crko mi host

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
E ovako:
Pre nekog vremena je hakovan jedan sajt i sad sam ja dobio kao zadatak da uradim redizajn. I uradio sam ga hvala bogu!!! E sad je problem sto kad se konektujem na server nema "www" i "log" foldera nego neki treci u kome je hakerova stranica. Ja sam taj njegov folder izbrisao i kreirao novi "www" folder i u njega stavio sajt sto sam ja napravio ali kad odem na stranu preko nekog pretrazivaca pojavi se ovo >>>
www.gimnazija-ivanjica.edu.yu Moze li mi neko reci u cemu je fora? Zvao sam Verat i oni mi kazu da kod njih lepo prikazuje sajt ali kod mene ne kao ni na jos nekoliko racunara na kojima sam proveravao. Molim vas da mi sto pre kazete kako da sredim problem jer je to ipak skolski sajt pa ne bih da nadrljam kao jedan od predhodnih webmastera.
Hvala!!!
 
Kada se startuje strana, ostaje naziv "www.gimnazija-ivanjica.edu.yu" ali je strana prazna a gore levo pise velikim slovima "REDIZAJN"
Imas li taj tekst negde nekom HTML? Ako imas, znaci da nesto ipak podize. Ako nemas, onda si u problemu, jer ocigledno se startuje neka druga strana, koju ti nisi napravio?

U Veratu mozda gledaju stranu na lokalnom nivou, pa mozda i vide tvoju stranu krektno. Kada se pristupi linkom koji si dao, nista se ne vidi, barem sa Netscape 8
Ista stvar iz Opere.
Isto iz IE


Bas me zanima sta je tu problem...
 
Evo public_html-a
 

Prilozi

  • Image00001.jpg
    Image00001.jpg
    17,6 KB · Pregleda: 14
E tek sad nista ne kapiram. Naime ja sam izbacio sajt na server a ono mi mesto pocetne strane prikazuje ono "redizajn". Ja sav happy diskonektujem se i konektujem se preko drugog provajdera kako bih mogao da pristupim serveru. Tamo isto sve samo sto sad opet ne vidi stranicu nikako
 
Ti definitivno morash da imas public_html

Najbolje bi bilo da ti hosting provajder u tvom slucaju Verat sve lepo obrise pa iz pocetka.
Ovako je zaista besmisleno bilo sta objasniti.
 
rajkec:
E tek sad nista ne kapiram. Naime ja sam izbacio sajt na server a ono mi mesto pocetne strane prikazuje ono "redizajn". Ja sav happy diskonektujem se i konektujem se preko drugog provajdera kako bih mogao da pristupim serveru. Tamo isto sve samo sto sad opet ne vidi stranicu nikako
Rajkec, ti si ovde nesto gadno zamrsio....
Instalisao sam gomilu sajtova, prebacivao sve moguce stvari na razne servere, radio sve sto se moze u vezi hostinga raditi, ali nikada nisam imao slican problem.

Pre svega, stranica koja prikazuje "REDIZAJN" nema nikakav sadrzaj osim te reci.
Dalje, interesuje me kad kazes da si "izbacio sajt na server", zasto onda moras da se konektujes sa drugog provajdera?
Kako si prebacio sajt na server i kuda?

Pitaj ljude sa Verata, koja stranica sa tvog hostinga je pocetna, zamoli ih neka provere kakva je to stranica (sadrzaj), ili neka ti je posalju na mail. Pitaj ih ko je postavio stranu sa "REDIZAJN" recju na strani i nista vise...

