtev, oni i donesu rešenje u naše ime.
Ovo je novi vid demokratije koju svet još nije viedeo. Mi ulazimo u istoriju sa pojmom,
Transparentna Demokratija.


 
Moram da uložim žestoki protest.
Mi smo nezavisna, suverena drzava koja dozvoljava svim stranim obaveštajnim službama,
njihovim ambasadama da imaju potpuni uvid u sve što se dešava kod nas, i da ih konsulativno
pitamo kad nam nešto nije jasno. Ponekad, na naš zahtev, oni i donesu rešenje u naše ime.
Ovo je novi vid demokratije koju svet još nije viedeo. Mi ulazimo u istoriju sa pojmom,
Transparentna Demokratija.


:lol:
Tako mozda situaciju vidi veliki optimista.
Ali nije dozvola kada ti nemas izbora. EU nam diktira zakone, Nemci pisu ustav, a SAD sprovodi "pravdu"..
 
Moram da uložim žestoki protest.
Mi smo nezavisna, suverena drzava koja dozvoljava svim stranim obaveštajnim službama,
njihovim ambasadama da imaju potpuni uvid u sve što se dešava kod nas, i da ih konsulativno
pitamo kad nam nešto nije jasno. Ponekad, na naš zahtev, oni i donesu rešenje u naše ime.
Ovo je novi vid demokratije koju svet još nije viedeo. Mi ulazimo u istoriju sa pojmom,
Transparentna Demokratija.



Видиш: Србија постаје ко Швајцарска: БАНКА за све обавештајце, Шпијуне, Тајне Службе, свих држава света, имају своје канцеларије у Србији!!
Тако да кад неко хоће да разоткрије каквог шпијуна, послаће свог човека у Београд. Београд на Води ће постати хотелски центар свих људи у мантилима, Шеширима, са подигнутим крагнама...:mafijas::mafijas::mafijas: И са Београд на Води претвориће се у Београд ни на Небу ни на Земљи! :mrgreen:
:mafijas::mafijas::mafijas:

За 100 година снимаће се највећи светски филмови о афрема, које су вођене по целом свету, али СВЕ кренуле из Београда!!:mrgreen:
Београд, Светски Шпијунски, обавештајни и Контраобавештајни, Лоџистикли град ан Свету!
:eek:
 
Poslednja izmena:
Podržavam to što su došli

Vidji vraga su sedam binjisah,
su dva mača a su dvije krune,
praunuka Turkova s Koranom !

Sokole,
Imaš li neko malo jeftino stanče u Beogradu za one siromahe iz FBI?
Ako imaš, javi ambsasadi SAD. Pa neće sokol iz Monte Nero da dozvoli da FBI siročad žive i radi
u kancelariji ispod Gazele.
 
Moram da uložim žestoki protest.
Mi smo nezavisna, suverena drzava koja dozvoljava svim stranim obaveštajnim službama,
njihovim ambasadama da imaju potpuni uvid u sve što se dešava kod nas, i da ih konsulativno
pitamo kad nam nešto nije jasno. Ponekad, na naš zahtev, oni i donesu rešenje u naše ime.
Ovo je novi vid demokratije koju svet još nije viedeo. Mi ulazimo u istoriju sa pojmom,
Transparentna Demokratija.



Србија је на жалост постала разваљена вукојебина у коју свако може да дође, да њоме влада, управља, контролише...свако може да ради шта хоће ОСИМ СРБА КОЈИ СЕ ДРЖЕ У СВОЈЕВРСНОМ МОДЕРНОМ ЛОГОРУ СМРТИ И САМОУНИШТЕЊА.......

.... .... ....
 
OKUPACIJA JE SADA ZVANICNA!

Strane policije vrsljaju po Srbiji kao da je njihova prcija

A pre 100 godina nasi preci stupise u rat jer nisu hteli da dozvole da strana okupatorska cizma vrslja po nasoj zemlji...
 

Back
Top