crko mi host

rajkec:
Pazi oni meni dali neki novi ip za pristup serveru preko ftp-a i kad se konektujem ono sve potpuno drugacije tj. predhodni sajt gimnazije tako da sad tek nista ne razumem. Ja kazem onom liku sa Verata da je mozda u pitanju IP a on kaze da nema pojma kako moze IP da bude s*j*eban. Sad sam izbacio opet sajt na server pa mi recite dal radi. Taj novi IP je 217.26.70.51
Pa dobro, jel' oni tebe zayebavaju? Ili je drugo u pitanju?
IP koji si naveo je VERATOV sajt, pocetna strana!
A da uzmes top i posetis ih lepo im objasnis koji je kalibar topa i sta ces im uraditi ako ne dobijes tvoju stranu u roku od 5 minuta? ...
 
Znas sta momce, neko tebe malo z..
Ovu stvar neces resiti sa Veratom moras zvati eunet.
Neko se malo igrao ili je nesto drugo u pitanju, pa ti je sajt ubacio u euntov dns server.
Znaci kad se ide preko euneta ili njegovih podprovajdera (to ti je ovaj IP 194.247.222.10 ) poziv tvog sajta vodi na navedeni IP i tamo nema nista. Inace sa provajdera nezavisnih od euneta ide ti normalno na veratov server 217.26.70.51 - samo sto na toj adresi nemas nista kao ni na ovoj prvoj.

evo ti tacno gde ti je sajt ubacen pa izvadi potrebno iz ovih podataka sta ti treba:
inetnum: 194.247.222.0 - 194.247.222.31
netname: GRADAC-NET
descr: "Veselinovic"
descr: Gospodar Jovanova 13
descr: 32000 Cacak
descr: Yugoslavia
country: CS
admin-c: SV404-RIPE
tech-c: SV404-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: EUNETYU-MNT
source: RIPE # Filtered

person: Slavko Veselinovic
address: "Veselinovic"
address: Gospodar Jovanova 13
address: 32000 Cacak
address: Yugoslavia
phone: +381 32 303 303
fax-no: +381 32 303 303
e-mail:
nic-hdl: SV404-RIPE
source: RIPE # Filtered
 
Zovi provajdera i sve im po spisku jer je greska do njih. Ja sam imao slican problem sa veratom pre par meseci. Isto to se desilo sa sajtom mog zeta i onda su njega zezali nedelju dana jer covek veoma malo zna o ovim stvarima. Tek kad sam ih ja nazvao i kad smo razmenili par tehnickih detalja i kad su shvatili da ja nisam obican korisnik, "kvar" je popravljen u roku od 30 minuta.
 
pa vidis tu sto sam ti naveo ima broj telefona ima email pa ih kontaktiraj. Na toj IP adresi imaju 20-ak sajtova izmedju ostalih verovatno i tvoj i zamoli ih lepo da to skinu. Nije to bas eunet ali je IP iz njihovog opsega.
 
Nema 'leba ni od koga. Zvao sam Eunet oni me prebace na neki drugi broj, zvao Gradac net (sajt bio ranije kod njih na hostu) oni izvrnuse neku silnu proceduru brisanja DNS-ova. Ma boli me vise....
 
rajkec:
zvao Gradac net (sajt bio ranije kod njih na hostu) oni izvrnuse neku silnu proceduru brisanja DNS-ova. Ma boli me vise....

e vidis to ti je pravilo probleme - samo neka ti obrisu domen iz svojih DNS-ova i posle par sati sve ce biti u redu. Nije im to nikakva procedura vec minut posla.
 
Tu proceduru ce profesor da resi nego pazite sad:
Sve je lepo radilo ali odjednom danas kad odem na sajt vuce ga sa onog drugog servera!!! samo odjednom. kada sam pokusao da napisem u address bar-u neku od stranica koje sam kasnije ubacio nema ih. Ljudi sta se desava. sad cak i sa eunetom mogu na sajt ali onaj drugi. Kada sam pristupio preko ftp-a na taj server nema www foldera nego htdocs ili tako nesto. Ajde recite mi koji sajt vi vidite onaj sa tri slicice na baneru ili sa adresom na baneru???
 

Back
Top