Meni se cini da ti zapravo saljes sadrzaj website na jednu adresu a pokusavas da posetis site sa druge adrese? Ili je tvoj domain name pogresno "povezan" sa IP, pa kad pozoves taj "gimnazija" sajt, ne gadja tamo gde si ti uplodovao sadrzaj, vec tamo gde je ta glupa stranica sa jednom reci na njoj.
To pitam zato sto ja na primer imam jedan od domain names "xxx.com" koji gadja IP na priomer 123.123.123.123 Na konfiguracijskom delu gde sam kupio domain name, imam online.xxx.com gadja 123.123.123.123
private.xxx.com gadja 123.123.123.123:81
pera.xxx.com gadja 123.123.123.123:82
marko.xxx.com gadja 123.123.123.123:83

Na mom serveru (koji ima static IP 123.123,123,123 na primer), namestio sam da imam gomily web sites:
online.xxx.com
private.xxx.com
pera.xxx.com
marko.xxx.com
itd
Moze to i drugacije da se resi alo tako sam ja odlucio.

Ono sto je sad vazno, taj domain name "gimnazija.edu..." koji IP gadja?
Imam osecaj da je domain name greskom povezan sa nekim drugim IP koji ima aktivan sajt sa jedinom stranom, sa recju "REDIZAJN" i da uopste ne gadja pravi IP (i odgovoarajuci port)

Ako nisi nigde nikada napravio html, koji ima samo "REDIZAJN" tekst i nista vise, pitaj brate Veratovce, sta je to. Kazi im da to nije tvoja strana. Pre toga proveri, kuda zapravi prebacujes strane..

Ajde, javi kako ide
 
Ja nisam nikakvu stranicu ubacio na kojoj pise REDIZAJN!!! Sajt sam izbacio pomocu windows commandera. A to sto moram da se konektujem na drugog provajdera je valjda do verata jer kad sam konektovan preko krstarice ne mogu da pristupim serveru preko ftp-a dok sa eunet-om i ostalima mogu. Nista sacekacu ponedeljak pa cu zvati Verat.

Sve u svemu hvala
 
rajkec:
i sta sad da radim???

Ne znam sta da kazem Rajkec, za pocetak, sacekaj do sutra pa lepo kazi gospodi iz Verata, da sve sto zelis je da ti kazu kako da vidis tvoje strane. Ako ih oni vide a niko drugi ne moze, to moze znaciti da nisu dobro podesili kod njih i da tvoje strane zapravo vide iz "lokala".
mada, svasta moze biti, ali budi uporan, zelsi svoje strane da vidis...
Neka ti objasne kako.
Kazi im da niko drugi ne moze da ih vidi sem njih u Veratu, i neka im to bude neki znak da nesto nije u redu sa njihove strane a ne kod tebe ili tvog broswera.

Javi
 
loop:
Kako znas ta taj IP koristi Alti, i jel mislis na www.alti.co.yu?
Ne mogu da verujem sta rade na Veratu...
Cim je Rajkec dao IP, probao sam sa http://IP i pojavila se neka strana kompanija ALTI,....
Sad taj IP vise ne "sljaka", nemoze se konektovati....
PING pokazuje da ne moze da nadje taj IP....
Nista mi nije jasno..
Rajkec, odakle ti podatak da ti je sajt na tom IP? Najpre se tamo "javlja" ALTI a sada vise ni to ne moze....
 
rajkec:
HE mislite da je i meni jasno!!! IP sam izvukao kad se konektujem na server, pise u ftp menadzeru

Pa ako si na taj IP slao fajlove, odose oni ALTI kompaniji :) Mada ne znam kako si mogao imati pristup preko FTP sa username i password, na njihov FTP? Nemaju valjda javni FTP server pa nek radi ko sta hoce?...

Ovde ti se Rajkec nesto gadno zamrsilo...
 
Pazi oni meni dali neki novi ip za pristup serveru preko ftp-a i kad se konektujem ono sve potpuno drugacije tj. predhodni sajt gimnazije tako da sad tek nista ne razumem. Ja kazem onom liku sa Verata da je mozda u pitanju IP a on kaze da nema pojma kako moze IP da bude s*j*eban. Sad sam izbacio opet sajt na server pa mi recite dal radi. Taj novi IP je 217.26.70.51
 

Back
Top